Skocz do zawartości

Gupiki przy powierzchni. Jeden zdechł


Cycu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Jestem początkującym akwarystą.

Założyłem akwarium `3 tyg temu woda odstała 2 tygodnie (uzdatniona z roślinami wszystkie urządzenia podłączone etc.) Napuściłem rybki i po 1 tygodniu zdechła mi samica gupika. Zaczynała blaknąć po czym znalazła sobie miejsce w kącie zbiornika pod korzeniem i zdechła. Reszta gupików trzyma się przy powierzchni wody pod liśćmi roślin. Czym może to być spowodowane? (Mam podmienić wodę? Zbyt słabe natlenienie?). Do tego 1 gupik w tym samym koncie pływa od powierzchni do dna a 2 inne tracą kolor.

 

 

spec. zbiornika:

30l proste

4 rośliny (nie pytajcie jakie bo nie wiem ;/)

 

Obsada w stanie obecnym:

 

Gupik samica x1

Gupik samiec x3

Bocja wspaniała x1

Neonki inessa x5

Młoda rybka która wylęgła się nie wiem skąd która sobie żyje i nie przypomina na razie niczego x1

 

Karmienie:

 

3x dziennie różnym pokarmem

-Płatki 8x mix

-Dafnia witaminizowan

-Tabletki wieloskładnikowe

 

Różnie zmieniam ten pokarm rybkom, staram się nie dawać 1 rodzaju 2 razy w ciągu dnia. Pokarm rybki atakują ochoczo raczej nic nie zostaje niezjedzone. 

 

Mam zamiar dokupić:

 

Bocja x2

Gupik samiec x1

Gupik samica x3

Glonojad

Neonki inessa x2

 

 

Jeżeli coś jest nie tak z obsadą lub czymkolwiek innym to piszcie lecz chodzi mi głównie o przypadłość z gupikami gdyż Bocja oraz Neonki zachowują się w miarę normalnie. (Tylko Neonki nagle przestały pływać w stadzie, to też jakiś feler?)

Edytowane przez Cycu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim przydałoby się znać parametry wody,  w tym przypadku szczególnie NO2, NO3, NH3. Prawdopodobnie zbiornik jeszcze nie dojrzał. To akwarium jest za małe nawet na gupiki, nie mówiąc juz o bocjach. Ja bym Ci proponował całkowitą wymianę obsady na ryby które będą pasowały do Twojego akwarium. Zaproponować moge np: któres z tych: Danio perłowe, Drobnotkę nadobną, Drobniczkę jednodniówke, a do tego można by dodać krewetki. Oczywiście żeby wybrać któreś z tych lub innych ryb najpierw trzeba znać parametry wody ( pH GH KH ) i wtedy albo je skorygować, albo dobrać odpowiednie ryby pod dane parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mogły się zatruć, bo masz niedojrzałe akwarium. Ja też miałam tak na początku, padła mi najpierw samiczka, a potem dwa samczyki. Musisz podmnienić wodę, bo wszystkie na tym ucierpią :(

A młoda rybka to zapewne malutki gupiczek, który zostanie pożarty przez resztę osady, kiedy go tylko zlokalizują...

Proporcje gupików odwrotne - 1 samiec i 3 samice.

Edytowane przez sandi708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...