Skocz do zawartości

Białe kamienie w akwarium


Fishu300
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie spowodują stwardnienia wody ?

Ok już nieważne kamyk nie przeszedł testu z octem .... szkoda bo tak mi się podobały i zmarnowałem tylko pieniądze które mógł bym wydać na np karmę dla rybek :/ dzięki za odpowiedzi :(

Edytowane przez Fishu300
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz np. szklankę, nalewasz wodę, wsadzasz tam kilka tych kamieni. Po powiedzmy jednym dniu badasz wodę czy wpłynął kamień na wyjściowe parametry z kranu. Dla pewności możesz dłużej potrzymać i sprawdzić, ale nie powinno się już nic zmienić po dłuższym czasie

Edytowane przez Bobix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są dobrze umyte to nie będą barwić wody. Mi się nie wydaje żeby kamienie wpływały na odczyny wody. :razz:

 

Nadrób lepiej braki w wiedzy, bo takimi poradami wprowadzisz kogoś w błąd i narobisz mu problemów.

Upominano Cię już...

/ Luna

Edytowane przez Luna
Wprowadzanie innych w błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc odczyn masz na myśli pH (zakładam). Otóż ma wpływ. Kamienie mogą wpłynąć na wzrost twardości wody a z twardością powiązane są skoki pH. Krótka i prosta zależność.

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ok już nieważne kamyk nie przeszedł testu z octem .... szkoda bo tak mi się podobały i zmarnowałem tylko pieniądze które mógł bym wydać na np karmę dla rybek :/ dzięki za odpowiedzi

Czytaliście mojego 2 posta ? ( źle go edytowałem ale było to napisane ) tak wg dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...