Jump to content

Bebek

Użytkownik
 • Content count

  25
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Bebek

 1. Bebek

  [96] Biała Pustynia

  Bez przesady! Widzisz tam gdzieś jakieś rybki??? (nie zachowujcie się jak maniacy!..)
 2. Bebek

  [49l] Nowa Kostka

  Witam po krótkiej przerwie. Postanowiłem nieco zmienić wygląd akwarium, wyrzuciłem z tyłu z lewej strony rośliny Bacopa monnieri (oddałem Teściowi) i w to miejsce zasadziłem Hygrophila thailand (z przycinki). Tym samym został odsłonięty przewód z CO2 po lewej stronie, który nie prezentuje się teraz za dobrze.., ale zapewne zostanie znowu zasłonięty przez zarastające rośliny Poczekam aż podrośnie, myślę, że będzie dobrze wyglądało. Załączone zdjęcie - po wczorajszej przycince. Pozdrawiam!
 3. Witam, Przedstawiam nową kosteczkę, tym razem 49l Zbiornik zalany 18.10.2013, woda nieodstana - prosto z kranu, dodane bakterie Sera Nitrivec. Wymiary: 35 cm x 35 cm x 40 cm Podłoże: 4Aqua Energy Nutrients Soil 2in1 9,5l Ozdoby: Korzeń (nie pamiętam nazwy), kamienie (grey mountain) Filtracja: Filr kaskadowy Aquael FZN-1 (nigdy nie sądziłem, że filtr kaskadowy może być dosłownie bezszelestny..) Ogrzewanie: Aquael Comfort Zone 75W Oświetlenie: 2 x 11W (Aquael Decolight Duo Plant) 10 h/ dobę Napowietrzanie: Ruch tafli wody Nawożenie: CO2 (butla 2.1l - około 1 bąbelek na 6 sekund przez 10 h/dobę - wyłączane na noc), Azoo Carbon Plus, Planta Gainer Ferro+, Planta Gainer K+, Tetra plant Planta Min Parametry wody: Temperatura: 25 stopni celsjusza pH: 6.8 NH4: <0,05 NO2: <0,01 NO3:1 Fe: 0,2 (bardziej między 0,1 a 0,2 czyli jakby 0,15..) PO4: <0,02 Flora: - Anubias minima-"Bonsaie" - Bacopa monnieri - Anubias barteri - Staurogyne repens - Hygrophila thailand Fauna (3 dni temu przygarnąłem od Kolegi - do ewentualnej "korekty"): - Kosiarka - x 1 - Razbora Plamista - x 5 - Krewetka Red Cherry - x 5 Miałem jeszcze 1 Krewetkę Filtrującą, ale... zwiała z zbiornika.. wylazła chyba po grzałce i przeszła jakieś pół metra (!) i poległa.. Proszę o sugestie odnośnie obsady do tego zbiornika. (proszę darować sobie uwagi typu: "..wywal podłoże..", albo "..przesuń kamień w lewo.." Poniżej zdjęcia od zalania aż do dzisiaj Niektóre zdjęcia przedstawiają również umiejscowienie butli CO2 - obok szafki, postanowiłem zbudować obudowę z płyty 16 mm w celu zabezpieczenia butli, ponieważ owa butla stoi na podłodze, obok szafki, niedaleko kaloryfera... (chociaż kaloryfer nie nagrzewa się jak piec, nawet nie parzy jak się go dotknie (urok mieszkania w bloku.. ), więc zawór nie powinien wystrzelić, ale lepiej "dmuchać na zimne"..) - drewnianą obudowę butli jeszcze okleję materiałem "odbijającym" ciepło. P.S. Może Komuś pomoże (sam szukałem w internecie informacji na ten temat): Jako, że zakup tego baniaczka nie był wcześniej planowany a pokój został umeblowany znacznie wcześniej Akwarium stoi na regale z IKEA (bodajże seria EXPEDIT), który kosztował jakieś 119 zł. Grube, "masywne" deski - górna, dolna oraz boczne wydają się solidne, niestety jest to tzw. plaster miodu.. Wzmocniłem regał z tyłu kątownikami, ale jednak wolałem nie ryzykować zawalenia się regału i zalania.., dlatego zdecydowałem się zbudować jakby nakładkę na ten regał z płyty MDF 16 mm - zamówiłem odpowiednio wymierzone i wycięte kawałki w Castoramie - wraz z wkrętami zapłaciłem 65 zł.. i w 2 godziny wszystko skręciłem sam (chyba zajmę się produkcją szafek pod akwaria ) Całość wygląda jakby biurko, które okrywa regał - widoczne na jednym z zdjęć. Lepiej poświęcić parę groszy, czasu i trochę pracy i spać spokojnie Pozdrawiam !
 4. WItam po przerwie. Rybki nieco podrosły, więc postanowiłem troszkę pozmieniać w akwarium, a mianowicie rozłupałem (łatwo nie było..) największy kamień (ten z lewej strony) na kilka mniejszych w celu zapewnienia większej ilości kryjówek. Wizualnie przed rozłupaniem kamień w całości wyglądał chyba lepiej, ale uważam, że wygląd jest na drugim planie, najważniejsze, żeby rybki czuły się dobrze w akwarium. "Jamy" i "jaskinie" zostały od razu "zarezerwowane" przez osobników, dno zostało przekopane "od nowa", myślę, że jest dobrze. Przez zapracowanie nie miałem tylu okazji, aby dobrze poobserwować życie w akwarium - pewnego dnia zauważyłem 2 nowe, młodziutkie osobniki w kolorze żółtym Nie wiem "czyje" to maluchy - na zdjęciu są widoczne. Jak będę miał więcej czasu nakręcę krótki film i zamieszczę na forum. Pozdrawiam!
 5. Witam ! Przedstawiam moje nowe akwarium o biotopie Malawi. Akwarium stoi już 2 miesiące (rybki zostały wpuszczone 2 tygodnie temu -1,5 miesiąca po zalaniu zbiornika) Wymiary zbiornika: 120 x 40 x 50 cm Filtracja: JBL e1501 + Skimmer JBL Ogrzewanie: Grzałka JBL Pro Temp S300 (300W) Podłoże: Piasek kwarcowy, kamienie - dolomit żółty Wkład filtra: Gruby żwir koralowy, Ceramika Parametry wody: kH: 12 pH: 8.0 NO2: 0,0 NO3: 1 (zamówiłem resztę testów - po otrzymaniu dodam wyniki testów na NH4 i PO4) Pozdrawiam !
 6. Czołem! Dawno nie pisałem Rybki mają się znakomicie. Pozdrawiam!
 7. Bebek

  [300] Moje drugie Malawi!

  Cześć! Jakie wymiary miał poprzedni zbiornik ? (mam podobny 120x40x50 - planuję zmienić na podobny litraż, jednak coś dłuższego, ale nieco niższego - np. 150x40x40)
 8. Witam! Krótki filmik, ustaw 720p. (rejestracja telefonem, obraz prześwietlony) Pozdrawiam!
 9. Bebek

  [450l] roslinna kałuża

  Jak będę kiedyś zakładał akwarium roślinne to będę wzorował się na Twoim. Mistrz! Pozdrawiam!
 10. Bebek

  [240l] TANGANIKA

  Fajny zbiornik, ale moim zdaniem 120x40x50cm to faktycznie za mało miejsca dla Tropheusów.. do tego dochodzą kamienie i miejsca robi się jeszcze mniej.. Nie denerwuj się niepotrzebnie. Postaraj się wysłuchać Innych i przyjmij słowa krytyki z podniesioną głową. Nikt tutaj nie chce Cię wkurzyć, obrazić czy wyśmiać.. wręcz odwrotnie.. Nie podlizuję się na tym forum Nikomu (nie muszę..), ale faktycznie przyznaję rację Svertingowi i Pleyowi.. Znają się na akwarystyce jak mało Kto, osobiście również nie raz miałem bardzo odmienne zdanie do Ich opini czy sugestii, nie zawsze mi się to podobało, ale w końcu zrozumiałem, że nie chcą źle, chcą pomóc i poradzić jak stworzyć warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych dla ryb w akwarium, a to jest chyba najważniejsze. Myślę, że zrozumiesz i dostrzeżesz dobre intencje Forumowiczów. Pozdrawiam!
 11. Bebek

  Czy to objawy rozszczelnienia ?

  WItam! Zauważyłem w moim akwarium na wszystkich bocznych sklejeniach szyb - od spodu warstwa silikonu jest jakby grubsza w porównaniu z górną częścią szyby. Nie pamiętam czy było tak od samego początku, jednak nie wiem czy to nie czasem początki rozszczelnienia.. Różnica w grubości warstwy silikonu dolnej części do górniej wynosi około 1-2 mm.. Czy to początki rozszczelnienia czy tak ma być i można spać spokojnie ? Proszę o Wasze opinie. Pozdrawiam!
 12. Bebek

  [300l] Malawi

  Podoba mi się Twój aranż. Nie podkopują Ci ryby tych kamieni ? Pozdrawiam!
 13. Bebek

  Czy to objawy rozszczelnienia ?

  Jak to ma prawo puścić ??.. Masz na myśli, że to normalne i mieści się w normie.. czy, że duży zbiornik "ma prawo" się rozszczelnić? Pozdrawiam!
 14. Witam po krótkiej przerwie! Aktualny wygląd akwarium Nareszcie zmieniłem plastikową pokrywę na aluminiową.. Zmianie uległo również oświetlenie, teraz świecą 2 x 30W - Sylvania COOLBLUE oraz AQUASTAR. Pysie pływają i mają się dobrze. Pozdrawiam!
 15. Bebek

  [49l] Nowa Kostka

  Witam po krótkiej przerwie. W związku z małym przemeblowaniem pokoju postanowiłem zakupić szafeczkę pod "kostkę" i przy okazji zmieniłem filtr na kubełkowy - JBL e701. Nareszcie zbiorniczek ma porządną filtrację i z szafeczką wygląda estetycznie (bez odstającego filtra, przewodów itp.. - szafka z drzwiczkami bardzo dobra i przydatna rzecz Brakuje jeszcze pokrywy aluminiowej. Czy wykonywał Ktoś z Was sam taką pokrywę z aluminium ? - gdzie kupiliście materiał itp. ? Pozdrawiam !
 16. Wygląda bardzo fajnie. Jakie masz oświetlenie ? Myślę o zmianie oświetlenia w moim Malawi na coś w stylu Twojego, dlatego proszę o info. Pozdrawiam!
 17. Bebek

  [49l] Nowa Kostka

  Witam, Na początku podmieniłem 15% wody po 4 tygodniach od zalania, nie nawoziłem też do tego czasu. Teraz podmieniam co tydzień 10% wody, co tydzień również nawożę makro i miko oraz węgiel w płynie (przez cały czas - po 4 tygodniach od zalania w ciągu 10 godzin dziennie nawożę CO2) i woda jest krystaliczna, a rośliny mają piękne liście i rosną jak oszalałe. Podłoże moim zdaniem sprawuje się bardzo dobrze, rośliny ładnie rosną, korzenie są czyściutkie i nie gniją (wyjąłem kontrolnie kilka łodyg roślin), wg opisu producenta podłoże uwalnia stopniowo związki budulcowe i odżywcze dla roślin i moim zdaniem bzdur nie napisali Pozdrawiam !
 18. Witam, Stan na dzień 12.03.2014 Pozdrawiam !
 19. Bebek

  [49l] Nowa Kostka

  Witam, Kosteczka się rozrosła Pozdrawiam !
 20. Bebek

  [300l] Malawi

  WItam, Jak dla mnie rochę pusto, moim zdaniem powinieneś dołozyć kamieni i to sporo, ale jeśli taki aranż Ci się podoba to jest OK. Pozdrawiam !
 21. Witam po krótkiej przerwie. Aktualny wygląd akwarium, pysie przekopują dno po swojemu Pozdrawiam !
 22. Witam ! Udało mi się rozłupać wielki kamol na kilka mniejszych kawałków.. Poniżej zdjęcia z dodatkowymi kamyczkami Pozdrawiam !
 23. O kamień się tak nie martwię co o różnicę poziomu wody pomiędzy stroną lewą a prawą..
 24. Bebek

  [300l] Malawi

  ..kamienie nie wyglądają na tyle ile ważą i można się przeliczyć... Nie raz np. podczas kąpieli nad rzeką widziałem kamień, który wydawał mi się lekki, dopiero po próbie podniesienia okazało się jak bardzo się myliłem... Przy wkładaniu kamieni do swojego baniaka nieco się napociłem.. 2 kamyki po ok. 35 kg każdy trzeba było podnieść na wysokość ponad 120 cm - szafka ma 70 cm wysokości + akwarium 50 cm, poza tym trzeba przecież uważać, żeby nie stuknąć w szkło i delikatnie kłaść "kamyczki" na podłoże.. Musiałem je jednak odpowiednio ustawić/obrócić, a ze kamienie są tak duże, że nie można ich obrócić w akwarium, bo zahaczyłyby o szkło.. manewry musiałem powtórzyć dwukrotnie... - plecy bolą do dzisiaj.. (kamienie wkładałem 2 dni temu...) Pozdrawiam !
×