Skocz do zawartości

[ 27l ] Kosteczka amatora


wojtek1144
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Nie, przy podmianie wody wsysałem je wężem na tyle ile to było możliwe, ale i tak wracały. Dopiero jak wpuściłem krewetki kamienie zrobiły się czyściutkie. Jedyny problem jaki mam to napełnienie butli :( kupiłem na allegro niby z legalizacją no ale niestety nie mogę znaleźć chętnego do jej nabicia :(   http://allegro.pl/butla-butle-co2-dwutlenek-wegla-akwarium-pelna-1-5-i3652267520.html

 

 

A tak dzisiaj to wygląda :)

jo0n.jpg

ypqp.jpg

cb1g.jpg

8qb3.jpg

9xhj.jpg

w0l4.jpg

Edytowane przez wojtek1144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, przy podmianie wody wsysałem je wężem na tyle ile to było możliwe, ale i tak wracały. Dopiero jak wpuściłem krewetki kamienie zrobiły się czyściutkie. Jedyny problem jaki mam to napełnienie butli :( kupiłem na allegro niby z legalizacją no ale niestety nie mogę znaleźć chętnego do jej nabicia :(   http://allegro.pl/butla-butle-co2-dwutlenek-wegla-akwarium-pelna-1-5-i3652267520.html

 

 

Zalegalizuj ją.

Edytowane przez locdog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nabiciem to radzę uważać gdzie się nabija.. co by np. Pan Zdzisław z papierosem w ustach nie przeholował i nie przekroczył "dawki" ;), gdyż wtedy po przyniesieniu do domu i wyrównaniu temperatury (podwyższeniu) zawór bezpieczeństwa może wystrzelić.
Taka sugestia.

Pozdrawiam !
 

Edytowane przez Bebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nabiciem to radzę uważać gdzie się nabija.. co by np. Pan Zdzisław z papierosem w ustach nie przeholował i nie przekroczył "dawki" ;), gdyż wtedy po przyniesieniu do domu i wyrównaniu temperatury (podwyższeniu) zawór bezpieczeństwa może wystrzelić.

Taka sugestia.

Pozdrawiam !

 

 

Bebek, dlatego zawsze po nabiciu upuszcza się trochę gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh w Ełku, skąd jestem jest tylko jeden punkt gdzie można taką butlę napełnić oraz zalegalizować, właścicielem jest jakiś stary komuch któremu chyba śmierdzi kasa, bo byłem u niego dwa razy i nie chciał mi jej ani napełnić, ani zalegalizować (punkt ppoż). Złożyłem reklamację na tą butlę zobaczymy co mi odpiszą, póki co roślinki ciągną na Easy Carbo, myślę że się utrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Dawno nie odświeżałem wątku. Pora na małą aktualizację :) Wszystko fajnie się rozrosło, przez długi czas miałem problem z glonami (okrzemki rozprzestrzeniły się po wszystkich roślinach, kamieniach i szybach) ale wystarczyło trochę cierpliwości i wszystko samo znikło. Na chwilę obecną w kostce pływa kilka krewetek red cherry.

 

1zqxc8l.jpg

 

2i77inq.jpg

 

rjipno.jpg

Edytowane przez wojtek1144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kostkę w podobnym stylu, dokładnie moja żona która mi buchneła zestawik. :) Z tym że zamiast Małego Heńka jest Eleocharis Parvula, a zamiast Dużego Henia  mamy Hydrocotyle. Pociągniesz na organicznym węglu tylko pilnuj PO4. Będą raczej małe przyrosty, ale roślinki nie powinny stracić formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...