Jump to content

Fishu300

Użytkownik
 • Content count

  61
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About Fishu300

 • Rank
  Forumowicz
 • Birthday 10/31/1997

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam mojego raka przytrzasnoł kamien nie ma wszystkich nóg i szczypca nie wiem co z nim zrobić bo nie chce zeby się męczył proszę o pomoc nie aktualne raka nie ma sensu dłużej męczyc niedość ze gorąco to lezy na boku probojac się podpierac na tej 1 szczypcy ze aż nie mogę na to patrzyć ( przepraszam za ortografię ale nie ma tu na forum słownika )
 2. Fishu300

  Zachowanie gupikow w nowym akwarium

  Ryb się nie wpuszcza do wody z NO2 to im będzie szkodziło . Ryby się same przyzwyczają
 3. Fishu300

  "Bezpieczny" pokarm

  Ok dzięki
 4. Fishu300

  Jak schłodzić akwarium?

  To urządzonko prawdę mówiąc na gorące letnie dni nie zda roli bo jak pisało na aukcji ze " schładza wodę o nawet 4 *c " pewnie coś schładza ale nie jestem przekonany do działania tego " cuda " kolega up napisał dobry patent tylko nie wiem co na to ryby jak z 20 * zrobi się 13 * ( jeśli chciałbyś takie urządzenie jak w linku to możesz sam wykonać takie zaoszczędzając troszkę pieniędzy )
 5. Fishu300

  "Bezpieczny" pokarm

  Z tymi larwami komara mnie zaciekawiłeś @@Mapet, można je dawać do akwarium ( jak są w beczce na ogrodzie i je wyłowić ? ) . Zawsze myślałem że one się nie nadają bo z dworu gdzie wszędzie jest wszystkiego mnóstwo ( robactwa itd ) . Jest duża szansa że się coś z tym przyniesie do akwarium ?
 6. Fishu300

  "Bezpieczny" pokarm

  . Woda w stawach przecież nie zamarza ( jedynie góra a dół jest dalej ciekły i temp zazwyczaj wynosi ok 5 *C ( w przeciętnych warunkach ) ) w zamrażarce jest ok - 30 * C ( przynajmniej w mojej ) więc się nie zgodzę że mrożonki są tak samo " niebezpieczne " jak pokarm żywy aczkolwiek zawsze jest szansa że przyniesie się jakiegoś " syfa "
 7. Fishu300

  "Bezpieczny" pokarm

  @@Mapet, Zawsze można przynieść ale na pewno z mrożonym jest mniejsza szansa bo temperatura pozabija niektóre pasożyty ( wiem że część z nich jest odporna na niskie temperatury ( właściwie to ich jajka ) ) ale stosowanie mrożonek jest łatwiejsze i bezpieczniejsze
 8. Fishu300

  Karmienie a filtr

  Filtr należy wyłączyć przy karmieniu . Rośliny możesz sadzić zawsze ale moim zdaniem najlepiej będzie przed podmianką bo wtedy te " złe substancję " z dna w pewnym stopniu pozbywamy się ich
 9. Cześć . Polecam kupić testy no2 i no3 aby mieć pewność że ryby będą wpuszczone do dojrzałego zbiornika ( ja wpuściłem ryby po tygodniu ale potem tego żałowałem bo miałem kłopot z rybą i wiele więcej pracy ) . Moim zdaniem dokupowanie bakterii do filtra jest zbędne ( wytworzą się same w dłuższym czasie ale zaoszczędzisz pieniądze ) . Tak gupiki są wytrzymalsze od innych ryb np na związki azotów . Muszelka oraz kokos są zbędne polecił bym sporo roślin powierzchniowych aby narybek miał się gdzie chować . Karmić je głównie suchymi pokarmami z urozmaiceniem mrożonkami np wodzieniem który nie powoduje otłuszczenia ryb jak np ochotka (można też żywy pokarm ale z nim można przynieść pasożyty ) . Polecam przed wpuszczeniem ryb je zaaklimatyzować ( wsadzić z workiem do wody do wyrównania temperatur i dolewać wody z akwarium co jakieś 15-20 min i tak 3 razy ) . Nie wlewaj wody z którą przyniosłeś ryby do akwarium . I polecam poczytanie e-lektur na temat gupików wtedy wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane . Pozdrawiam
 10. Fishu300

  Mieczyca ma duże oczy i pleśń

  Może trochę więcej o akwarium parametry wody ( wszystkie jakie znasz ) , obsada , litraż ,
 11. Fishu300

  Czarny nalot - identyfikacja

  Czy na akwarium świeci słońce ?
 12. Fishu300

  Brudna woda w akwarium

  Niestety dziś w moim akwarium pojawiło się No2 i to w stężeniu około 2,5 . Podmieniłem około 7,5 l wody co jeszcze mogę zrobić ? Bojownikowi ogon nie wiem jak to nazwać ... ( tak jak by mu coś zjadło kawałek ogona ( wiem że to od azotu ) ) . Czy bojownika przenieść do kwarantanny ( aby był odizolowany od azotu a w kwarantannie bym podmieniał z 75 % wody dziennie ( kwarantanna ma 6l + ) ( nie mam nic większego ) . Czytałem że można wstrzymać się z karmieniem ryb przez ten czas co jest azot ale nie chciałbym głodzić tej rybki bo co ona komu zrobiła ( wiem że rybą się robi głodówkę 1 dniową raz w tygodniu ale np 3 dni to zbyt dużo ? ) ( Ryba się zachowuje dobrze ( jest cały czas głodna pływa normalnie tylko ten ogon ) I jeszcze jedno co zrobić żeby rybie się ładnie zagoił ogon ?
 13. Fishu300

  Zapytanie o Roślinę

  Możesz napisać jaki litraż akwarium bo może zbyt mało lejesz " witaminek "
 14. Fishu300

  Brudna woda w akwarium

  Ok poczytam bo nigdy się nie zagłębiałem w ten temat bo wydawało mi się że to najmniej ważne . Problem wody w akwarium się sam rozwiązał , dzisiaj jak zrobiłem podmiankę ( około 5 l +/- ) to woda którą wylałem kryształ . Dzięki za odp . W temacie pojawiło się jeszcze 1 moje pytanie jak zmniejszyć ruch wody w akwarium bo myślałem że sam rozwiązałem ten problem lecz się myliłem zatkanie gazą nie przyniosło zamierzonych efektów po 2 dniach drobniutkie przerwy w gazie zapchały się i wtedy woda niemalże całkowicie stanęła . Rozwiązanie kolegi up mi nie pomoże ponieważ woda owszem nie porusza się w sposób przeszkadzający bojownikowi lecz nie będzie " syf " się wciągał do filtra zrobi się tylko " zapętlenie " bo woda z wyrzucona z deszczownicy zostanie z powrotem wciągnięta do filtra a wszystkie " odchody " nie podpłyną do filtra i nie zostaną wciągnięte . Więc co zrobić z deszczownicą żeby zmniejszyć ruch wody ? Rozwiercenie nie wchodzi w grę ponieważ filtr jest jeszcze na +2 latach gwarancji i nie chciał bym jej stracić PS skąd biorą się te bakterie ? już przeczytałem lekturę ale nie znalazłem skąd się biorą , pewnie nikogo to nie interesuje ( mnie interesuje ) i dlatego pytam skąd skoro woda jest chlorowana więc nie ma w niej ich zarodników a sprzęt jest sterylny Tak w ogóle sory mapet miałeś racje źle postąpiłem ( niełatwo mi to przychodzi ale taka prawda )
 15. Fishu300

  Brudna woda w akwarium

  Dlaczego dłużej skoro azot jest wytwarzany przez rybę i dzięki temu bakterie mają jedzenie i się lepiej rozwijają . Kiedyś czytałem że do dojrzewającego akwa można wpuścić parkę gupików właśnie żeby szybciej dojrzało
×