Skocz do zawartości

neon innesa - padają


Seba111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Parametry wody z tej chwili : 

ph4,5-9 wyszło 7

ph 6-8 wyszło 6,8

GH wyszło 6on 

KH wyszło 3,5 on 

 

Obsada : 40 neon innesa było , teraz z 35 będzie , 10 kakadu , z 5 gupików małych oraz 10 mieczyków (oraz jedna samica dorosła) 

 

Fitr HW 303A .

 

Objaw neonów był taki , że dzisiaj wstałem a one sztywne na dnie leżą , ale teraz obserwowałem jak padły i głową do góry na pionowo i tak dryfowały ledwo aż w końcu leciała na dół i zgon.

 

Widzę , że kakadu też zaczyna padać widzę po jednej z nich . Siedzi w rogu akwa na samej górze .. 

Edytowane przez Seba111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie postępowała tak raptownie, niech poda więcej informacji.

Tu trzeba działać raptownie, ryby mu padają!

Miałem troszkę podobną sytuację, przez uszkodzony zawór co2 o mało nie podusiłem całej obsady.

Dzięki dużej podmianie i napowietrzaniu uniknąłem tego.

Wracając do tematu to 30-40% podmiana to nie jest tak dużo chyba, że dzisiaj juz podmieniałeś.

Edytowane przez lesiu681
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to zebrać się do kupy i podać wszystkie parametry wg regulaminu w 1 poście - a nie trzeba latać po całej stronie i samemu sobie odpowiadać na pytania bo może się coś znajdzie. 

Nic nie piszesz o CO2 - może się po prostu duszą. Ale radziłbym wszystko opisać w 1 poście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki właściwie jest litraż zbiornika, bo mi umkło chyba...? ;)

Jakie masz ozdoby w zbiorniku (skały, korzenie, sztuczne ozdoby)...?

Przychylam się do sugestii dużej podmiany wody zanim znajdziemy przyczynę, bo szkoda ryb.

Jak możesz to wrzuć zdjęcie zbiornika.

Jakieś nowe ryby ostatnio kupowałeś?

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty czasem odpowiadasz na pytania, które ci się zadaje, czy tylko na te które jest wygodnie? ;) Odpowiedz na wyżej zadane - wszystkie - pytania, bo tak możemy bez końca gdybać :roll:

Po filtrze mniemam, że zbiornik jest dość duży, a więc podmiany 30 litrów co 2 tygodnie to chyba "nieco" za mało i pewnie związki azotu ci szaleją. 

Podstawa więc - zbadać NO2

Kakadu kupione niedawno - a dokładniej?

Stosujesz nawożenie dwutlenkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z tej strony właściciel konta , wcześniej pisał mój 11 letni brat , ponieważ rozmawiałem z nim przez telefon , a on pisał tutaj na forum  Niestety nie mogło mnie być w domu byłem w pracy , ale dzięki wam i mojemu bratu rybki ożyły i już nie padają :)

Dziękuje i przepraszam.

 

 

1.Robiłeś coś ostatnio? - jakieś 3 tygodnie temu był przenoszony zbiornik . 

2.Ile wody podmieniasz ? - Tak 40-50 litrów 

3.Co jaki czas ją podmieniasz ? - Jak miałem tylko neonki to co 3 tygodnie . 

4.Jak czyścisz akwarium? - Jeśli chodzi o szyby to gąbką , czasem odmulałem dno odmulaczem ale to dawno. 

5,Lałeś jakąś chemię ostatnio? - Nigdy nie stosowałem chemii 

6.Jak długo funkcjonuje akwarium? - Od 7 Maja 

7.A NO2, NO3 badałeś ? Nigdy nie badałem tego 

8.Nic nie piszesz o CO2 -> brak dyfuzora CO2 , duży ruch tafli wody oraz napowietrzacz. 

9.A jaki właściwie jest litraż zbiornika, bo mi umkło chyba...? - 300l.

10.Jakie masz ozdoby w zbiorniku (skały, korzenie, sztuczne ozdoby)...? Tylko korzenie 

11.Jakieś nowe ryby ostatnio kupowałeś? - kakadu wprowadziły się w tym tygodniu w wtorek . 

12.Stosujesz nawożenie dwutlenkiem? - Nie 

 

 

Zaraz dam foto baniaka i kakadu . 

 

 

Zdjęcia : 

 

Zdjęcia

 

Z tego co brat mówił to neonki miały czerwone skrzela . 

Edytowane przez Seba111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile lejesz tego wywaru?

Za dużo garbników również może być niezdrowe. Wpływają na ilość tlenu w wodzie i czopują błaszki skrzelowe u ryb. Stąd mogą być czerwone skrzela.

Przypominam też, że Neon Innesa jest rybką, która preferuje chłodniejszą wodę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywaru może było z 300ml wlane do akwarium tylko . Temperatura jest caly czas 26 stopni.

 

Padło kakadu ;( 

Leży na dnie i jeszcze z trudem oddycha , coś musi być z ich oddychaniem .. 

Panowie jakie testy wody dokupić dajcie link to od razu zamawiam , ale i tak pewnie dostanę je po świętach :C 

No i co mam zrobić , żeby uratować je :/

Edytowane przez Seba111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki zestawik polecasz ? 

W sumie cały zestaw na razie jest mi nie potrzebny bo niedawno zakupiłem testy na kh,hg i ph (2 testy) .

Hmm , może jakąś bakterie przytargałem z tymi rybkami .. ;/ 

Tak jak mówiłem , jak kakadu leżało na ziemi to jeszcze próbował oddychać , Może też przez ten wywar z szyszek .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki zestaw testów polecacie ? 

 

Ten będzie dobry , posiada wszystkie testy które są potrzebne do mojego baniaka ? 

http://allegro.pl/zoolek-aquaset-test-9w1-no3-nh3-ph-po4-no2-gh-kh-i3755743056.html

Bo osobno nigdzie nie idzie kupic :C

 

Witam dzisiaj odkryłem to , że jest to ospa kakadu .. z 11 sztuk zostały 2.. 

Godzinę temu wlałem sól z wodą rozmieszaną tak jak czytałem oraz 10 ml wlałem CMF Tropical . 

I temp. 28stopni ma . Od tego czasu padły 2 kakadu które przez nocy się męczyły , a dwie dobrze sobie radzą . 

Teraz pytanie co dalej mam robić ? 

 

 

Dodam iż neony szaleją , gonią się po akwa :D 

Edytowane przez Seba111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...