Jump to content

Brt

Użytkownik
 • Content count

  70
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Brt last won the day on May 27 2014

Brt had the most liked content!

Community Reputation

7

About Brt

 • Rank
  Forumowicz
 • Birthday 11/05/1990

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Drawsko Pomorskie, Zachodniopomorskie
 • Zainteresowania
  BBX
 1. Co prawda brichardi nie hodowałem, ale trzymałem N. helianthus i myślę, że są bardzo podobne jeśli chodzi o zachowanie itp. Moje np. gardziły praktycznie każdym rodzajem płatków, granulat (podawałem tylko OSI) oraz mrożonki wcinały bez problemu. Wydaje mi się, że sporo zależy od tego, jak ryby były chowane od małego i czym były karmione, reguły nie ma.
 2. Brt

  [200] Tanga

  Rzeczywiście, info od osoby mającej pojęcie. Gdyby jednak miały być Julido to na pewno będą transcriptusy. Panowie, a jeśli nie naskalniki? Coś innego damy radę tu wpakować? Jak się sprawdza łączenie różnych gatunków muszlowców?
 3. Brt

  [200] Tanga

  Jeżeli chodzi o aranżację to mniej więcej tak to sobie wymyśliłem. Większe gruzowisko z jednej strony powoli opadające i muszle na drugim końcu. Myślisz, że 2+3 ocellatusów i do tego J. transcriptus mogłoby wypalić?
 4. Brt

  [200] Tanga

  Cześć! Ostatnio sporo myślałem (tak, zdarza mi się ) i zaplanowałem sobie remont zbiornika, czyt. zmiana gruzu oraz aranżacji. Po dwóch latach czytania, oglądania ryb / innych zbiorników, obserwacji mam nadzieję, że w końcu wyjdzie mi to tak, jak sobie wymarzyłem. Akwa - standardowa dwusetka 100x40x50 Obecnie pływa u mnie parę L. ocellatus - 2+5. Ogólnie sprawa wygląda w ten sposób: samiec alfa "ułożył" sobie resztę ekipy. Trze się z jedną, dwiema, czasami nawet trzema samicami (za każdym razem te same). Ostatnio drugi samiec wymężniał i zaczął stawiać się alfie. Zbiornik podzielili sobie równo na pół i tak naprawdę rzadko wchodzą sobie w drogę. Na chwilę obecną alfa trzyma z dwiema samicami z ww. trójki, trzecią poderwał (już nie tak) zdominowany, drugi samiec i coś tam razem kręcą. Dwie pozostałe samice, ze względu na to, że są natychmiast przeganiane z rewirów obu samców, trzymają się bliżej tafli. I teraz co sobie wymyśliłem - chciałbym wymienić kamienie na jeden rodzaj, tak, aby to w miarę wyglądało (myślałem nad serpentynitem zielonym, podobają mi się ciemne skały). Wraz z wymianą kamulców idzie zmiana aranżacji. Ocellatusy są już u mnie prawie rok i wydaje mi się, że dam radę ułożyć to wszystko w ten sposób, żeby wydzielić dwa rewiry samcom, oszczędzając przy tym trochę miejsca. A po co to miejsce? Otóż chciałbym dorzucić tu jeszcze jakiś gatunek. I tu moje pytanie / prośba do Was. Co o tym myślicie, czy da radę i czy jest w ogóle sens wciskać tu coś jeszcze? Najchętniej zostawiłbym oba samce i te trzy samice, które z nimi kręcą. Wydaje mi się, że te dwie osamotnione będą musiały znaleźć nowy dom, bo u mnie nic ciekawego je nie czeka, a może u kogoś innego jakiś gentleman zaprosi je do swojej muszli :> Chętnie poczytam Wasze opinie. Pozdr Bartek
 5. Brt

  Muzyka

  So not true! Mój all time fav
 6. Brt

  [225l] Tanganika

  Świetne gruzowisko Ci wyszło. Ryby prześliczne, gratulacje i powodzenia w hodowli!
 7. Brt

  [225l] Tanganika

  Świetne tło, księżniczki piękne ryby Co do firm - sam brałem ryby w Tan - Mal i złego słowa o nich powiedzieć nie mogę. Ostatnio trafiłem na faceta z Piły, który miał otworzyć "afrykańską" działalność (do Gorzowa masz kawałek, więc Tan - Mal pewnie odpada). Jeśli chcesz to mam nawet numer tel. do niego, daj znać. Osobiście, jak wspomniał już Limak, też dołożyłbym parę kamulców. Pamiętaj tylko, żeby je stabilnie poukładać, bo ryby będą (oj BĘDĄ) kopać. Trzymałem helianthusy, jak im się nudziło, jedna ryba potrafiła w ciągu dnia przekopać1/3 akwarium :>
 8. Brt

  [130L] Borelkowo

  Szczena mi opadła ... Pley, czy tobie kiedykolwiek coś nie wyszło? Patrzę na te zdjęcia i tak sobie myślę, że gdyby uciąć trochę światła, wyszłaby taka przyciemniona grota. Takie moje fanaberie Strasznie lubię takie gry świetlne w zbiornikach :> Te kissi rzeczywiście ładne, ciekawy jestem co wybierzesz.
 9. Wow, szybko się uwinęły ^^ Gratulacje i powodzenia. Czym karmisz maluchy?
 10. Ciężko jest to rozróżnić. Ja przy swoich kierowałem się wielkością, parę większych i parę najmniejszych jakie były. Pley, tak z ciekawości, po czym poznałeś, że to samiec?
 11. Przy jednej 15 W-towej świetlówce myślę, że nie ma sensu. Według mnie byłby to tylko zbędny koszt, tak naprawdę nic Ci to nie wniesie. Samczyk dalej taki spłoszony?
×