Skocz do zawartości

Łapanie krewetek - restart akwarium


Flexior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W przyszłym tygodniu robię restart zbiornika.

Będę wszystko wyciągał i największym problemem dla mnie może być wyciągnięcie krewetek.

Macie jakiś pomysł jak mógłbym je wszystkie wyłowić?

Myślałem o maksymalnym wycięciu roślin (tj. przy samej ziemi), wyłowienie ryb i wtedy jakoś próbować z krewetkami, ale nie wiem czy to się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dla mnie może być wyciągnięcie krewetek.
 

 

Zrób pułapkę z butelki :) U mnie bilans po 15 minutach full krewetek i endlerków, których nie mogłam wyłowić z kostki bo mam korzeń na środku i przypominało to ganianie psa za ogonem :) Co wsadzałam siatkę nie bylo widać żadnego endlerka. 

Ja odpuściłam element z linką  i przekroiłam na dwie części butelkę ;) Tylko odwróciłam górę butelki i wsadziłam w drugą część i same się pchały :D

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zrobic-pulapke-do-akwarium-na-krewetki-i-male-rybki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gracjanna

Ciekawy pomysł, ale ja niczym nie karmiłem krewetek. Co prawda mam dla nich pokarm, ale skoro same dawały sobie radę to jego nie używałem, tym bardziej, ze przy pierwszych próbach jak rzucałem te pałeczki do zbiornika, to krewetki wcale się tym nie interesowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłoże AS ll i wyjmując rośliny zrobiłbym wielki bałagan w tym akwarium.

To jak chcesz zrobić restart bez wyjmowania roślin?

Ja bym odlał połowę wody, wyłowił ryby i i ostrożnie wyciągnął rośliny. Wtedy krewetki wyłapiesz bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak chcesz zrobić restart bez wyjmowania roślin?

Ja bym odlał połowę wody, wyłowił ryby i i ostrożnie wyciągnął rośliny. Wtedy krewetki wyłapiesz bez problemu.

 

- Wyciągam korzeń

- rośliny przycinam przy samym podłożu (żeby nie mącić wody)

- odlewam trochę wody

- łapię ryby

- zastanawiam się co z krewetkami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrudniłbym sobie życie wyciągając rośliny z korzeniami.

Niektóre mają strasznie długie i mocne korzenie, lekko już próbowałem wyciągać takie rośliny i od razu pojawiał się syf. Nie chcę już wspominać o roślinach typu Cryptocoryne wendetii brown, która rozrosła mi się po całym akwarium przez swoje rozłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...