Jump to content

kolo123

Użytkownik
 • Content count

  92
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About kolo123

 • Rank
  Bywalec
 • Birthday January 18

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  okolice Lubartowa
 • Zainteresowania
  Akwarystyka,sport,gry pc,komputery.
 1. Witam wszystkich. Wiem, że może sporo tematów przewinęło się na forum o podobnej tematyce jednak nie ma to jak zasięgnąć rady bardziej doświadczonych akwarystów. Tak jak w temacie poszukuje filtra zewnętrznego do akwarium o pojemności 96 litrów. Aktualna obsada to; 20x neon innesa do tego dojdą pielęgniczki ( jeszcze nie wiem jakie ) xx krewetki Akwarium jest dość bujnie porośnięte roślinami. Chciałbym, abyście polecili mi filtr do max 180zł, ( czy HW-302 jest dobrym filtrem ?) Pozdrawiam.
 2. kolo123

  Muzyka

  Witam, to i ja coś dodam
 3. Co do nawożenia. Są rośliny które czerpią potrzebne do wzrostu związki z podłoża, są też rośliny które pobierają minerały ze słupa wody,a są takie które czerpią stąd i stąd. Jeśli trochę bardziej się wczytasz to znajdziesz na tym forum nawożenie solami. Tak jak mówili poprzednicy coś w podłożu musi być. Przy takim oświetleniu możesz spróbować z Low Tech. Tylko najpierw sporo poczytaj! Powodzenia!
 4. kolo123

  [96l] Road to the NA

  Roslinki powoli ruszaja. Pielegniczki są po prostu przecudne.
 5. kolo123

  [63] Amatorska kałuża

  Hydrocotyle leucocephala, tak mi się wydaje
 6. kolo123

  [63] Amatorska kałuża

  Na tym piasku to okrzemki ? Naprawdę masz rękę do aranżacji.
 7. kolo123

  [96l] Road to the NA

  Jak ustabilizuje warunki w 60l akwarium neony pójdą do niego w tym zostaną pielęgniczki a wtedy będziemy się zastanawiać nad obsadą docelową. Rozumiem wasze negatywne odczucia w sprawie neonów, ale czy możecie mi podesłać lika skąd bierzecie informacje na temat optymalnych warunków ich życia ? Ja czytałem o tych dwóch rybkach w książce ( i może to był mój błąd) i na forach ( co prawda forum o akwariach roślinnych ... ) i wielu akwarystów łączyło oba gatunki bez uszczerbku na zdrowiu któregoś z nich.
 8. kolo123

  [96l] Road to the NA

  No widzisz poczytałem troszkę na ten temat niektórzy mówią że można, niektórzy że niemożna. W tym jest kłopot na pewno jak zobaczę jakieś negatywne zachowanie u neonów postaram się je przenieść do innego zbiornika.
 9. kolo123

  [96l] Road to the NA

  Nastała mała zmiana w obsadzie, a mianowicie kardynałki zrobiły wyjazd gupiki jak troszkę podrosną małe też oddaje. P. Ramireza zawitały do akwarium (parka) i już zdążyły nabroić pozbyły się całej wgłębki z kamieni..., ale takim rybkom jestem w stanie to wybaczyć. Dokonałem pomiaru pH po dodaniu torfu do filtra wyszło 6,8. Temp. wody 26st. Jutro szykuję się żeby dołożyć jeszcze jedną żarówkę LED. Mam też małe pytanko do was z czego zrobić trawniczek chciałbym część tej ścieżki zasłonić jest ona zdecydowanie za szeroka. Myślałem nad Eleocharis acicularis / Glossostigma elatinoides. ( i jakie roślinki polecacie na tył, lub co ewentualnie zmienić) Proszę o pomoc.
 10. kolo123

  054l - Górskim szlakiem

  WOW. Naprawdę piękne akwarium chciałbym kiedyś dojść do takiego poziomu.
 11. kolo123

  [96l] Road to the NA

  Raiders kardynałki chwilowo pewnie jeszcze tylko ten tydzień zabalują i idą do sąsiada. A co do filtracji nie wiem ale nigdy nie narzekałem. Jak wydrukuje trochę zielonych to postaram się zmienić na razie drukareczka mi padła Poszedłem do sąsiada i załatwiłem testy na pH wyszło 7.5. Co Wy na to ? EDIT: Rozpocząłem podawanie nawozów i carbo. Czy polecacie nawożenie solami ?
 12. Witam. Chciałbym przedstawić wam moje akwarium, które jest nieudolną próbą stworzenia naturalnego akwarium. Co do obsady będzie ona korygowana jak tylko kupie testy. Wszelkie opinie, propozycje co zmienić i jak dalej prowadzić akwarium mile widziane. Wczoraj zrobiłem mały restarcik i dzisiaj zdecydowałem się zaprezentować co z tego wyszło. (pH 7,5) Baniak 80x30x40h = 96L Obsada; 15 x Neon Innesa 10 x Kardynałek Chiński XXX krewetki red cherry i tiger 2 x helenki Roślinki; Kabomba Kryptokoryny Wgłębka Mech jawajski Gałęzatka Lilaeopsis brasiliensis Litorella uniflora Oświetlenie 2x 7,5 W led żarówki o barwie 6500K Filtracja FZN-1 Ogrzewanie Diversa 100W (temp.24-26C) (Zdjęcie słabe... ale tylko takie mogę moim sprzętem zrobić)
 13. kolo123

  Dziwne zachowanie krewetek

  Hym w tym momencie ph może, a nawet powinno być wyższe. Wcześniej kiedy mierzyłem pH posiadałem akwarium typu bw, a jak każdy wie torf, garbniki obniżają pH. Trochę spartoliłem robotę bo powinienem zmierzyć kranówkę... Krewetki tak jak mówiłem po zmianie akwarium żyły w nim przez co najmniej rok. (nie mam więcej testów planuję kupić) Poszedłem do sąsiada i zabrałem mu test na pH wyszło 7,5, kranówka 7 z małym hakiem.
 14. kolo123

  Dziwne zachowanie krewetek

  PH niezmienne od poczatku, a światło zmieniłem z 2 żarówek 4W led na 2 żarówki po 7,5W
 15. kolo123

  Dziwne zachowanie krewetek

  Cześć. Jakiś tydzień temu zauważyłem dziwne zachowanie krewetek, mianowicie siedzą tylko w rogach akwarium tylko mała część z nich chodzi po innych częściach akwarium. Postanowiłem więc zrobić 50% podmianę wody. No, ale po podmianie która była wczoraj jest to samo. W ostatnim tyg. zmieniłem oświetlenie czy może być to powodem ? Do akwarium nie lałem żadnych nawozów. Temperatura wynosi 24-26 C ph. 5,5 Akwarium 96l Obsada; Krewetki red cherry i tiger neon innesa 15 szt kardynałki chińskie chwilowo 10szt gupiki 5szt + male Dodam, że krewetki w tym akwarium trzymałem przez ok. rok. Proszę o pomoc.
×