Skocz do zawartości

Pierwsze gupikowe bobaski...Jak mam się nimi zaopiekować?


sandi708
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszego ranka przeżyłam niezły szok. Karmię sobie moje głupiczki, patrzę, a tu takie kruszynki wynurzają mi się z czeluści moczarki i podjadają drobniejsze fragmenty płatków IchtioVit. Z okazji walentynek jedna z samiczek obdarowała mnie swoim potomstwem, a ja niebardzo wiem, co powinnam robić, by ich nie skrzywdzić - one są takie malutkie! :o
Pierwsze co, to odlałam trochę wody z głównego akwarium do 10 litrowego zbiornika z Aquaela i dodałam do niej trochę wody odstanej, wyłowiłam maleństwa i umieściłam je w tym zbiorniku. Pływają sobie i tak jak ich mamusia szukają jedzenia na dnie :D Mam w tym zbiorniku miniaturową grzałkę i filtr Aquael Pat Mini, ale nie bardzo wiem, czy powinnam ją włączac, bo boję sie, że mogę imzrobić przysłowiową pralkę... Byłby ktoś taki dobry, żeby mi coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiłeś/łaś umieszczając narybek w oddzielnym akwarium dodając wodę z ogólnego.Ten filtr co masz ma gęstą gąbkę, więc nic się nie stanie, gdy go przykręcisz....Narybek karm pokarmem dla ryb dorosłych, tyle że bardziej go pokrusz.

Edytowane przez Erni-lee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się słabo znam ale chyba lepiej odłowić mamusię bo mogą jej posmakować maleństwa :)

Mamusia została w ogólnym, bobaski przeniosłam do osobnego akwa :) Ale mamuśka się ich nie wyprze, zachowują się identycznie :D

Dobrze zrobiłeś/łaś umieszczając narybek w oddzielnym akwarium dodając wodę z ogólnego.Ten filtr co masz ma gęstą gąbkę, więc nic się nie stanie, gdy go przykręcisz....Narybek karm pokarmem dla ryb dorosłych, tyle że bardziej go pokrusz.

Podaję im IchtioVit bardzo rozdrobniony, zastanawiam się, czy mogłabym je karmić też liofilizowaną i bardzo rozdronioną ochotką? Filtr nastawiłam na możliwie jak najmniejsze "obroty" ale rybki i tak muszą się nagimnastykować, by nimi nie rzucało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla narybku wielu gatunków ryb bardzo dobrym żywym pokarmem są larwy solowca. Jajeczka solowca można kupić w sklepach akwarystycznych. Wrzuca się takie jajeczka do odpowiednio przygotowanego naczynia z wodą ( jak takie naczynie z wodą przygotować nie będę się rozpisywał bo to mozna znaleźć bezproblemu w necie ), a po wykluciu się larw skarmia się nimi ryby. Z tym ze maleńkie gupiki spokojnie można wykarmić pokarmami suchymi. Ważne aby były urozmaicone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr jest dojrzały czy dopiero teraz go uruchomiłaś? Jeśli jest świeży to musisz zadbać o częste podmiany wody. Gupiki to ryby, które mnożą się w ekspresowym tempie i zwykle nawet w ogólnym zbiorniku sporo ich potrafi przeżyć także jeśli nie masz co później robić z podrośniętym narybkiem to odradzałbym odławianie ich z głównego zbiornika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr jest dojrzały czy dopiero teraz go uruchomiłaś? Jeśli jest świeży to musisz zadbać o częste podmiany wody. Gupiki to ryby, które mnożą się w ekspresowym tempie i zwykle nawet w ogólnym zbiorniku sporo ich potrafi przeżyć także jeśli nie masz co później robić z podrośniętym narybkiem to odradzałbym odławianie ich z głównego zbiornika. 

Filtr świeży, ale pamiętam o podmianach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...