Skocz do zawartości

Obsada akwarium 128l Południowa Ameryka Clear Water


Vataran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Parę ryb z CW podałem Ci komunikatorem. Najlepiej wejdź na seriously fish, przejdź do wyszukiwarki (search advanced) i wpisz nazwę rzek CW (river system).  Wtedy wyskocza Ci ryby wraz z wymaganiami. Generalnie ph ok. 7, woda miękka.  Rzeki CW z Ameryki Pd. to na przykład Rio Tocantis, Araguaia, Xingu, Tapajos, Guapore.

 

Niższe temperatury to w tym wypadku 20-22 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tjaaa ahr, młody napalony to tak jest.
Teraz się zastanawiam nad 250l 100x50x50. Dno po prostu większe, a z tego co wyczytałem to ważny aspekt.

Naet nie edytuj, na pewno jeszcze będę walił nie jedno dziwne i nie konieczne związane z obsadą pytanie- jak to początkujący.
Zresztą, jak się zdecyduje na pewno, to i tak nowy temat założę w właściwym dziale aby dogadać już konkretnie co i jak.

No, ale my tu gadu, gadu a co z tymi filtrami?
250l JBL e901 da rade czy to już po e1501 podchodzi??
Bo widziałem na forum, że w 200l mają filtr dla maks 250, więc jak e901 jest do 300l to chyba da rade, co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No, ale my tu gadu, gadu a co z tymi filtrami? 250l JBL e901 da rade czy to już po e1501 podchodzi?? Bo widziałem na forum, że w 200l mają filtr dla maks 250, więc jak e901 jest do 300l to chyba da rade, co sądzicie?

Sprawa wygląda tak. Wskazane jest mieć nadmiar wydajności filtra. e901 ma teoretyczną wydajność do 300L, ale w praktyce filtry mają mniejszą wydajność niż pisze producent, więc na Twój 250L baniak e901 będzie na styk. Jeżeli stać Cię na e1501 to go kup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limak, właśnie kwestia funduszy...

Ale ja na pewno w akwarium, jakieś rośliny będę miał, czy nie będzie tak, że one zrobią cześć filtracji biologicznej, a filtr resztę???

Pytanko na przyszłość, a jak bym miał jednak za mały filtr to jakie będą tego konsekwencje???

Ryby zaczną padać??? Glony???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obsadę dobierzesz do możliwości filtra to nie powinno być tragedii. I oczywiście zarybianie zbiornika powoli i etapami, aby dać się rozwinąć biologii.

Rośliny tylko zużywają to co biologia wyprodukuje. Jeśli nie przerybisz akwarium to podłoże i filtr powinny dać radę przerobić amoniak na przyswajalne dla roślin azotany. To w zasadzie chyba jedyne "ale".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale powiedzmy, że posadzę roślinki, wszystko się ustabilizuje, wpuszczę jedne ryby, drugie... i po jakimś czasie pojawią się problemy.

To co wtedy by najlepiej zrobić, bo sprzedawać nowy filtr po kosztach i kupować większy to bym nie chciał. 
Wewnętrzny???
Czytałem coś w ruchu i mieszaniu wody w akwarium powyżej 200l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...