Skocz do zawartości

112l Azja, ile ryb?


charlie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jednak padło na wymianę baniaka, jedzie już proste 112l a więc kilka pytań nt obsady.

Chciałbym duuużą ławicę małych rybek np. Boraras Brigittae, czy na takie akwa 30-40 szt to nie będzie za dużo?

Będą żyły z krewetkami CR/CB i zastanawiam się nam Cerniooczkiem Kuhla, w ilości 6 szt.

Czy obsada będzie dobra, czy będzie to biotop? Niby wszyscy mieszkańcy z Azji. 

Zmierzyłem parametry kranówki:

pH - 6,5

dGH - 8

Innych testów na razie nie mam, planowana temperatura 23 - 24 st C.

 

Jeszcze mały offtop

Czy filtr MiniKani 80 puszczony na pełen przepływ wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boraras Brigittae to są piękne małe rybki więc Możesz  mieć je w stadku 30-35 szt. spokojnie do tego krewetki RC.A co do Cierniooczka  to Bym się zastanowił bo nie wiem czy z krewetkami nie będzie zatarć o pokarm czy też nie będzie zjadał małych kreweci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to borarasy nie są rybami typowo ławicowymi, raczej stadnymi. Będą Ci pływać po całym akwarium, każda sama sobie, czasem tylko pływają jako ławica. Co do krewetek to mogę potwierdzić słowa przedmówców, miałem takie połączenie w swoim akwarium i nie jest ono najlepsze. Trzymając temperaturę odpowiednią dla razborek krewetki niby żyją, ale się nie rozmnażają co pewnie jest przejawem tego, że nie bardzo im to odpowiadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślimaki odpadają, najwyżej z piskorków zrezygnuję. Jakoś bardzo mi się podoba jeden gatunek w akwarium,  co do temperatury to dostosuję do obsady. Skoro brygidki nie są typowo ławicowymi to jakie są Wasze propozycje ławicy małych rybek? Nie chcę neonów ani razbor (klinowych).

Edytowane przez charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może danio margaritatus?

Piękna mała rybka, rozbieżność parametrów, czego chcieć więcej, ale to też nie do końca ławicowa :/

Niby ludzie robią ławice z tych ryb, ale to też nie do końca ławicowa :/

Edytowane przez Eryk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik doszedł uszkodzony, aktualnie trwają przepychanki ja>sprzedawca>kurier>ja, ale do rzeczy. Rezygnuję z piskorków i krewetek. Proszę o propozycję obsady jednym gatunkiem, ławicą, czymś ciekamym co będzie ładną ławicę tworzyć, w zasadzie im więcej mniejszych ławicowych tym lepiej

Edytowane przez charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...