Skocz do zawartości

Uruchomienie Akwarium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zostałem szczęśliwym posiadaczem akwarium profilowanego o następujących wymiarach:

  • Dlugosc: 120 [cm]
  • Szerokosc: 30 [cm]
  • Szerokosc2: 40 [cm]
  • Wysokosc: 50 [cm]
  • Grubosc szkla: 10 [mm]

 

Czyli według kalkulatora na stronie akwarystycznej jest to mniej więcej tak:

  • Brutto: 210 [litrów]
  • Netto: 190,81 [litrów]

Akwarium prezentuje tak jak na załączonych zdjęciach. Wcześniej ktoś w nim trzymał normalne rybki akwariowe a później pstrągi z rzeki. Oświetlenie takie jak widać na jednym zdjeciu brak jakichkolwiek napisów o mocy świetlówki.

 

Mam kilka następujących pytań:

  1. Czym umyć akwarium po prysznicem ? (naczytałem się na różnych stronach o środkach chemicznych, solach i sodach jak również że tylko i wyłącznie ciepła woda + gąbka)
  2. Jak długo powinna odstać woda po uzupełnieniu akwarium ?

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość :)

post-21108-0-93734200-1401613694_thumb.jpg

post-21108-0-81210900-1401613696_thumb.jpg

post-21108-0-91081600-1401613698_thumb.jpg

post-21108-0-43439900-1401613700_thumb.jpg

post-21108-0-88778100-1401613701_thumb.jpg

post-21108-0-19725600-1401613703_thumb.jpg

post-21108-0-56714700-1401613704_thumb.jpg

post-21108-0-07223100-1401613706_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne tło strukturalne. Ale zajmuje dużo miejsca. Zastanów się co chcesz tam trzymać. Filtr może być trochę za mały. 

 

1. Ja swoje czyściłem octem i kwaskiem cytrynowym i zwykłą gąbką do naczyń, nową. Pod letnią wodą. 

2. Po zalaniu akwarium, obsadzeniu i udekorowaniu, ok. 3-4 tygodni. Oczywiście bez ryb. Ale naczytasz się że, ludzie wpuszczają już po 2-3 dniach. Dodają ulepszacze, bakterie. Ale nie warto. Niech akwa samo dojrzeje. 

 

Znasz parametry wody? Podaj, to któryś z ekspertów doradzi obsadę. Co możesz, co nie. Ale na bank czeka Cię wymiana filtra. I oświetlenia, jeżeli ma być to roślinne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo powinna odstać woda po uzupełnieniu akwarium ?

2-3 tygodnie z włączonym filtrem. Tutaj nie chodzi o odstanie wody bo chlor wyparuje w ciągu kilkunastu godzin. Przy starcie akwarium musi wystartować biologia (cykl nitryfikacyjny), jeśli cykl się nie ustabilizuje, a Ty wpuścisz ryby możesz się spodziewać wielu różnych problemów, które niejednokrotnie mogą prowadzić do konieczności restartu akwarium - dlatego tak ważna jest tutaj cierpliwość. Tak jak pisał kolega wyżej możesz się spotkać z opiniami (szczególnie wśród sprzedawców w sklepach zoologicznych), że wystarczy jakiś starter i zaraz ryby do akwarium. Bzdura straszna, na forum nie brakuje przypadków ludzi, którzy tak postąpili, a później zakładają tematy z prośbą o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za podpowiedzi.

 

Co do wymiany filtra to przymierzam się na taki:  EHEIM BioPower 240 2413 filtr wewnętrzny do 240l

A co do tego tła to owszem bardzo fajne super ktoś to wykonał jednak zajmuje sporo miejsca i mam dylemat czy wstawic cos podobnego ale znacznie mniejsze np. Tło strukturalne lub całkowite usunięcie i wykonanie akwarium cos na wzór roślinnego z piaskiem kwarcowym na dnie kilka skałek + korzeń i rośliny.

 

Jakieś sugestie ??

 

Pozdrawiam

 

Aktualizacja:

 

Filtr jest następujący znalazłem na internecie w sklepie jakimś:

 

Producent: FLUVAL
Wydajność: 1000 l/h
Pojemność akwarium: 215L
Moc: 10 W

 

Planowane oświetlenie zamiast tej brzydkiej pokrywy:

 

NSL 120 Belka T8 1x30W + Oświetlenie LED 80 cm (na tylną szybę)

Edytowane przez plzaix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to tło zajmuje za dużo miejsca. Jeśli planujesz akwarium roślinne, to tym bardziej nie ma sensu się z nim bawić. Zamiast kupować nowe, zainwestuj może w filtr zewnętrzny, napewno wyjdzie to Twojemu akwa na zdrowie. Używany kubełek wyniesie Cię mniej niż ten filtr wewnętrzny, który podałeś w linku, a jeśli dobrze poszukasz to znajdziesz używke w naprawdę dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym osiągnąć mniej wiecej taki efekt wyglądu i się jeszcze zastanawiam czy pchać się w akwarium typowo roślinne np. amazonia itd czy normalne roślinki i tak jak mowi  Krzysiek1702 zwykły piasek do piaskownic i normalne rośliny + skały i korzenie z mniej wiecej tym wyglądem.

 

cn3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...