Skocz do zawartości

Obsada akwarium 240l


skorpino88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie i przepraszam, że mnie tyle nie było. Temat był pisany przez tel. ponieważ przez ten czas byłem poza domem na wyjeździe, i dla tego nie zrobiłem żadnych testów.

Ok zacznę od początku co i jak. Obecna obsada jest:

2x Długonos ciernisty

2x kirysek spiżowy odmiana czarna i albinotyczna

3x Zbrojnik niebieski (parka oraz jedna samiczka)

5x Brzanka odeska

1x Skalar żaglowiec ( wzięty z innego akwarium w którym miał obgryzane płetwy)

 

Co do tych ryb faktycznie mój błąd że niektóre gatunki powinny być trzymane w parkach bądź w ławicy (kirysek 6 sztuk, skalar para,). Co do skalara to nie powiem szukam coś dla niego.

 

Opis zbiornika otóż.

-Podłoże drobny żwirek 1.5-2 mm najprawdopodobniej jak patrzę.

-Rośliny Echinodorus osiris (Żabienica Ozyrysa), Lagenandra meeboldii Red, Echinodorus Ozelot Red, Anubias barteri var. barteri (Anubias Bartera), Echinodorus amazonicus.

-Oświetlenie 0.7w na 1 litr (Barwy, 3000 K, 6500, 8500 K, 10000,) świetlówki t5.

W zbiorniku znajdują się miejsca zaciemnione, jak i odkryte.

Co do filtracji. 2 filtry zewnętrzne jbl e701 ze starego akwarium i tetra ex 700. Wkłady ceramika, biookulki, zeolit, preparat na usunięcie fosforu z wody, i gąbką. Mam zamiar sprzedać je i kupić JBL e1501 w przyszłości.

 

Parametry wody

PO4 0>0,02

PH 7,4

NH3 0,02

NO3 20

KH - 4

GH 7

Testy Zoolek (Prośba nie piszcie że są one nie dokładnie bo są różne opinie odnośnie tych testów a testów JBL, tak że nie wiadomo do końca jakie są przekłamania).

 

Dodatkowo co waszym zdaniem mam jeszcze nie tak w akwarium. Poproszę o konkretne wypowiedzi wraz z uzasadnieniem. Pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie

Edytowane przez skorpino88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sformułowanie "zupa rybna" oznacza, że masz dużo gatunków, a za mało lub za dużo sztuk w jednym gatunku.

Wybierz 3-4 gatunki ryb odpowiednich do twoich parametrów i rozmiarów zbiornika, a resztę ryb oddaj.

Nie piszesz nic o podłożu, roślinności i dekoracjach. To też ma znaczenie przy wyborze obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kirysek 2 czarny i albinos Zbrojniki 3 samiec i dwie samiec. Kosiarki 4 sztuki (ze starego akwarium zostały) Neonki 4 sztuki (ze starego zostały) Brzanki odeskie 5 Węgorki cierniste 2 szt
Podałeś bardzo ogólnie nazwy ryb.

Kiryski to ryby stadne, a dwie sztuki to nie stado. Poza tym wymagają piach jako podłoża - masz piach?

Zbrojniki - jakie? Bo jeśli jest to np: zbrojnik lamparci to w tym akwarium ze względu na osiąganą wielkość w ogóle nie powinien sie znaleźć.

Neonki - bez względu czy są to neony czerwone, czy innesa to tak czy owak są to ryby stadne i powinno się je trzymać w ilości kilkunastu sztuk.

Węgorki cierniste - są to ryby dorastające do 30 cm, a co za tym idzie potrzebują większego akwarium niż Twoje. Poza tym łączenie ich z takimi rybami jak neonki jest dość ryzykowne.

 

To tyle co można powiedzieć nie znając parametrów wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...