Skocz do zawartości

Obsada iwagumi 72l


Nikodem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Hmm... myślę, że tak z 50-70
 

50-70 innesów w 72l ? Na pewno ? Ja dałbym tam ok 25-30 sztuk, w końcu Twoje akwarium ma  wymiary tak jak tradycyjne 54l, tylko jest 10cm wyższe, ale jak odejmiemy skałki i podłoże, to miejsca do pływania będą miały jak w 60x30x30.

Edytowane przez Kamil123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet fakt, że T. Amano wrzuca je do swoich zbiorników, nie sprawia że tak powinno się robić.

Te ryby raczej nie wylegują się w promieniach słońca, częściej raczej spotkasz je w zacienionych zbiornikach o mało krystalicznej wodzie.

Edytowane przez ahr
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież do iwagumi można zawsze dodać troszkę garbników (z wywaru z kory itd. chociażby), co dało by wrażenie cieplejszej barwy świetlówki, a i oświetlenie u Nikodema nie będzie jakoś strasznie mocne, z tego co wyczytałem w jakimś temacie.

Edytowane przez Kamil123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to będzie za Iwagumi ze słabym oświetleniem i herbatką? :) Takie kompromisy mają sens jak już ktoś ma lipną obsadę i nie ma za bardzo co z nią zrobić a autor jeszcze neonków nie ma.

Nie ten biotop i przede wszystkim mają inne wymagania- ciemne wody, garbniki etc, a w Iwagumi będą miały solarium i będą się męczyć. 

 

Dużo lepsze byłyby np. Galaxy. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na razie 8 neonów z poprzedniego akwarium. Na razie w iwagumi sobie popływają z miesiąc i zobaczę jak będą się zachowywać itd. Ale nie raz widziałem w google neony w iwagumi.

A oświetlenie to 15W 8500K + led extra diversa 2x 7,2w 6500K.

Edytowane przez Nikodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że to żaden argument, ja nie raz widziałam w google welonki w kuli, zbrojniki w 20l. etc .. ;)

 

Jak już masz to sam zobaczysz jak będą się zachowywać, chociaż wstrzymaj się z dokupowaniem reszty :)

Ok, zobaczę poobserwuję je, może kiedyś je zmienię tylko na jakie rybki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zastanowieniu się, to muszę przyznać racje odnośnie trzymaniu neonków w oświetlonym mocno akwarium. 

Kiedyś trzymałam je w dośc mocno oświetlonym mcharium. Nie zachowywały się tak samo jak dośc mocno zarośniętym zieleniaku. W mcharium były takie leniwe, a w zieleniaku fajnie pływały wokół roślin. 

Jednak jest róznoca. Wiem to z doświadczenia. 

Także Nikodem, odradzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przymierzam się do zamiany neonów na jakieś inne małe rybki. Na oku mam bystrzyki, brzanki, rasbory. Dodam że będą również krewetki babaulti i ślimaki hellenki. Rybki muszą być małe, ławicowe, spokojne. I nie drogie.

I mam pytanie czy te hellenki nie rozwalą mi heńka. Bo podobno się zakopują.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...