Jump to content

Nemo7

Użytkownik
 • Content count

  119
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9

About Nemo7

 • Rank
  Gawędziarz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Jaworzno
 • Zainteresowania
  MTB ENDURO i AKWARYSTYKA
 1. Nemo7

  [25L] Roślinne Krewetkarium

  Ja już nie mam tego akwarium. Co do dozowania CO2 to sprawdzałem stosunek PH i KH tak żeby utrzymać na poziomie 15-30mg/l. Na początku używałem do tego testów, potem indykatora CO2.
 2. No i dziś zauważyłem że pożerają Małego Heńka. Nie tylko liście, ale i stożki odłowiłem 10 sztuk ale nie wiem co robić.
 3. Właśnie problem w tym że nie wiadomo co to dokładnie jest bo padały mi wtedy krewetki i rośliny. Niby wtedy stwierdziliśmy że to mszyce, jednak dalsze analizy dały jeszcze jeden trop w postaci wodopójki. Teraz nie widzę strat w roślinach, ale nie ma też krewetek na których mogły by pasożytować. Jedynie jeden listek małego Heńka jest zjedzony do połowy, ale to za mały dowód żeby definitywnie stwierdzić że to ich sprawka. Wtedy podejrzewałem że miałem za dużo krewetek bo tak się rozmnożyły że było ponad 200szt., które wydalały spore ilości odchodów i w połączeniu z brakiem odmulania substratu podejrzewałem że efektem były te gadziny w zbiorniku. Tym razem mam kostkę 15L na ziemi oraz żwirku i również się pojawiły jednak teraz co tydzień odmulam Heńka i część z nich pewnie jest odsysana.
 4. Ja wyczytałem że żywią się szczątkami, a w przypadku ich braku przerzucają się na rośliny zdrowe. Tutaj wcześniej pisałem o nich http://forum.superakwarium.pl/topic/43913-dziury-w-roślinach-a-małżoraczki/#entry446438
 5. Wodopójki - Hydrozetes lacustris pajęczak lub roztocze wodne o ile to nie to samo. Po raz drugi pojawiło mi się to w akwarium, w pierwszym zjadało mi rośliny mnożąc się w bardzo szybkim tempie. Teraz jak tylko zobaczę jakiegoś odsysam go strzykawką z wężem. Jednak to nie rozwiązuje przyczyny. Miał to ktoś lub coś wie na ten temat ? Dowiedziałem się tyle że może pasożytować na rybach i krewetkach. U mnie by to tłumaczyło masowe padanie krewetek w pierwszym akwarium. Czytałem również że zjada szczątki roślin, a w przypadku ich braku żywi się zdrowymi roślinami. Gdzieś trafiłem jeszcze na wzmiankę że ślimak Helenka ponoć je zjada, ale nie wiem czy to prawda. Poniżej zdjęcia tego żyjątka pod mikroskopem. Normalnie osiąga wielkość do 0,5mm. Zdjęcia znalezione w sieci.
 6. Fosfor mógł by być na poziomie 1. Ph mógł byś zbić gdzieś do 7. Jakie masz akwarium napisz coś o nim.
 7. Znalazłem w instrukcji od testu na GH i KH taka informację. "1*n odpowiada zawartości 10mg tlenku wapnia w 1 litrze wody." W moim przypadku jest 12*n i mam akwarium 15L, (12*n x 10mg = 120mg/L x 15L = 1800mg) tlenku wapnia w akwarium. Czy za pomocą tego można jakośc obliczyć ilość wapnia w wodzie ? Pytam ponieważ mieszam kranówkę z RO i nie wiem czy nie powodowało to zbyt małej ilości tego pierwiastka w wodzie, przynajmniej tak mi się wydawało po obserwacji roślin. Już kiedyś mnie to zastanawiało, ale teraz dopiero zebrałem się aby o to zapytać. Zazwyczaj był taki stosunek wody 25% kranówka - 75% RO. Nawożę potas, azot, fosfor i magnez w solach, micro to Aqua Art Ferro.
 8. To jak to w końcu jest można je trzymać w akwariach 40x25x25 czy nie ? Dzisiaj w swoim temacie o obsadzie przyszłego zbiornika pisałem na temat tych dwóch gatunków i otrzymałem odpowiedź że to akwarium jest nieodpowiednie dla tych ryb. Tutaj natomiast nie widać protestów dla takiej obsady w w/w litrażu. Podobnie sprawa ma się z Microrasbora galaxy.
 9. Nemo7

  Roślinne 25L

  Co do oświetlenia to mam możliwość różnych ustawień. W lampie mam trzy rzędy każdy o mocy 9W mogę je odpinać i dodatkowo posiada regulację na zasilaczu. Tak więc światło to nie problem. Macie jakieś propozycje co do obsady ?
 10. Nemo7

  Roślinne 25L

  Tak to ma być Hydrocotyle Japan. Myślałem jeszcze nad Proporczykowcami Kap Lopez lub Szczupieńczykami 1+2/3. Ewentualnie gromadkę Razbory Plamistej albo Boreńskiej.
 11. W maju moje akwarium zaatakowały jakieś robaczki prawdopodobnie wodopujki. Od tamtej pory mozolnie pielęgnowałem szczepki z tamtych roślin. Niestety było tego nędznie mało jednak się udało. Ponownie uruchamiam 25L i w planach jest na pierwszym planie Mały Heniek, drugi plan to korzeń i Staurogyne, trzeci plan z lewej Duży Heniek z prawej Hydrocotyle Japan. Akwarium ma być w 100% porośnięte. Sprzęt: Akwarium: 25L 40x25x25 Oświetlenie: LED DIY o mocy 27W, ale skręcona na jakieś 60% czyli będzie jakieś 15-16W Filtr: Kaskadowy HBL-501 Grzałka: ELite 50W z termostatem - jest an stanie ale nie używam nigdy grzałki Podłoże: Aqua Art Substrate II Nawożenie: Makro z soli, micro Aqua Art Clasic i Ferro oraz Carbo uzupełniająco Co2: Butla Woda: RO + kranówka Tak to ma mniej więcej wyglądać jak na zdjęciu poniżej. Myślałem o wpuszczeniu tak 10sztuk Razbory Galaxy oraz 5-10szt. Red CHerry. Wiem że Razborki lubią mech i korzeń planuje obsadzić mchem. Czy taki warunki były by dobre do ich hodowli ?
 12. To ja się podłącze pod temat ponieważ też planuje akwarium 54L (60x30x30) lub 63L (60x30x35). Planuje trzymać w nim jakąś ławice najprawdopodobniej Razborę Galaxy (Danio Perłowe), a one też podobno nie lubią mocnego oświetlenia pomimo że te rybki żyją w zbiornikach wodnych w górach. To jakie oświetlenie powinno być odpowiednie dla nich ? Czy w granicach 0,5-0,7W/L będzie optymalnie ? Zakładaj własne tematy. /ahr/
 13. Nemo7

  Zakup filtra RO3 - kilka pytań

  1. Będzie wodą demineralizowaną. 2. Do wody 100% RO można kupić mineralizatory w płynie które będą zawierać wszystko - czyli regulować PH, KH, GH oraz mikro oraz makro. Ewentualnie taki który ustali tylko PH, GH, KH, a resztę musisz podać swoimi nawozami. 3. Chodzi ci o sporzywanie takiej wody ? 4. Woda RO ma PH około 6,0, jeżeli masz inaczej coś jest nie tak.
 14. Nemo7

  Filtr RO - mały poradnik

  Węgiel zmiękcza wodę, nawet mój filtr kuchenny do wody posiadający tylko węgiel zmniejsza twardość z 19-20 GH i schodzi po filtracji do około 7-8 GH. Poza tym na początku nie używałem żywicy, a GH było na zerowym poziomie. Co do membrany to jeżeli ktoś przeczyta cały tekst, a nie tylko jedno zdanie nad zdjęciem to będzie wiedział że są różne parametry membran, ale standardowy wymiar i wygląd. Polecam przeczytać jeszcze raz tym razem ze zrozumienie. A cytat, który podałeś jest z działu o rodzajach filtrów, a nie o ich parametrach. Tutaj to wyjaśnił ... Woda po DEMI służy głównie do akwarystyki morskiej, ale nie tylko.
 15. Ciągle szukam na internecie sposobów na pozbycie się tego robactwa i ciężko jest znaleźć coś konkretnego. Większość nie nadaje się do stosowania w wodzie, a służy do spryskiwania roślin które rosną nad powierzchnią wody (np. Lilie). Zabrałem się za wyławianie rybek. Razborek już sie pozbyłem oddałem je, a Otoski w poniedziałek idą do akwarium teścia. Pierwsze co planuję zrobić to zagazować akwarium na jakieś dwa dni, jak to nie pomoże to lekko osolić wodę. Czytałem też o stosowaniu rumianku w akwariach. Wiem że to są szalone pomysły, ale nie chce stracić tego nad czym pracowałem prawie rok, a nic innego nie przychodzi mi do głowy. Co o tym sądzicie i może macie jakiś inne pomysły ?
×