Skocz do zawartości

Bojownik


Remo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i właśnie to jest off. Pisałam ci już wcześniej że jeśli coś do mnie masz to pisz na gg. NIE TU. A poza tym nie wiedziałam, że reakcją na inne zdanie jest naskakiwanie na kogoś. Poszły dwie opinie skrajne, koleś ma wodę z mózgu teraz, a my się tylko przekrzykujemy. I owszem argumentów brakuje bo przekonywać się nawzajem do swojej racji nie można w nieskończoność. A poza tym dyskutować trzeba potrafić. Ty nie potrafisz. Po każdym twoim topicu (z drobnym jednym wyjątkiem) jest post scriptum na temat użytkownika. Może jeszcze zaczniesz mnie uczyć jak zmywać? Czy jak jajecznicę robić?

P.S. Powinnaś zmienić sygnaturkę, bo nijak się ma do propagowanych przez Ciebie poglądów.

To przykład. Nie nabieraj złych nawyków. Ja twoich wypowiedzi nie podważam. Mogę ewentualnie przyjąć do wiadomości. A ty nie mając racjonalnych argumentów próbujesz podważyć moje słowo głupimi wstawkami na temat mojej osoby.

Ja swoją opinię wystawiłam w temacie. I na tym kończę. Matka siedzi z tyłu? Nie sądzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ludzie ! Poniżej krytyki !

 

Bojownik to ryba jak każda inne co z tego że oddych powietrzem atmosferycznym i jest bardziej wytrzymała od innych co ? To odrazu oznacza że można taką rybe Hodować w kieliszku ?! No ja przepraszam ....

 

Mszt ma racje w 100% , bojownik to ryba wymagająca odpowiedniej filtracji litrazu ogrzewania itp . W kuli to można sobie szklane albo plastikowe ryby trzymać ale niz żywego ...

 

Mądrale powiedzcie jak zainstalowac filtr grzałke zasadziś zywe rośliny w kuli , jak zadbac o odpowiednie parametry wody i jak zapanować nad azotanami w tak małym litrazu co ?! Jak mam zniwelować to że fale odbijają sie od okrągłych scianek kuli i wracają do ryby ? Ryby przez coś takiego stają sie bardzo nerwowe .

 

jucha - jesli twoje 10 letnie(pfff w to jakoś uwieżyc mi sie nie chce ) "doświadczenie" nie nauczyło ci ze ryb wkuli hodowac nie można to ja na to nic nie poradze jedynie mogę wspołczuć.....

Aha powiedz mi co z tego że betta tały ci sie wkuli ? o.O gupiki rozmnożą mi sie w słoiku i co z tego , oznacza to że im tam dobrze ? :/

Z takim mysleniem to daleko nie zajedziesz :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jucha znam warunki środowiskowe dla bojków wiec nie musisz mi wyskakiwać z takim kretyńskim tekstem żebym sobie poczytał zanim napisze.Są tu ludzie którzy uważają że rybką należy stworzyć środowisko zbliżone do naturalnego lub takie w którym ryba będzie się dobrze czuła nie narażona na stres,do takich ludzi należą ja czy chociażby mszt i zawsze będziemy tym czymś o nazwie kula przeciwni,piszę tym czymś bo tego nie idzie nawet akwarium nazwać.

Tak na koniec napisałaś że twoje ryby mają się lepiej niż twoje dzieci,aż boję się w czym je trzymasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mszt bojownik nie potrzebuje filtra.

 

Uzasadnij

Nie potrzebuje ponieważ oddycha powietrzem atmosferycznym. Filtr jest mu zbędny. Tak samo gurami nie potrzebują filtra. Ryby labiryntowe nie musza mieć dodatkowego natleniania.

 

To odrazu oznacza że można taką rybe Hodować w kieliszku

Nie w kieliszku tylko w kuli i to większej kuli bo takie małe to już sadyzm.

 

bojownik to ryba wymagająca odpowiedniej filtracji

Nie zgadzam się. Patrz wyżej.

 

Z takim mysleniem to daleko nie zajedziesz

Na pewno zaszła o wiele dalej niż wy razem wzięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mszt bojownik nie potrzebuje filtra.

 

Uzasadnij

Nie potrzebuje ponieważ oddycha powietrzem atmosferycznym. Filtr jest mu zbędny. Tak samo gurami nie potrzebują filtra. Ryby labiryntowe nie musza mieć dodatkowego natleniania.

 

 

bojownik to ryba wymagająca odpowiedniej filtracji

Sprawdź sobie może w jakimś słowniku albo encyklopedii, co to znaczy "filtracja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z takim mysleniem to daleko nie zajedziesz

Na pewno zaszła o wiele dalej niż wy razem wzięci.

Brak mi słów do was dzieci,ja np.odmawiam sobie mieczyków hellera bo mam 60l.w takim zbiorniku te ryby mogłyby żyć i nawet się rozmnażać,ale nie kupuje ich ponieważ wiem iż każde stworzenie potrzebuje przestrzeni życiowej i najważniejsze,nie traktuje ryb jak łądną ozdobę i tylko moją chorą zachciankę ale jak żywe stworzenie mające swoje wymagania.

A ty Wilczyca ze swoim ja chciem i musi tak być przypominasz mi paroletnie dziecko,na pewno daleko zaszłaś....

CHCIEM RYBCIE W KULCIE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tylko ciekawa ILE CZASU TRZYMALIŚCIE BOJOWNIKI W KULI zanim Włosi podali wyniki badań... I ciekawa jestem co by było z waszymi wypowiedziami gdyby się okazało że w przypadku bojowników ta teoria się nie sprawdza. Tyle co mam do powiedzenia. Ktoś coś komuś. Tylko po cholerę najeżdżac na ludzi? Nie mam pojęcia.

Dzieci neo? Jak ktoś ma inne zdanie to najlepiej ukamieniować. Jeśli ślepną przez kulę to przez samą wodę też powinny. Woda też załamuje światło. Bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś taka ciekawa, to Ci odpowiem - owszem, dostałam bojownika w kuli, i był w niej całe 2 dni. Nie wiem, kiedy Włosi opublikowali swoje badania, po prostu wiem od dawna, że ryb w takich warunkach trzymać nie można.

 

Jeśli ślepną przez kulę to przez samą wodę też powinny. Woda też załamuje światło. Bzdura.

No to teraz sama sobie zaprzeczasz, bo to Ty właśnie napisałaś, że takie były wyniki badań.

 

Tylko po cholerę najeżdżac na ludzi?

To Ty zaczęłaś najeżdżać na mnie, a ja jestem niewierząca i nie mam zwyczaju nadstawiać drugiego policzka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tylko ciekawa ILE CZASU TRZYMALIŚCIE BOJOWNIKI W KULI zanim Włosi podali wyniki badań

Wiesz co zanim się rybe kupi to trzeba zapoznać sie z jej wymaganiami a nie kupowac bo się podoba :/ Ja nigdy kuli nie miałem bo jak zaczynałem z akwarystyką to czytałem a nie szedłem do zoologa i kupowałem rybki i tego co mi pan poradził w zoologicznym , trzeba troszke pomyśleć zanim coś sie zrobi ( tak wiem niektorych to boli)

 

I ciekawa jestem co by było z waszymi wypowiedziami gdyby się okazało że w przypadku bojowników ta teoria się nie sprawdza.

Powiedz mi czym rozni sie bojownik od neona albo innej ryby ? wielkoscią i wymaganiami co do wody i TYLE ! Kula na każdy gatunek ryby działa tak samo .... Co ma wielkosc,gatunek czy płeć ryby do tego jak na nią wpływa kula ? No powiedz mi to bo albo ja jestem upośledzony albo tego nie rozumiem :|

 

Tylko po cholerę najeżdżac na ludzi?

A kto ci tu najeżdza , co? To że ktoś sie z tobą nie zgadza i uważa że gadasz głupoty to jest najezdzanie ? To nie jest bajka tylko życie i niezawsze będą sie ludzie z tobą zgadzali tym bardziej w sytacjiach gdzie racji nie masz.

 

 

Jeśli ślepną przez kulę to przez samą wodę też powinny. Woda też załamuje światło.

Wsadz sobie głowe do kuli i zobacz jak jest zdeformowany świat .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak nie ma sensu. To tak samo jak gadanie z jehowym. Ty masz swoja religie, a on swoja i mogli byście się do końca świata przekonywać czyja religia jest prawidłowa. My jesteśmy zwolennikami kul, a wy przeciwnikami i po co te dalsze dyskusje ? :roll:

 

A ty Michał84 o co ci biega ?

 

A ty Wilczyca ze swoim ja chciem i musi tak być przypominasz mi paroletnie dziecko,na pewno daleko zaszłaś....

CHCIEM RYBCIE W KULCIE

???????????????? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jesteśmy zwolennikami kul,

To bardzo proszę, podaj jakieś argumenty, dlaczego kula jest lepsza, skoro jesteś jej taką zwolenniczką? Czym przewyższa tradycyjne, prostopadłościenne akwarium?

 

po co te dalsze dyskusje ?

Kurde, myślałam, że to forum dyskusyjne, ale okazuje się, że byłam w błędzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to żeby udowodnić że kula nie jest dla ryb ... Podaj mi jakiś sensowny powod dlaczego ryby - bojowniki mogą być hodowane w kuli no podaj ?! Choć 1 ale sensowny .

 

Powiedz mi też jak utrzymać stabile warunki w tak małym litrazu ? Nie wiesz bo to nie możliwe ! Dlaczego ty i ta cała jucha omijacie nasze pytania szerokim łukiem i ciągle piszecie to samo ? :?

 

My jesteśmy zwolennikami kul

Kochaniutka nie wypowiadaj się za wszystkich ;)

 

ps. Wiesz co zamias pisać bzdety zainteresowała bys sie swoim akwa ....

Ta obsada do wymiany !

- 2 sumiki rekinie- kobieto te ryby rosną do 50cm !

- 3 brzanki rekinie - tak samo jak sumy i do tego to ryby stadne ! Wogole to ja nie wiem po co te rybska są w sprzedaży :/

- 9 brzanek różowych - ujdzie tylko ich mało cos

- 2 duchy amazońskie - do oddania ryba rosnąca do ogromnych rozmiarow w takim małym akwa do tego 2 duchy !?

- 1 kirysek - tu to już przegięcie , ryba stadna!

- 4 gurami marmurkowe,- 3 gurami mozaikowe,- 4 gurami złote - może czekoladowe jeszcze dodasz co ? 11 sztuk takich dużych i terytorialnych ryb w 200l :/

 

Ale wiesz może to twoje 200l to kula i rybkom jest lepiej tam i nie mają zadnych wymagań ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to wilczyca że czasem trzeba zweryfikować swoje plany i marzenia w trosce o inne stworzenia bo np.marzeniem kogoś może być bojek w kuli ale czy to jest marzenie tej rybki?Skoro już ryby trzymamy w zamkniętych baniaczkach to niech one już będą tak urządzone i na tyle duże by w miarę dobrze się w nim czuły.

Ale do kogo to ja mówię,jak to yorki zauważył masz obsadę bez ładu i składu,kupujesz co chcesz nie zastanawiając się nad tym jak te ryby się pomieszczą.Jesteś najlepszym przykładem dziecinnego zachowania "ja chcę i kupię" szkoda że braku w tym logiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo proszę, podaj jakieś argumenty, dlaczego kula jest lepsza, skoro jesteś jej taką zwolenniczką? Czym przewyższa tradycyjne, prostopadłościenne akwarium?

Nie powiedziałam, że jest lepsza tylko, że nie zabraniam stosowania kul pod warunkiem, że jest w niej trzymany tylko bojownik i pod warunkiem, że kula jest duża.

 

Podaj mi jakiś sensowny powod dlaczego ryby - bojowniki mogą być hodowane w kuli

Cokolwiek powiem i tak dla ciebie bez to nie sensowne to po co mam się wysilać ?

 

nie wypowiadaj się za wszystkich

No za was to na pewno się nie wypowiadam.

 

2 sumiki rekinie- kobieto te ryby rosną do 50cm !

Owszem, ale w naturalnych warunkach. Wejdź sobie na super akwarium i wpisz sum rekini i zobacz do ilu dorastają w akwariach.

 

3 brzanki rekinie - tak samo jak sumy i do tego to ryby stadne

To ja tak samo odpowiem to samo co sumy. W akwariach nie dorastają duże. Owszem zdarzają się wyjątki, ale te brzanki mam już 5 lat i są długości mojego palca. Nie jest im źle. są w dobrej kondycji.

 

9 brzanek różowych - ujdzie tylko ich mało cos

Oczywiście przyczepmy się byle gówna.

 

2 duchy amazońskie - do oddania ryba rosnąca do ogromnych rozmiarow w takim małym akwa do tego 2 duchy !?

Nie znasz mojej historii dlaczego są dwa a nie będę 20 razy powtarzać. Przejdź się na forum to może znajdziesz. Po za tym szukam kupca dla tego drugiego. Widać po ogłoszeniach tez nie patrzysz. Po za tym Duchy tak jak sumy dorastają w naturalnych warunkach do ogromnych rozmiarów, ale w akwariach co najwyżej do 20 cm.

 

4 gurami marmurkowe,- 3 gurami mozaikowe,- 4 gurami złote - może czekoladowe jeszcze dodasz co ? 11 sztuk takich dużych i terytorialnych ryb w 200l :/

Pytałam 20 razy o gurami zanim je zakupiłam. Udzielono mi sensownej odpowiedzi, że gurami mogą być ze sobą w pomieszanych gatunkach. Dobrałam je tak, że nie powinny się kłócić. Znowu zaczynasz z wielkością ryb. W 200 litrów mogą spokojnie być. I tak są trzymane o wiele mniejszych akwariach np. w 50 litrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Was mszt i yorki, że macie siłę walczyć z tak ortodoksyjnym podejściem.

 

To zdanie stanowi podsumowanie całej dyskusji ze zwolennikami kul:

To i tak nie ma sensu. To tak samo jak gadanie z jehowym. Ty masz swoja religie, a on swoja i mogli byście się do końca świata przekonywać czyja religia jest prawidłowa. My jesteśmy zwolennikami kul, a wy przeciwnikami i po co te dalsze dyskusje ? :roll:

 

Religia ma to do siebie, że nie rozumuje, więc choćbyście nie wiem jakich argumentów użyli wobec "kulowców" to jak do ściany. Jeden morał z tej historii jest taki, że lepiej nie być dzieckiem juchy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj będziesz tak postępować bo tak piszą w gównianych artykułach superakwarium,według tego to każdą rybę można trzymać w dowolnym zbiorniku bo w akwarium więcej nie urośnie.A wiesz czemu?Bo skarłowacieje.

Moja rada,odłóż tego kompa i przejdź się do biblioteki poczytać fachowej literatury.Nawet nie zdajesz sobie sprawy jakie bzdety ludzie wypisują na założonych str.internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj będziesz tak postępować bo tak piszą w gównianych artykułach superakwarium,według tego to każdą rybę można trzymać w dowolnym zbiorniku bo w akwarium więcej nie urośnie.A wiesz czemu?Bo skarłowacieje.

Moja rada,odłóż tego kompa i przejdź się do biblioteki poczytać fachowej literatury.Nawet nie zdajesz sobie sprawy jakie bzdety ludzie wypisują na założonych str.internetowych.

Zgadzam sie!:) Troche literatury nikomu nie zaszkodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek powiem i tak dla ciebie bez to nie sensowne to po co mam się wysilać ?

Powysilaj się , powysilaj ja chętnie zobacze co tam wymysliłaś ... Ale może nic nie wymyslisz bo nie ma żadnych konkretnych argumentow

 

 

Owszem, ale w naturalnych warunkach. Wejdź sobie na super akwarium i wpisz sum rekini i zobacz do ilu dorastają w akwariach.

To ja tak samo odpowiem to samo co sumy. W akwariach nie dorastają duże. Owszem zdarzają się wyjątki, ale te brzanki mam już 5 lat i są długości mojego palca. Nie jest im źle. są w dobrej kondycji.

A wiesz dlaczego nie dorastają do prawidłowych rozmiarow ? Bo karłowacieją , nie mają przestrzeni żeby sie prawidłowo rozwijać!

 

Nie znasz mojej historii dlaczego są dwa a nie będę 20 razy powtarzać. Przejdź się na forum to może znajdziesz. Po za tym szukam kupca dla tego drugiego. Widać po ogłoszeniach tez nie patrzysz. Po za tym Duchy tak jak sumy dorastają w naturalnych warunkach do ogromnych rozmiarów, ale w akwariach co najwyżej do 20 cm.

Twoja historia mnie jakoś mało interesuje , interesuje mnie to że ryby są hodowane w nie odpowiednich warunkach .

Co do wielkości to sytuacja taka jak w przypadku brzanek i sumow rekinich.

 

Pytałam 20 razy o gurami zanim je zakupiłam. Udzielono mi sensownej odpowiedzi, że gurami mogą być ze sobą w pomieszanych gatunkach. Dobrałam je tak, że nie powinny się kłócić

To nie są gatunki tylko odmiany ... Tak jak u betta są rozne odmiany. Gatunek ten sam i zachowanie tych ryb względem siebie tez takie samo.

 

Znowu zaczynasz z wielkością ryb. W 200 litrów mogą spokojnie być. I tak są trzymane o wiele mniejszych akwariach np. w 50 litrach.

Mogą te ryby być w 200l ale nie 11 sztuk !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo proszę, podaj jakieś argumenty, dlaczego kula jest lepsza, skoro jesteś jej taką zwolenniczką? Czym przewyższa tradycyjne, prostopadłościenne akwarium?

Nie powiedziałam, że jest lepsza tylko, że nie zabraniam stosowania kul pod warunkiem, że jest w niej trzymany tylko bojownik i pod warunkiem, że kula jest duża.

Napisałaś, że jesteś zwolenniczką kul. A zwolennik, to osoba która cos popiera, czyli uważa, że jest dobre.

 

Podaj mi jakiś sensowny powod dlaczego ryby - bojowniki mogą być hodowane w kuli

Cokolwiek powiem i tak dla ciebie bez to nie sensowne to po co mam się wysilać ?

Może jednak spróbuj. My, przeciwnicy kul, jakoś mogliśmy się "wysilić" i podać nasze argumenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę ten temat od początku i smuci mnie jak się traktujemy na naszym forum. Takie pyskówki bez sensu... :cry:

Ale wróćmy do tematu...

Moja przygoda z akwarystyką zaczęła się właśnie od bojownika, mój synek chciał rybkę. Więc kupiliśmy bojownika, ale nie czytając literatury kupiliśmy również zestaw - podobno - dla bojka o ile pamiętam jakieś 2 litry plastikowy pojemnik z pokrywką, sztuczną roślinką i ...ohyda...zielonym żwirkiem :evil: Firmy Marina-Hagen

Byliśmy zachwyceni... do czasu...

Po paru dniach zauważyłam, że nasz mały pupil w ogóle nie pływa tylko "wyleguje się" na tej sztucznej roślince. Pomyślałam: co to za ryba, co w ogóle nie pływa? A dzieciaki były rozczarowane. Więc poczytałam i postanowiłam: trzeba kupić większe akwarium. I tak się zaczęło dziś mam 112l. dzieci są zadowolone, bo bojek nareszcie pływa, mają również inne rybki. Mam nadzieję, że nasz Stefcio jest zadowolony, a i inne rybcie mają się u nas dobrze!

 

A na marginesie: moim zdaniem nie powinno się trzymać rybek w zbyt małych akwariach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może z tymi gurami to nie dokońca o ile się orientuję to marmurkowy i złoty to ten sam gatunek ale już mozaikowy to inny gatunek ale tu bardziej chodzi o to ile masz tych gurami w 200 litrach,jeszcze z tymi innymi rybami :shock:

To może ja się wypowiem jako zwolennik kul skoro oni nie potrafią:kule są lepsze ponieważ mają wiele zastosowań,w razie potrzeby mogą np.służyć jako klosz,wystarczy wylać tylko rybkę z pozostałą zawartością do kibelka :D poza tym mogę rzucać tam drobne itd..... mógłbym tak bez końca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...