Skocz do zawartości

CO2 w akawrium Low-Tech co myślicie ?


Konra_d
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam akwarium 60l low-tech i zastanawiam się na dodawaniem do niego CO2. Myślałem aby na próbę zrobić własną butle (zwykła butelka po wodzie i dodać potrzebne do niej składniki ). I tu pojawia się problem czy to przyśpieszy jakoś tempo wzrostu roślin? Czy światło 0,30Watt/1l wystarcza? Czy zwiększyć dopływ światła słonecznego? Co o tym sądzicie. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam plany dołożyć jeszcze 24W to będzie wtedy 0,65W/l ,ale przy takim świetle low-tech chyba odpada. Czy może jeszcze pociągnąć ?

Mam jeszcze takie pytanie(widzę) że jesteś doświadczony, jeżeli macie tak powyżej 0,5W/l to jakie nawozy stosujecie ? Jak jeszcze nie miałem LT to stosowałem nawóz zooleku (makro i mikro) ale rezultatów to żadnych nie dawało (nawet nurzaniec nie dawał rady)  :-(  Poczytałem kiedyś o akwariach low tech i je założyłem w lutym i wszystko ładnie rośnie (tylko ktoś pisał że dozowanie CO2 nie przeszkadza wręcz poprawia temp. rośnięcia roślin)

Edytowane przez Konra_d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro parę fajnych nawozów, które sobie zachwalają, gdybym dołożył to oświetlenie to te nawozy dały by radę (nie musiałbym wtedy majstrować z nawozami) 

http://allegro.pl/nawoz-symfonia-zlota-na-5mies-koncentrat-22rosliny-i3298355713.html

http://allegro.pl/nawoz-dla-roslin-akwaryjnych-rosliny-gratis-i3302884700.html

 

Co o nich sądzicie? Może już ktoś miał z nimi styczność ?

 

P.S.-przeczytałem ten artykuł i poszerzył mi wiedzę (przynajmniej podstawy)

Edytowane przez Konra_d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...