Jump to content

compressiceps

Użytkownik
 • Content count

  64
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

compressiceps last won the day on March 28 2014

compressiceps had the most liked content!

Community Reputation

3

About compressiceps

 • Rank
  Forumowicz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Gdynia
 1. compressiceps

  [900l] Niebieskie malawi non-mbuna

  Po ciężkich bojach udało mi się przekonać moją mało akwarystyczną połowę do założenia nowego zbiornika: 230x65x60(h). Co prawda start dopiero po wakacjach, ale już zacząłem zastanawiać się nad obsadą. Propozycja na obecną chwilę to, jak w tytule, niebieskie malawi non-mbuna: 1. Placidochromis phenochilus tanzania 2. Placidochromis phenochilus mdoka (white lips) 3. Copadichromis azureus 4. Sciaenochromis fryeri Komentarze, propozycje, uwagi, itp. mile widziane.
 2. Na dobry początek: http://www.seriouslyfish.com/species/pseudomugil-furcatus/
 3. Z tego co widzę, temat obsady przerabiałeś już z Dhuzem w grudniu. Niebieski danio perłowy do tych parametrów wody jest wciąż ok - no może tylko ph postaraj się utrzymywać nie większe niż 7,5.
 4. compressiceps

  Start 450 L

  Tak,wszystko się zgadza odnośnie patogenów,ryb dzikich i jednego biotopu. Dlatego też napisałem "w tym wypadku".
 5. compressiceps

  Start 450 L

  Nie będę Cię przekonywał do obsady biotopowej, bo widzę że celujesz w ryby z różnych zakątków świata. Oczywiście najważniejsze jest, aby ryby miały odpowiednie warunki, a czy spotykają się w naturze, czy nie, to sprawa w tym wypadku drugorzędna. Najmniej pasuje mi tutaj niebieski danio perłowy (zwany microrasborą galaxy) ze względu na swój rozmiar i niedopasowanie do reszty obsady. Brzanka denisona potrzebuje chłodniejszej wody niż tęczanki, kirysek lamparci też, ale jest już bliżej. Zbrojnik niebieski, bocje i kiryski to generalnie wody miękkie. Molinezja żaglopłetwa lubi na prawdę twardą wodę, zaczynającą się w górnej granicy tęczanek. Jeśli weźmiemy tęczankę neonową jako Twój numer 1, to powinieneś zdecydować, czy idziesz w stronę mniejszych twardości (5-10) , czy większych oraz w stronę niższych temperatur (24-25C), czy większych. Wtedy można by było skorygować Twój wybór. Z glonojadów proponuję wybrać coś z wód przejrzystych - wybór jest naprawdę duzy: http://www.planetcatfish.com/catelog/numbers.php?mode=l&thumbs=16
 6. compressiceps

  Start 450 L

  Musiałem aż wygooglować ten siporax - tak, jakakolwiek ceramika biologiczna, niekoniecznie Sery, będzie dobra. Czuję, że Kasia będzie miała dużo do powiedzenia. Myślałeś już o obsadzie?
 7. compressiceps

  Start 450 L

  Tło mogłoby być ciemniejsze.
 8. compressiceps

  Start 450 L

  Weź pod uwagę, że zwykły keramzyt budowlany może podnosić pH, a Ty już je masz wysokie. Do ostatniego korpusu dałbym ceramikę - nie widzę sensu wkładu sznurkowego, który wychwytuję drobne zanieczyszczenia na końcu, zamiast na początku systemu filtracyjnego.
 9. compressiceps

  [520l] Brazil 2014

  To fakt. Umknął mi gdzieś rok czasu, chyba winny jest pesel. W takim razie skośnopręgie mam ponad rok, bo kupiłem je gdy awaria CO2 zredukowała część obsady. Edit: Przepychanki skalarów ze skośnopręgimi wynikały z tego, że obie pary złożyły ikrę tego samego wieczoru/ nocy. Pozostałości ikry skośnopręgich odkryłem dzisiaj rano: Po ikrze skalarów nie ma śladu. Edit: Parę wcześniejszych zdjęć, które w miarę wyszły: Regulamin. Mapet
 10. compressiceps

  [520l] Brazil 2014

  Minął już rok od ostatniego wpisu, tak więc pora na pewną aktualizację tematu. Akwarium funkcjonuje bez większej ingerencji. Z problemów w ostatnich 12 miesiącach to ponad pół roku temu nastąpiła awaria zaworku precyzyjnego do CO2, co spowodowało śmierć większości populacji czerwonogłówki oraz bystrzyka barwnego. Druga rzecz to krasnorosty, z którymi walczyłem przez długi czas - zwiększyłem podmiany wody i przestały się rozwijać, choć wciąż gdzieś tam są. Temperatura wody 25°C ; pozostałe parametry bez zmian. Rośliny: ze względu na zmniejszenie oświetlenia i sporadyczne nawożenie pozostały tylko żabienice plus szczątkowe staurogyne. Tenellus też dawał radę, ale zajmował za dużo dna i śmiecił, więc się go pozbyłem. Ryby: 1) ze starej obsady: 9 x czerwonogłówka, 3 x żałobniczka ksantoryczna, 22 x kirysek, trudne do zliczenia otoski (na pewno 12 szt., może więcej), 2) od dłuższego czasu (ponad pół roku): 4 x pielęgnica skośnopręga - para dominująca składająca regularnie ikrę oraz dwie zdominowane sztuki, 3) od dwóch miesięcy: 6 x skalar F1 'Belem' - jedna para, która ma już pierwsze tarło za sobą plus 4 niezidentyfikowane płciowo osobniki. Nie wychodzą mi zdjęcia, więc nakręciłem tabletem filmik, gdy skalary składały ikrę: 1) Rzut ogólny: 2) Składanie ikry: 3) Przepychanki ze skośnopręgimi:
 11. compressiceps

  Temat na czwartek 28.01.2016

  Również zdjęcie archiwalne - mój korzeń 15 lat temu.
 12. compressiceps

  Dodatkowy filtr do baniaka 300l

  Mimo wszystko zalecam wybranie filtra wewnętrznego, nie kubełkowego, jako mechanika - będzie lepiej i taniej. Polecam Eheim Powerline XL, który u mnie spisuje się bardzo dobrze. Twój 2075 jako biolog sprawdzi się znakomicie, zresztą ma prefiltr w górnej części, który zapobiega zabrudzeniu wkładu biologicznego, więc nie musisz dodawać filtra narurowego.
 13. compressiceps

  Temat na czwartek 28.01.2016

  Temat na ten czwartek to: MÓJ KORZEŃ . PS. Wielkość nie jest ważna.
 14. Gratulacje również dla założyciela tematu. Wielu akwarystów ma problem z utrzymaniem paletek w zdrowiu, a tu udało je się rozmnożyć. Następnym razem będzie więcej maluchów. Tylko jakość filmu mogłaby być lepsza - patrz Mapet.
×