Skocz do zawartości

Mam dosyć akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Mam już dosyć tego akwarium, jestem wkurzony tym że filtr hałasuje i nie mogę przez niego zasnąć (więc go wyłączam bo inaczej mnie szlag trafi) Chciałbym się tego już pozbyć żeby mieć święty spokój. Na dodatek pokrywa drży dzięki czemu jest jeszcze głośniej. Mam akwarium w sypialni. Gdzie pooddawać ryby, które są już starsze? Co zrobić z samym akwarium i jak przygotować go do "pozbycia się"?

Szlag mnie z tym trafi.  :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki można oddać do sklepu zoologicznego, ale nie wszystkie sklepy je przyjmą. Może ktoś ze znajomych przyjaciół itp. ma akwarium to przygarną rybki. Z akwarium trzeba spuścić wodę, żwirek z roślinami wyrzucić zbiorniki akcesoria wymyć- samą wodą. Jak akwarium jest w dobrym stanie to możesz je sprzedać. Ja na twoim miejscu nie zniechęcałbym się i założył akwarium od nowa. Każdy kiedyś próbował i nie zawsze mu to wychodziło. Wynieś akwarium z sypialni i jak chcesz to załóż je od nowa. Poczytaj książki dotyczące akwarystyki i spróbuj jeszcze raz. Decyzja należy do ciebie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj je komuś albo przenieś do innego pomieszczenia. Ja mam akwarium w pokoju gdzie śpię filtr i napowietrzacz są głośne i mi to nie przeszkadza na początku owszem ale teraz jest na luzie.. Kwestia przyzwyczajenia. Nie wiem po co kupowałeś akwarium jak teraz ci ono przeszkadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówią "jak sobie pościelisz tak się wyśpisz"... Nie mam co prawda akwarium w sypialni ale zdarza mi się zasnąć na kanapie z głową przy akwarium gdyż moje akwa jest dosłownie bezgłośne, słychać co najwyżej BARDZO delikatny szum wody, ale tylko jeśli na to pozwolę i dam wyżej deszczownice. Brzęczyka nie mam bo przy deszczownicy jest zbędny.

Ten szum mnie jeszcze uspokaja i usypia, to już moja lodówka jest głośniejsza.

Tak więc kwestia głośności filtra to Twój wybór-kupiłeś po prostu taki filtr, albo masz coś z nim nie tak. Można się tego pozbyć i nie trzeba od razu pozbywać całego akwarium, no chyba,że to tylko jeden z powodów bo mając akwa trzeba o nie dbać i świętego spokoju raczej nie będzie ;) Oddaj rybki do zoologu, jak nie w jednym to drugim przyjmą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj je komuś albo przenieś do innego pomieszczenia. Ja mam akwarium w pokoju gdzie śpię filtr i napowietrzacz są głośne i mi to nie przeszkadza na początku owszem ale teraz jest na luzie.. Kwestia przyzwyczajenia. Nie wiem po co kupowałeś akwarium jak teraz ci ono przeszkadza. 

Mi zawsze przeszkadza jakiś hałas w pokoju podczas spania... Do innego pomieszczenia. Nawet nie mam gdzie. Po prostu chcę to oddać. Mogę też jakąś szafkę zrobić i postawić trochę dalej od łóżka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam już dosyć tego akwarium, jestem wkurzony tym że filtr hałasuje i nie mogę przez niego zasnąć

 

Filtr można wymienić na taki który będzie cichszy od lecącego komara,to nie żaden problem.

 

 

 

Na dodatek pokrywa drży dzięki czemu jest jeszcze głośniej.

 

Pokrywę można usztywnić,  lub coś podłożyć między nią a szkłem żeby nie przenosiło drgań.

Myślę że jesteś,tak jak to ktoś kiedyś użył sformułowania,"posiadaczem akwarium" a nie akwarystą.Opisywane przez Ciebie problemy to nie jest nic z czym nie można było by sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr można wymienić na taki który będzie cichszy od lecącego komara,to nie żaden problem.

 

 

 

 

Pokrywę można usztywnić,  lub coś podłożyć między nią a szkłem żeby nie przenosiło drgań.

Myślę że jesteś,tak jak to ktoś kiedyś użył sformułowania,"posiadaczem akwarium" a nie akwarystą.Opisywane przez Ciebie problemy to nie jest nic z czym nie można było by sobie poradzić.

Może być styropian? Ale to wiele nie da niestety. A filtr kupiłem niedawno, sam nie jest głośny tylko drgania słychać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może być styropian?

 

Możesz użyć gąbki,podklej ją w miejscach gdzie pokrywa opiera się na szkle.Zrób tak żeby nie dotykała do akwa.

 

 

 

A filtr kupiłem niedawno, sam nie jest głośny tylko drgania słychać.

 

Drgania czego? Filtra czy pokrywy? Jeśli filtra i jest to wewnętrzny(stawiam że tak) umieść go tak aby też nie dotykał do szkła,nawet deszczownicą.Jeśli to nie pomoże to wymień go na jakąś kaskadę albo  na kubełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli akwarystyka sprawia Ci jakąkolwiek radość, a hałas NAPRAWDĘ jest dla Ciebie jedynym problemem to nie warto z tego rezygnować. Jest mnóstwo rozwiązań. Wystarczy tylko troszkę chęci. Na początek proponuję Ci zaopatrzyć w zwykłe stoppery za 1.5 pln w aptece. I już hałas był i znikł ;)

Wytrwałości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To po prostu nie dla mnie, narobiłem a teraz chcę się tego pozbyć żeby mieć święty spokój. A co z roślinami?

 

Nie masz serca do akwarystyki,aż żal :(

 

Napisz ogłoszenie lokalne i oddaj komuś w całości,zrób dobrą cenę,na pewno się ktoś znajdzie,a jak Ci nie szkoda to za darmo oddaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest cały zanurzony...

Musi być pod wodą. Jeśli jego górna część znajduje się nad taflą wody, to łapie powietrze i stąd zapewne hałas (oczywiście jeśli mowa o wewnętrznym filtrze).

Co to za model Aquaela?

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć ciszej to wyłącz napowietrzanie, jest ono nie potrzebne, tą niebieską rurkę ustaw pod takim kątem, aby delikatnie poruszała taflą wody ( ok 45 stopni względem tafli wody) - poruszanie tafli wody = napowietrzanie, bąbelki są zbędne.

 

Na zdjęciu zauważyłem, że masz mało wody - uzupełnij tak aby od góry było tylko 1 - 1,5 cm wolnej przestrzeni. Taka mała rada.

Edytowane przez king1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...