Jump to content

KAMYK32

Użytkownik
 • Content count

  149
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

KAMYK32 last won the day on February 1 2016

KAMYK32 had the most liked content!

Community Reputation

32

About KAMYK32

 • Rank
  Gaduła
 • Birthday 03/17/1978

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  GDAŃSK
 1. KAMYK32

  Obsada Tanganika 63l

  Mimo Twojej OGROMNEJ wiedzy dodam swoje trzy grosze zmiana parametrów pod Tangę przy takim " czymś " jest prosta i wygląda inaczej niż te Twoje molinezje i.t.p. -zaczyna mnie to irytować zawsze na NIE może pora obrać kierunek jak pomóc dopasować parametry a nie tylko iść w stronę tego co podane .Bez urazy .
 2. Tu chyba wam coś się pomyliło no chyba,że wymiar w mm. podany no to spoko .
 3. KAMYK32

  Kubeł na podmianki

  Ja tam posiadam 12 wiaderek i jakoś z tym żyję od kilku dobrych lat,ale pomysł z większym naczyniem całkiem spoko najlepiej mobilnym- fakt koszta pompy dochodzą,ale czego się nie robi dla wygody.Gorzej jak się rozszczelni,lub ktoś przypadkiem coś zmajstruje(u mnie pies) to większa ilość do zbierania niż z wiadra . A może automat dolewka? koszt jednorazowy,a wygoda na lata .
 4. KAMYK32

  Filtr zewnętrzny-wewnętrzny

  Ziemia ogólnie jest fajnym podłożem dajesz ok.3-4cm. i na to 5cm. piachu i sadzisz zielsko (można poupychać w ziemi np.kulki gt). Substrat też ok. z tym,że po jakimś czasie (zazwyczaj) to co ma skumulowane w sobie oddaje do słupa wody i nie ma nad tym żadnej kontroli(wysyp glonów),według mnie krótszy czas użytkowania od ziemi(wyjałowienie) no i ceny . Co do samego Co2 to moim zdaniem jeżeli nie masz oświetlenia w okolicach 0,5w/l to nie ma sensu się w to bawić bo roślinność i tak będzie ta mało wymagająca przy takim świetle.Może carbo ?
 5. KAMYK32

  Filtr zewnętrzny-wewnętrzny

  Jeżeli kubeł to nie problem -spoko daj ale przy takiej obsadzie jaką wymieniłeś fzn-2 spokojnie starczy,a nawet będzie zapas .Plusy kubła wymieniono . Ps; w 112 mam tetre 700 i spoko sobie radzi z narurowcem w Tange .
 6. KAMYK32

  Ślimaki pomocy

  Kocham takie "książkowe " kopiowanie!!. Wspaniała i 200l -jakaś chyba nowość ? Co to ludzie nie robią,aby posta dodać
 7. KAMYK32

  Ratunku! Okrzemki zabijają mi akwarium :(

  No tak mniej i więcej mu wyjaśniłem w czym problem na innym forum ale miałem "czarodziejską kulę" Nantai taki standard -obskoczyć xx forów i wybrać najdogodniejszą opcję a później opinie typu ......... wiadomo jakie .
 8. KAMYK32

  Zaczynamy od zera

  Tylko nie profilowane! zniekształca strasznie ,a robienie fot to już masakra .Resztę Dhuz już wyjaśnił jedyne co to podaj parametry wody którą jesteś w stanie rybą zapewnić lub które posiadasz.
 9. KAMYK32

  Zaczynamy od zera

  Takie zestawy są do bani oświetlenie i filtracja jest do d..y więc generujesz sam sobie dodatkowe koszty.Kompletuj sobie sam zestaw-może jakaś używka na olx? czasami można trafić na coś fajnego i nie drogiego..Napisz trochę dokładniej jaką obsadę planujesz i czy zielsko będzie jakieś bardziej wymagające to coś się doradzi w sprawie filtracji,oświetlenia .
 10. KAMYK32

  Kiryski - podłoże

  Czytając to : raczej ja bym nie ryzykował i olał takie coś najprawdopodobniej sztucznie barwiony więc będzie puszczał kolorek do wody.Kup zwykły piasek z casto np:kreisel .
 11. KAMYK32

  [112L] Micro Tanga .

  Dzięki za miłe słówko glony zaczynają się po ostatniej wymianie podłoża pojawiać .Krypcia z sentymentu jest,ale faktycznie mi też lepiej "leżą" anubiasy więc może kiedyś ..
 12. KAMYK32

  [112L] Micro Tanga .

  Alledrogo jakoś umknął mi Twój post . Kolejna porcja foto spamu a tak to wszystko po staremu tylko kilka "kamyków" doszło
 13. Gościu który je odkrył to chyba się w grobie przewraca ! A na nazwisko miał Innesa Aranż całkiem fajny, ale ryby na start słabo trafione fundujesz im darmowe solarium. A twardości jakieś znasz? Jeżeli samemu właścicielowi to nie przeszkadza to nam tym bardziej nie powinno Jako Malawista coś o tym wiem Znaczy się porysowanych szybach .
 14. KAMYK32

  Ceramika vs Lawa

  Osobiście także jestem zwolennikiem lawy mam tym zaspane 3 filtry(jakieś ok.25l) od 4 lat i nie mogę narzekać na problemy z nitryfikacyjnymi co o ceramice niestety nie mogę powiedzieć nawet o tej "najdoskonalszej" która w pierwszych miesiącach jest całkiem spoko,ale po pewnym czasie nie wiem czemu,ale już tak "super" się nie sprawdza.Kolejnym plusem według mnie to cena która w przypadku lawy jest śmieszna co do ceny "hiper" ceramiki z xxx razy większą powierzchnią filtracyjną -jak pisze producent gładką już pominę bo szkoda pisać .
×