Jump to content

Duśka

Użytkownik
 • Content count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Duśka

 • Rank
  Świeżak
 1. Dzięki za odpowiedź. Z waty wyciągnęłam i jakoś posadziłam ale szału ni ma ... Temat można zamknąć.
 2. Witam , po dłuższej przerwie powracam do was z pytaniem. Co to za roślinka na ostatnim planie i jak ją posadzić ? Warstwa żwiru ma 5-6 cm tak jak widać na zdjęciu. Nie mogę posadzić rośliny luźno tzn. gałązka po gałązce , bo po chwili wszystko mi wylatuje i pływa po całym akwarium. Na chwilę obecną wsadziłam to w wacie , która była w koszyczku. ( wata dokładnie wypłukana i oczyszczona ) Czy tak wsadzone gałązki w wacie mogą tak zostać ? W tym akwarium nie ma żadnych ryb/krewetek i nie będzie jest to tylko akwarium roślinne. (testowe) Przepraszam za jakość zdjęć ... robione telefonem. Roślina : Wata :
 3. Duśka

  Akcja ratunkowa krewetek.

  Akcja ratunkowa krewetek zakończona POWODZENIEM ! Dziś zostałam ciocią stada maluusich krewetek + Moje RC również w małym akwa po przeniesieniu zabrały się za siebie i również dwie noszą jajeczka Temat można zamknąć.
 4. Duśka

  Akcja ratunkowa krewetek.

  Dzięki Dziki , czekam na Twoją odpowiedź jak już ktoś zidentyfikuje tą krewecie na forum , o którym wspomniałeś
 5. Duśka

  Akcja ratunkowa krewetek.

  Mam jeszcze jedno pytanie czy mogę wrzucić do niej red cherry , ktore planuje rozmnażać ? Czy lepiej nie kombinować
 6. Duśka

  Akcja ratunkowa krewetek.

  Witam serdecznie Wczoraj odwiedziłam pewien zoologiczny w celu zakupienia mchu na mój korzeń w głównym akwarium. W domu przy przebieraniu i płukaniu znalazłam krewetki , jedną bez jajek wrzuciłam po aklimatyzacji do głównego zbiornika , a tą z jajkami wrzuciłam do osobnego mini baniaka razem z malutkimi krewetkami , które po dokładniejszym przebraniu mchu znalazłam. Krewetki od wczoraj mają się dobrze, normalnie jedzą i szaleją po akwa. Ta , która wylądowała w głównym nie poradziła sobie. Załączam zdjęcie krewetki i proszę o stwierdzenie co to za rodzaj i jak pomóc jej donosić jajeczka po tym jaki stres przeżyła. Przepraszam za jakość zdjęcia ale lepszego nie jestem w stanie zrobić , mój aparat jest beznadziejny.
 7. Duśka

  Mchy do oznaczenia

  Tutaj masz spis mchów do akwarium , porównaj sobie , może akurat Spis Mchów
 8. Duśka

  Mam dosyć akwarium

  Skąd jesteś Nowoprzybyły? Jakbyś był gdzieś w okolicach Kato to mogę rośliny odkupić od Ciebie albo coś... szkoda , że rezygnujesz... początki zawsze są trudne.
 9. Duśka

  Co to za glon?

  Józek tego kulistego glona czyli gałęzatkę kulistą kupisz spokojnie w zoologicznym
 10. Duśka

  Co to za glon?

  Mapet w takim razie dziękuje za poprawę i już notuję
 11. Duśka

  Co to za glon?

  Jeżeli chodzi o tą zieloną kulkę wygląda mi to na gałęzatkę kulistą. Gałęzatki sama posiadam w akwarium i w niczym nie przeszkadzają. Pożytecznie wciągają zanieczyszczenia. A jeżeli chodzi o te nitki to wydaje mi się , że są to zielenice nitkowate. Przyczyny występowania: Często jest następstwem zaniedbania regularnego czyszczenia szyb akwarium z zielenic punktowych, i jest kolejną fazą namnażania glonów na szybach akwarium. Jeżeli się mylę proszę kolegów i koleżanki o poprawę
 12. Pęcherzyki tlenu pojawiają się z powodu przecięcia kanałów tlenowych u roślin. Tlen jest po prostu uwalniany
 13. Duśka

  Nasze inne zwierzeta.

  To ja też się pochwalę moim pupilem Moja kotka , która będzie miała już około 2 latek Taki widok mam codziennie rano
 14. Duśka

  Nasze krewetki w obiektywie aparatu

  Piękne krewecie Sama mam w posiadaniu RC i Sakurki , chociaż nie wiem czy gościu nie zrobił mnie w balona , bo Sakury nie wybarwiają się tak jak trzeba i wyglądają jak zwykłe RC. Później dorzucę fotkę jak dadzą się sfotografować Edit: Nalot na bambusie jest ponieważ nie dawno został dodany ale coraz mniej się już go robi więc jest coraz lepiej
×