Skocz do zawartości

Naturalne zmiękczanie wody


nowyrybek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stosując miękką wodę do podmian. Po to na przykład jest filtr RO. W dodatku będize naturalnie. Możesz jeszcze wytrącać kamień poprzez gotowanie ale to trochę nieekonomicznie wychodzi i długo.

Dziękuję, o filtrze wiem, o wodzie destylowanej też (można podciągnąć pod "naturalną") ale chodzi mi o naturalne sposoby zmiękczania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci tak zależy na tych "naturalnych" ? ;).


Działanie membrany odwróconej osmozy opiera się głównie na ciśnieniu, który jest siłą działająca występującą w naturalnym środowisku :D.

Wkład węglowy - węgiel też występuje w naturze :P.

W przypadku filtra RO masz naturę zapakowaną w gustowną, plastikową, designerską obudowę :D.


Taki ot żarcik.


Kwestia twardości wyjściowych. Możesz pomyśleć o armatce torfowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemia powstaje z natury panowie. 

Albo RO albo armatka najlepsze sposoby. RO da Ci łatwiejsze kontrolowanie parametrów, a z armatką musisz trochę pokombinować. Woda po przelaniu przez armatke może mieć różne parametry w zależności od różnych czynników, ale mi np. zbija twardości z ~14 do 2-6 *n i nie jest to magia.

Edytowane przez Bobix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też użyć deszczówki (sporo się czyta o kwaśnych deszczach) łapanej z dachu krytego eternitem, przepuścić ją przez wiadro piachu, pończochę i bochenek chleba (oczywiście razowego, to dodatkowo zakwasi).

 

Używając ro marnujesz wodę, a dzieci w Afryce umierają z pragnienia i lajkiem na fejsie tego im nie wynagrodzisz.

 

Stosując torf przyczyniasz się do degradacji naturalnych ekosystemów i rabunkowej gospodarki rolnej.

 

No jak się nie odwrócisz to plecy z tyłu. Są plusy dodatnie i plusy ujemne, sam musisz wybrać.

 

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać. ;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Państwa, pogrzebałem trochę w necie i znalazłem strony polecające szyszki olchowe bądź liście dębu. I oto mi chodziło.

Rejestrując się na tym forum chciałem uzyskać porad a nie ironicznych przytyków. Co do filtra RO to  jest drogi, obecnie za bardzo moje konto zostało wypłukane, no i nie chce dodatkowych węży, i mebli w przypadku armatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do filtra RO to jest drogi, obecnie za bardzo moje konto zostało wypłukane, no i nie chce dodatkowych węży, i mebli w przypadku armatki.


Akwarystyka to drogie hobby. Jeżeli nie stać Cię na filtr RO to odpuść sobie ryby z wód miękkich bo szyszkami nic nie zdziałasz ;).

Dostałeś propozycje RO, propozycje armatki - i tak źle i tak niedobrze ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armatka tutaj inaczej wygląda niż ta, którą widziałem. Tamta raczej pasuje do piwnicy lub osobnego pomieszczenia bo wyglądała jak metrowa gruba rynna. Dziękuję za to zdjęcie.

Wygląda inaczej, ale działa na tej samej zasadzie. Lejesz kranówę, leci ona przez torf, potem jeszcze ewentualnie przez sito w postaci np. rajstopy i wpada gotowa do butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też użyć deszczówki (sporo się czyta o kwaśnych deszczach) łapanej z dachu krytego eternitem, przepuścić ją przez wiadro piachu, pończochę i bochenek chleba (oczywiście razowego, to dodatkowo zakwasi).

 

Używając ro marnujesz wodę, a dzieci w Afryce umierają z pragnienia i lajkiem na fejsie tego im nie wynagrodzisz.

 

Stosując torf przyczyniasz się do degradacji naturalnych ekosystemów i rabunkowej gospodarki rolnej.

 

No jak się nie odwrócisz to plecy z tyłu. Są plusy dodatnie i plusy ujemne, sam musisz wybrać.

 

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać. ;)

 

 

Rosumiem, że to miało być śmieszne ?

 

Regulamin 5.2.f Teraz dopiero będzie śmiesznie, bonusik. Srosumiałeś? Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 5.2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosumiem, że to miało być śmieszne ?

 

Regulamin 5.2.f Teraz dopiero będzie śmiesznie, bonusik. Srosumiałeś? Mapet

Nie, nie rozumiem powodu ostrzeżenia. Możesz napisać wyraźnie czym Cię ... obraziłem ? wyzwałem ?

Odpisałeś irocznie na moje pytanie. Więc o co chodzi ?

 

ps. rosumiem to oczywisty błąd klawiaturowy. winno być rozumiem.

 

Regulamin 5.2.f. Akceptowaliście regulamin, a nawet nie chce się Wam przeczytać za co ostrzeżenia dostaliście. To jeszcze lenistwo czy już głupota? Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 5.2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie rozumiem powodu ostrzeżenia

Szczerze powiedziawszy też nie "srosumiałem" tego ostrzeżenia bo trzeba przyznać obiektywnie, że post ahra o łapaniu wody z dachu pokrytym eternitem, przepuszczaniu przez piach i chleb razowy brzmi trochę śmiesznie i ja też odebrałem go jako ironiczny :lol:. No i na koniec to puszczone "oczko"... ;)

 

Regulamin 5.2.f. A teraz rozumiesz za co było? Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 5.2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...