Skocz do zawartości

Jak?


Dziwoląg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moje akwarium, 60l. Chciałam pomarańczowy plastikowaty stateczek na, który inni użytkownicy zwracali mi uwagę, wymienić na ładne, znalezione patyki. Jednak jest jeden problem, w stateczku jest zasadzona młoda amazonka i moje pytanie brzmi; jak przesadzić roślinkę by jej nie uszkodzić i, co najważniejsze do czego lub gdzie ją zasadzić? Jeżeli jeszcze jakieś informacje są potrzebne to proszę mówić ;) za chwile dodam zdjęcia roślinki i statka...
Oto zdjęcia.
post-22131-0-05763000-1420661739_thumb.jpg

 

Tak na przyszłość: 5.3. Tematy zatytułowane w sposób nieprecyzyjny, nieokreślający bliżej problemu np. "Pomocy", "Help", będą usuwane. /ahr/

Edytowane przez ahr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spróbuj tak jak napisałam: statek do góry dnem i delikatnie, trzymając roślinę przy nasadzie korzenia, próbuj ją wydostać. Możesz sobie pomóc jakimś patyczkiem, albo czymś takim, podważyć roślinę od spodu.

Potem posadź ją normalnie w żwirku. 

Upewnij się, czy "znalezione patyki" o których piszesz, są odpowiednie do akwarium. Trzeba takie rzeczy odpowiednio przygotować przed włożeniem do zbiornika.

 

 

Roślina, jak roślina. Żabienica, jak żabienica. Kaktusem jej nazwać nie można.

Wybaczcie, długo się zamierzacie zastanawiać jak ziele wyciągnąć ze żwiru i wetknąć obok? Bez żartów...

 

Ahr, no nie zabieraj nam tej frajdy, żeby pomóc kobiecie :P

Edytowane przez maziama
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadzając na nowo i tak będziesz musiała skrócić korzenie. Rośliny z długimi korzeniami bez rozkopywania całego akwarium chyba poprawnie posadzić się nie da.

Więc nie ma co się cackać przez 10 postów tylko wyciągasz roślinę, korzenie i tak odrosną.

 

Nie wiem dlaczego tak myślę, ale powinnaś chybq poczytać trochę o rybach jakie masz i wziąć się za akwarium. Odpowiednio się wziąć, tak jak trzeba. Oczywiście mogę się mylić...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadzając na nowo i tak będziesz musiała skrócić korzenie. Rośliny z długimi korzeniami bez rozkopywania całego akwarium chyba poprawnie posadzić się nie da.

Więc nie ma co się cackać przez 10 postów tylko wyciągasz roślinę, korzenie i tak odrosną.

Nie wiem dlaczego tak myślę, ale powinnaś chybq poczytać trochę o rybach jakie masz i wziąć się za akwarium. Odpowiednio się wziąć, tak jak trzeba. Oczywiście mogę się mylić...

No troszkę masz rację, ale ogólnie myślę, że narazie akwa jest ok.

Pomijając plastikowy statek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzenie żabienicy przed posadzeniem możesz trochę przyciąć. Nic roślinie nie będzie, a lepiej tak, niżby zbyt długie końce korzeni miały wystawać na powierzchnię.

Z innej beczki - jeśli w tym akwarium masz kiryski spiżowe, o które niedawno pytałaś, to pomijąjąc juz prawdopodobnie zbyt małą dla nich powierzchnię dna w 60 l, zorganizuj im chociaż piach na dnie.

 

O, wcześniej Krzysiek1702 mniej więcej coś w ten deseń napisał.

Edytowane przez richter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie najlepiej by było zupełnie usunąć żwir i dać tylko sam piasek na całość dna, ale jeśli większymi kamykami w miarę szczelnie wydzielisz coś na wzór plaży w jednej części akwarium i tylko tam dasz piach, to przez jakiś czas też może być. Będzie to sztucznie wyglądać, ale od biedy ujdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszkę masz rację, ale ogólnie myślę, że narazie akwa jest ok.

Pomijając plastikowy statek...

Czyli sama wiesz, że w Twoim akwarium nie jest wszystko ok i wiele rzeczy można (a pewnie nawet trzeba) poprawić.

Załóż oddzielny temat dla swojego akwarium w dziale dla początkujących. JEŚLI CHCESZ POMOCY to użytkownicy chętnie Ci pomogą. Zarejestrowałaś się na forum, więc powinnaś dążyć do poszerzania swojej wiedzy i zagwarantowania jak najlepszych warunków swoim podopiecznym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...