Skocz do zawartości

Jak rozrobić potas ?


włóczykij
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja magiczna kula nawaliła i nie wyświetla mi obrazu i wymiarów Twojego akwarium, ani menda nie pokazuje w jakiej butelce chcesz to rozrobić, więc po prostu podeślę Ci link do kalkulatora.

http://forum.superakwarium.pl/topic/37183-obliczenia-soli-kalkulator-zulixa/

 

Powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja magiczna kula nawaliła i nie wyświetla mi obrazu i wymiarów Twojego akwarium, ani menda nie pokazuje w jakiej butelce chcesz to rozrobić, więc po prostu podeślę Ci link do kalkulatora.

http://forum.superakwarium.pl/topic/37183-obliczenia-soli-kalkulator-zulixa/

 

Powodzenia...

Podejrzewam że włóczykij chce zrobić roztwór potasu o takim samym stężeniu jak oryginał AquaArtu . Ale nikt mu tego nie powie, ponieważ nie wiadomo jakie jest stężenie wyprodukowanego K w firmie AquaArt , tajemnica przedsiębiorstwa . A w butelce to pewnie ich firmowej chciał rozrobić czyli 500ml.

Edytowane przez andy102
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja magiczna kula nawaliła i nie wyświetla mi obrazu i wymiarów Twojego akwarium, ani menda nie pokazuje w jakiej butelce chcesz to rozrobić, więc po prostu podeślę Ci link do kalkulatora.

http://forum.superakwarium.pl/topic/37183-obliczenia-soli-kalkulator-zulixa/

 

Powodzenia...

To odeślij kule na gwarancje. Jeśli nie znasz odpowiedzi to oszczędź. Co ma wielkość akwarium do mojego pytania? A aqua-art robi potas po 100ml i 500ml tak na przyszłość.  Zapytałem o to jak zrobić potas taki jak Aqua-art. Miałem nadzieje, że ktoś zna proporcje. 

Edytowane przez włóczykij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proporcji chyba nikt nie zna oprócz producenta, a kolega Mapet zasugerował Ci, że te proporcje możesz sam wyliczyć używając do tego kalkulatora.Wystarczy troszkę ruszyć głową.

Jeśli chciałbym sobie policzyć proporcje z kalkulatora to bym sobie policzył. Pytałem o konkretną rzecz a wy z uporem odsyłacie do kalkulatora. 

Na forum są ludzie z różnych branży i z różnymi rzeczami eksperymentowali więc liczyłem na to, że ktoś zna.

 

Nie wspominając już nic o tym, że komentarz Mapeta nie wnosi nic do rozmowy. 

 

// Jeśli masz zastrzeżenia co do treści postu, użyj przycisku "Zgłoś". /darekbart

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skład nawozów niektórych producentów jest do znalezienia (m.in. w kalkulatorze Zulixa), Aqua Art jednak do nich nie należy.

A kolega, wykazujący się tu na forum radami kiepskiej jakości, dodatkowo zadaje pytania "z kapelusza" wzięte i jeszcze jakieś sceny robi.

Jak przygotujesz sobie roztwór, który dawkując do Twojego akwarium da Ci ok 15ppm potasu to powinno być ok, przynajmniej będziesz wiedział (w przeciwieństwie do wyrobu AA) ile tego pierwiastka dajesz, a skorygować zawsze można.

I żeby nie przedłużać tej jałowej dyskusji temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...