Jump to content

pinakolada

Użytkownik
 • Content count

  402
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

pinakolada last won the day on May 23 2014

pinakolada had the most liked content!

Community Reputation

25

About pinakolada

 • Rank
  Tubylec

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 1. pinakolada

  chora krewetka Amano

  Ta czarna maź pod ogonem "brzuchu" to są właśnie jajka. Amano w porównaniu do krewetek karłowatych neocaridina czy caridina nosi ogromną ilość jaj, są one znacznie mniejsze i zazwyczaj jest ich tyle napchane, że zlewają się w jedną całość gołym okiem. Przypatrz się jak wachluje odnóżami pławnymi, żeby je natlenić Co do odnóży, może chodzi Ci o jej "łapki" ? Są grubsze niż pozostałe odnóża i umieszczone pod pyskiem. Krewetka pobiera nimi pokarm, aż skubie. Fakt jest taki że masz samicę z jajami, więc musisz mieć i samca żeby doszło do tego co teraz masz Poszukaj sobie w necie zdjęcia macro krewetki amano i przypatrz się budowie , bo jak dla mnie to zdrowy i śliczny okaz
 2. pinakolada

  chora krewetka Amano

  Samice amano potrafią być sporo większe od samców Jak dla mnie chora krewetka, nie nosiłaby jaj Wygląda mi na zdrowy okaz, któremu podpasowały warunki do rozmnażania (oczywiście chodzi mi o samo noszenie bo z larwami to już inna bajka niestety u ammano). Co do koloru może podałeś jej coś do jedzenia, co spowodowało przebarwienie. Jeżeli tak to jest to całkowicie normalne zjawisko. Możesz jeszcze dla pewności opisać jej zachowanie. Czy normalnie żeruje? Czy jest aktywna? Czy trzyma się blisko filtra? Teraz jak zaczęła nosić jaja może przez jakiś czas się ukrywać i nie być tak aktywna jak przedtem.
 3. pinakolada

  Wys. czy szer. dla krewetek?

  Oczywiście lepiej większa powierzchnia dna niż wysokość
 4. pinakolada

  [25l] Bojownik

  Tak mnie zastanawia po co podłoże przeznaczone dla krewetek przy bojowniku i gupikach??
 5. pinakolada

  Cicha pompka. Akwarium 25 litrów. Jest w ogóle taka?

  Jeżeli masz ją dodatkowo prócz filtra w akwarium to jest ona zbędna całkowicie (woda dobrze natlenia się przez sam ruch tafli wody od filtra). Jeżeli nie masz normalnego filtra a tylko "bąbelki" w akwarium to zakup zwykły filtr wewnętrzny lub kaskadowy np. Musisz nam napisać po co właściwie używasz i w jakim celu tego "brzękolca"
 6. pinakolada

  AS2+ ziemia

  Potwierdzam, miałam kiedyś i po pół roku zrobiła się bomba :/ Straty w obsadzie itp...Używanego nie polecam.
 7. pinakolada

  Nasze inne zwierzeta.

  No to ja pokażę jeszcze moje głodomory (bynajmniej część z nich)
 8. pinakolada

  Pinowe krewetkaria...

  Każdy robi po swojemu heh
 9. pinakolada

  Pinowe krewetkaria...

  Zwykłe heteropody dadzą radę na piasku. Ale nie widziałam jeszcze żeby ktoś zaryzykował hodowanie crystali na piasku... To podłoże ma za zadanie stabilizować i trzymać parametry na określonym poziomie. Na piasku nie uzyska się takiej stabilności a wręcz przeciwnie. Nie ma co się ukrywać...akwarium nigdy nie będzie środowiskiem naturalnym, można dążyć do jego odwzorowania (co świetnie można zrobić przy rybach), nie mniej te krewetki są zbyt wymagające,aby zaryzykować takim eksperymentem.
 10. pinakolada

  Pinowe krewetkaria...

  Nie zaryzykuję zdrowia krewetek dla uzyskania innego efektu wizualnego. Niestety krewetki typu "crystale" czy "hybrydy" nie wybaczają błędów a stabilność parametrów to podstawa. Poza tym krewetki na ciemnym podłożu są ładniej wybarwione i lepiej kontrastują, więc jak dla mnie piach odpada całkowicie. Za wielkie ryzyko... Co do mineralizatora to używam Shrimp Minerala AquaArtu
 11. pinakolada

  [25l] kawalerka Ponurego

  Hehehe no ciekawe czy role się nie odmienią
 12. pinakolada

  Filtr do 54l

  No spróbuj je wydać komuś do większego akwarium, daj ogłoszenie może akurat się ktoś zgłosi Jeżeli chodzi o filtry to ja postawiłabym na aquashuta...dobry ten filtr z tego co mi wiadomo.
 13. pinakolada

  [25l] kawalerka Ponurego

  No świetnie to wygląda, a zakazana "morda" prześliczna po prostu
×