Skocz do zawartości

Mam dosyć akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Jak chcesz mieć ciszej to wyłącz napowietrzanie, jest ono nie potrzebne
Dokładnie tak.

Do napowietrzania akwarium wystarczy sam ruch tafli wody. Po prostu wywal ten wężyk który wychodzi z filtra, a niebieską rurkę jak chcesz to ewentualnie możesz zostawić, choć ona według mnie też jest zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Do napowietrzania akwarium wystarczy sam ruch tafli wody. Po prostu wywal ten wężyk który wychodzi z filtra, a niebieską rurkę jak chcesz to ewentualnie możesz zostawić, choć ona według mnie też jest zbędna.

 

A może założyć zamiast tego wężyka takie inne czarne? Co porusza wodą?

No ale nadal słychać ten durny filtr :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może założyć zamiast tego wężyka takie inne czarne? Co porusza wodą?

Chodzi Tobie pewnie o deszczownicę. Można. Możesz też jeśli posiadasz, założyć końcówkę kierunkową na filtry Aquaela. Jeśli nie, powinieneś ją dostać raczej w każdym sklepie ze sprzętem akwarystycznym.

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A może założyć zamiast tego wężyka takie inne czarne? Co porusza wodą?
Nie wiem zabardzo o jakie to " czarne co porusza wodą " Ci chodzi. Ale czasami w zestawach filtrów wewnętrznych aquaela są właśnie takie niewielkie nasadki na wylot filtra podobne nieco do łyżeczki. Jeśli to to, to możesz to jak najbardziej założyć i skierować do góry aby poruszało jeszcze bardziej taflą wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem zabardzo o jakie to " czarne co porusza wodą " Ci chodzi. Ale czasami w zestawach filtrów wewnętrznych aquaela są właśnie takie niewielkie nasadki na wylot filtra podobne nieco do łyżeczki. Jeśli to to, to możesz to jak najbardziej założyć i skierować do góry aby poruszało jeszcze bardziej taflą wody.

O to mi chodzi. Tylko że nadal trochę buczy i nie wiem co zrobić dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chyba jednak pozbędę się tego akwarium
Z całym szacunkiem, ale myślę że tak będzie lepiej i dla ryb i dla Ciebie. Akwarystyka to jednak nie jest to samo co zbieranie znaczków czy monet które można odłożyć na półkę i zaglądać do nich raz na jakiś czas. Akwarystyka wymaga poświęceń, czasami wyrzeczeń.
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale myślę że tak będzie lepiej i dla ryb i dla Ciebie. Akwarystyka to jednak nie jest to samo co zbieranie znaczków czy monet które można odłożyć na półkę i zaglądać do nich raz na jakiś czas. Akwarystyka wymaga poświęceń, czasami wyrzeczeń.

No to jak... Pooddaję ryby do sklepu, a co z roślinami? ...

A wszystko przez jeden ... filtr...

 

Forum czytają też niepełnoletni... Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak... Pooddaję ryby do sklepu, a co z roślinami? ...

A wszystko przez jeden ... filtr...

 

 

Kolego już Ci tutaj wielokrotnie pisali,że hałaśliwy filtr nie jest problemem, dostałeś szereg rad jak sobie z tym poradzić, ostatecznie możesz wymienić model na taki który nie hałasuje. Myślę,że pisząc tutaj oczekiwałeś, że Ci napiszemy "Tak masz racje, nam też hałasują filtry tak,że uszy bolą" i upewnimy Cię w fakcie,że akwarium trzeba się pozbyć. Jak tak się nie stało to szukasz problemów przepraszam za wyrażenie "z tyłka" jak choćby to,że nie możesz filtra przesunąć niżej bo tam leży kamień :/ Ty po prostu nie chcesz mieć akwarium, nie chcesz się nim zajmowac, nie masz do tego serca i jak sam powiedziałeś wielokrotnie chcesz mieć "święty spokój" zatem oddaj te ryby jak najszybciej, rośliny też oddaj, sprzedaj albo wyrzuć do kosza i wtedy go osiągniesz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic na siłę. Zajmować się akwarium trzeba lubić, a nie robić to na siłę. Jak się to lubi to żadne brzęczenie w nocy nie przeszkadza. 

 

Proponuje chętnych na akwarium poszukać na lokalnych forach akwarystycznych (np. wojewódzkich), wtedy ma sie większa pewność, że akwarium trafi do pasjonata, a nie do osoby, która by chciała mieć akwarium... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...