Skocz do zawartości

[130L] Ivanacara adoketa


Pley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik założony z myślą o moich Ivanacara adoketa. Jako, że nie miałem miejsca musiałem dużo kombinować by w ogóle postawić to akwarium, ale udało się :).

Mebel- w pełni DIY, a za razem stworzony dzięki recyklingowi. Płyty pozyskane z starych szaf. Całośc docelowo została oklejona okleiną pod kolor pozostałych mebli w pokoju.

Akwarium- też oczywiście DIY. Sklejone własnoręcznie i napędzane HMF.

Akwarium 90x45x32cm - 130L

Filtracja HMF oparty na Aquael Circulator 500

Oświetlenie 6x GU10 1,5W LED SMD 3528 2700K

Podłoże Piach (firmy ZEW - z OBI) + Torf

Dekoracje Korzenie


Obsada (Jeszcze nie w akwarium) Ivanacara adoketa 1+1. 

Mam zamiar rozmnożyć te ryby, odchować dużo młodych i potem będę myślał nad uzupełnieniem zbiornika Hemmigramusami bleheri. Wtedy nastąpi obserwacja ryb chroniących larwy przed tymi "piraniami" :D.

Zdjęcia z budowy akwarium i szafki.

Po skręceniu
96834430d9741803.jpg


Przymiarka z klatką- pasuje :)

626d3f8426c45764.jpg


7f88cae76ecf7f90.jpg

Piękna nie była, ale trzeba było iść dalej :)

W międzyczasie skleiłem docelowy zbiornik na szafkę

9b69f0fabff9c290.jpg

Na zdjęciu jeszcze bez wzmocnień, później doszły wzdłużne 

Akwarium na docelowym- oklejonym już meblu

0b16708594a905d3.jpg


Całośc prezentuje się tak- moim zdaniem dostatecznie. Jestem zadowolony.

5eb9f3913f2f1a38.jpg


Drzwiczki pod akwarium są trochę za niskie. Powinny być wyższe o 1,5cm tak by zasłaniały chociaż matę, na której stoi zbiornik, ale gdy docinałem te drzwiczki zapomniałem tego uwzględnić... no cóż. Kiedyś może poprawie.

Akwarium na dzień dzisiejszy. Bagno, kwas, ciemnica, brud. Jestem dumny :)


cbea40642ca0c2b1.jpg


8eb035fa9d7fc7aa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivanki będą zadowolone :) To, że chcesz jak najlepiej dla ryb to doskonale widać i należy to naśladować. Czekam na foty ryb wraz z ławicą :) te czerwone główki mogą się fajnie tu prezentować. Oczywiście trzymam kciuki za to aby doszło do tarła i udało się odchodować młode. BW pełną gębą! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyczne akwa jednak to nie moja bajka , może się kiedyś przekonam do BW szczególnie , że już kilka fajnych widziałem . Co do szafeczki to faktycznie niezbyt solidnie wygląda , ale skoro daje radę . I na koniec sorki za offtopa ale nie mogłem się powstrzymać żeby napisać , że moi rodzice mają identyczny dywan   :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentowałam już na cichlidae, ale i tu Ci pospamuję.

Zazdroszczę ryb i zbiornika, świetna herbata.

Niech się teraz odwdzięczą i uskutecznią rodzicielstwo ;)

 

No i jeszcze raz gratuluję realizacji projektu. Zrobienie czegoś od zera, całkowicie własnoręcznie, daje ogromną satysfakcję.

 

Bagno, kwas, ciemnica, brud. Jestem dumny

Klimat! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Oczywiście ryby będą na sprzedaż. Zależy mi na tym by tak świetne ryby zostały rozpowszechnione w Polsce.
Uprzedzając kolejne pytania :)

Ryby nie będą super tanie
Będę prowadził selekcje potencjalnych klientów. Ryby nie mogą trafić do osób, które nie będą w stanie się odpowiednio nimi zająć.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pley, ryby są naprawdę piękne i rzadkie, więc nie dziwię się Twojemu podejściu (mam na myśli selekcję kupujących).

Stworzyłeś im wręcz pokazowy zbiornik i fajnie by udało się rozpowszechnić to na innych. Powodzenia w odchowaniu maluchów! :)

Edytowane przez Limak86
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...