Jump to content

Bebek

Użytkownik
 • Content count

  25
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Bebek last won the day on November 19 2013

Bebek had the most liked content!

Community Reputation

1

About Bebek

 • Rank
  Małomówny
 • Birthday 07/13/1981

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.oprawa-muzyczna.com/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  www.oprawa-muzyczna.com
  ;-)
 1. Bebek

  [96] Biała Pustynia

  Bez przesady! Widzisz tam gdzieś jakieś rybki??? (nie zachowujcie się jak maniacy!..)
 2. Bebek

  [49l] Nowa Kostka

  Witam po krótkiej przerwie. Postanowiłem nieco zmienić wygląd akwarium, wyrzuciłem z tyłu z lewej strony rośliny Bacopa monnieri (oddałem Teściowi) i w to miejsce zasadziłem Hygrophila thailand (z przycinki). Tym samym został odsłonięty przewód z CO2 po lewej stronie, który nie prezentuje się teraz za dobrze.., ale zapewne zostanie znowu zasłonięty przez zarastające rośliny Poczekam aż podrośnie, myślę, że będzie dobrze wyglądało. Załączone zdjęcie - po wczorajszej przycince. Pozdrawiam!
 3. WItam po przerwie. Rybki nieco podrosły, więc postanowiłem troszkę pozmieniać w akwarium, a mianowicie rozłupałem (łatwo nie było..) największy kamień (ten z lewej strony) na kilka mniejszych w celu zapewnienia większej ilości kryjówek. Wizualnie przed rozłupaniem kamień w całości wyglądał chyba lepiej, ale uważam, że wygląd jest na drugim planie, najważniejsze, żeby rybki czuły się dobrze w akwarium. "Jamy" i "jaskinie" zostały od razu "zarezerwowane" przez osobników, dno zostało przekopane "od nowa", myślę, że jest dobrze. Przez zapracowanie nie miałem tylu okazji, aby dobrze poobserwować życie w akwarium - pewnego dnia zauważyłem 2 nowe, młodziutkie osobniki w kolorze żółtym Nie wiem "czyje" to maluchy - na zdjęciu są widoczne. Jak będę miał więcej czasu nakręcę krótki film i zamieszczę na forum. Pozdrawiam!
 4. Czołem! Dawno nie pisałem Rybki mają się znakomicie. Pozdrawiam!
 5. Bebek

  [300] Moje drugie Malawi!

  Cześć! Jakie wymiary miał poprzedni zbiornik ? (mam podobny 120x40x50 - planuję zmienić na podobny litraż, jednak coś dłuższego, ale nieco niższego - np. 150x40x40)
 6. Witam! Krótki filmik, ustaw 720p. (rejestracja telefonem, obraz prześwietlony) Pozdrawiam!
 7. Bebek

  [450l] roslinna kałuża

  Jak będę kiedyś zakładał akwarium roślinne to będę wzorował się na Twoim. Mistrz! Pozdrawiam!
 8. Bebek

  [240l] TANGANIKA

  Fajny zbiornik, ale moim zdaniem 120x40x50cm to faktycznie za mało miejsca dla Tropheusów.. do tego dochodzą kamienie i miejsca robi się jeszcze mniej.. Nie denerwuj się niepotrzebnie. Postaraj się wysłuchać Innych i przyjmij słowa krytyki z podniesioną głową. Nikt tutaj nie chce Cię wkurzyć, obrazić czy wyśmiać.. wręcz odwrotnie.. Nie podlizuję się na tym forum Nikomu (nie muszę..), ale faktycznie przyznaję rację Svertingowi i Pleyowi.. Znają się na akwarystyce jak mało Kto, osobiście również nie raz miałem bardzo odmienne zdanie do Ich opini czy sugestii, nie zawsze mi się to podobało, ale w końcu zrozumiałem, że nie chcą źle, chcą pomóc i poradzić jak stworzyć warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych dla ryb w akwarium, a to jest chyba najważniejsze. Myślę, że zrozumiesz i dostrzeżesz dobre intencje Forumowiczów. Pozdrawiam!
 9. Bebek

  [300l] Malawi

  Podoba mi się Twój aranż. Nie podkopują Ci ryby tych kamieni ? Pozdrawiam!
 10. Bebek

  Czy to objawy rozszczelnienia ?

  Jak to ma prawo puścić ??.. Masz na myśli, że to normalne i mieści się w normie.. czy, że duży zbiornik "ma prawo" się rozszczelnić? Pozdrawiam!
 11. Witam po krótkiej przerwie! Aktualny wygląd akwarium Nareszcie zmieniłem plastikową pokrywę na aluminiową.. Zmianie uległo również oświetlenie, teraz świecą 2 x 30W - Sylvania COOLBLUE oraz AQUASTAR. Pysie pływają i mają się dobrze. Pozdrawiam!
 12. Bebek

  Czy to objawy rozszczelnienia ?

  WItam! Zauważyłem w moim akwarium na wszystkich bocznych sklejeniach szyb - od spodu warstwa silikonu jest jakby grubsza w porównaniu z górną częścią szyby. Nie pamiętam czy było tak od samego początku, jednak nie wiem czy to nie czasem początki rozszczelnienia.. Różnica w grubości warstwy silikonu dolnej części do górniej wynosi około 1-2 mm.. Czy to początki rozszczelnienia czy tak ma być i można spać spokojnie ? Proszę o Wasze opinie. Pozdrawiam!
 13. Bebek

  [49l] Nowa Kostka

  Witam po krótkiej przerwie. W związku z małym przemeblowaniem pokoju postanowiłem zakupić szafeczkę pod "kostkę" i przy okazji zmieniłem filtr na kubełkowy - JBL e701. Nareszcie zbiorniczek ma porządną filtrację i z szafeczką wygląda estetycznie (bez odstającego filtra, przewodów itp.. - szafka z drzwiczkami bardzo dobra i przydatna rzecz Brakuje jeszcze pokrywy aluminiowej. Czy wykonywał Ktoś z Was sam taką pokrywę z aluminium ? - gdzie kupiliście materiał itp. ? Pozdrawiam !
 14. Wygląda bardzo fajnie. Jakie masz oświetlenie ? Myślę o zmianie oświetlenia w moim Malawi na coś w stylu Twojego, dlatego proszę o info. Pozdrawiam!
×