Skocz do zawartości

Tragiczny stan wody


badylek6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to prawdopodobnie niedojrzały baniak... Jeżeli woda wygląda jak mleko to prawdopodobnie pierwotniaki. Pomaga na nie zgaszenie światła na 2-3dni. Jeżeli źle płukany żwir to trudniejsza sprawa, bo w wodzie powinien unosić się ment. Musisz w takim przypadku zapewnić maksymalną filtrację, odmulać dno i robić częste podmianki wody. Najlepiej jednak przepłukać żwir na nowo, ale to wiąże się niejako z restartem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne.

Jak zakladasz akwarium, to musisz poczekac 2-3 tygodnie az woda sie ustabilizyje.

Po tych 2-3 tygodniach kupujesz rybki i je dajesz do akwarium.

Do 25 litrów 1 gupik samiec i 2 samice... Nic wiecej. Ewentualnie 1 bojownik..

Nie wymieniaj wody przez 2-3 tygodnie to sama sie ustabilizuje. Spokojnie.

I pamietaj ze nie mzoe stac przy oknie a jak tak to musi miec nieprzepuszczajace swiatlo tlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu woda była strasznie mętna więc zrobiłam gruntowne czyszczenie. Ale po tygodniu czyli teraz jest to samo jest biała jak mleko.

to prawdopodobnie niedojrzały baniak...

No chyba raczej... :roll: Moim zdaniem nie ma potrzeby zaciemniać baniaka. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość a pierwotniak sam zniknie. To normalny etap dojrzewania akwa, u jednych jest mniejsza inwazja a u innych większa. Na pewno nie powinnaś lać żadnej chemii. Ja bym bardziej dążyła do utrzymywania jak najbardziej stabilnych warunków czyli: światło świeci niedługo ale o tych samych godzinach, temperatura bez większych wahań, filtr oczywiście włączony non stop. A co najważniejsze, polecam jeszcze raz cierpliwość i oczywiście nie wpuszczać jeszcze żadnych ryb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby wyciągnełam dzisiaj rano ale mam je w pilasikowych litrowych kubeczkach czy nic im nie będzie??

Nie mam pokrywy do akwarium a woda śmierdzi co mam zrobić bo nie wiem czy teraz dostane pokrywe osobno.

czyli juz miałas RYBKI ? jakie dokładnie.. dość ze niedojrzały baniak to jeszcze rybki ? do 25L jedna rybka i to bojownik ... a co do kubeczków.... wg mnie za małe cos takiego na jaką kolwiek rybe... wsadz ją do jakiegos kubła.... takiego do mieszania farby np : Castorama 5zł ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam to samo woda mętna jak licho i pływaja białe drobinki,co ciekawe tak sie porobilo dopiero od wczoraj tzn od momentu posadzenia roslinek i uruchomienia filtra i grzalki. Akwa nowe 60L mam w nim deszczownie wiec myslałem że nie bedzie tak tragicznie :evil: kumpel doradza dodanie soli akwarystycznej ale czy dawac to podczas startu zbiornika? Az tak mi sie nie spieszy bo do tego akwa pojda rybki z 30-stki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...