Skocz do zawartości

Akwarystyka jako subkultura?


BeRRo121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam za zadanie na Wiedze o Kulturze opisać subkulture. Jako iż nie chcę pisać o punkach, metalach, hiphopowcach chcialbym opisać akwarystów. Moja mama uważa żę takie coś nie istnieję. Dlatego proszę was o wypowiedzenię się na ten temat.

Pozdrawiam Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż subkultury kojarzą się głównie z muzyką i ideologią to mogą być tworzone przez grupy zawodowe, wiekowe, hobbystyczne itp.

Ciężki temat. Najlepiej jakbyś się wybrał w swojej okolicy na jakieś targi, giełdy, pokazy, prelekcje związane z akwarystyką i obserwował dziwniejsze okazy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem akwarystyka jak najbardziej może być postrzegana jako subkultura.

W końcu jako tworząca ją grupa mamy pewien wspólny światopogląd i tę samą pasję, a poniekąd nawet gwarę "zawodową" ;)

Samo słowo za bardzo kojarzy się ludziom wyłącznie z muzyką.

Na drugim roku studiów miałam przedmiot Subkultury, co prawda chodziło przede wszystkim o grupy społeczne najbardziej narażone na patologiczne zjawiska (więzienia, poprawczaki, ośrodki socjoterapii, wojsko), ale też i o zwykłe subkultury młodzieżowe oraz ich genezę. 

Generalnie definicja jest jak najbardziej ta sama.

Każdy z mojej grupy musiał poprowadzić na ćwiczeniach jeden wykład, ja wybrałam subkulturę punkową.

Prelekcję prowadziłam w podartych kabaretkach, starych glanach do kolan, miniówie, gorsecie, naćwiekowanej obroży i ramonie kolegi :D

Strój może nie do końca tematyczny, ale za to cała grupa słuchała uważnie.
Fajne były to czasy, ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Prelekcję prowadziłam w podartych kabaretkach, starych glanach do kolan, miniówie, gorsecie, naćwiekowanej obroży i ramonie kolegi

Chciałabym cię widzieć w tej "kreacji" :P

 

Chyba właśnie ze względu na skojarzenia ze słowem "subkultura" nie zdecydowałabym się na zakwalifikowanie akwarystyki do tego "działu" ;) Subkultura kojarzy się z buntem przeciwko ogólnie przyjętym zasadom i tworzenie własnych, często nie akceptowanych przez ogół społeczeństwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och Karol :mellow:

Moim zdaniem hobbystyczna akwarystyka nie pasuje w subkulturową ramkę.

Podobnie jak typowe amatorskie kolarstwo wszelkiej maści nie można ująć w subkulturę.

Subkultura to bardziej zaawansowana i rozpowszechniona określona "moda" od hobby i pasji.

Edytowane przez Gaber
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...