Skocz do zawartości

Bimbrownia. Pytania ogólne, porady, itp.


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 778
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam 0,58W/L wiec do nawożenia co2 odpowiednio. Narazie zrobiłem dwie bimbrownie po pol litra wody, 240g cukru + 5g drozdzy i roslinki juz widac, ze ruszają ( mają korzenie po 2 cm ponad już). Butli narazie kupić nie mogę, ale jak szybko będzie to tylko możliwe to kupie. Nawoże aqua art'em całą paletą. Docelowo 3 bimbrownie po 1410 wystarczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy.

 

Zrobiłem bimbrownie. Po 40 min zaczęły lecieć bomble. Przecier 1410. Butelka z przecierem 1.5l a z wodą do filtracji 0.5l Bomble zaczeły lecieć koło godziny 14-15 a teraz wróciłem do domu i w awkwarium rybki były jakieś dziwne.. Pływały przy górze. Akwarium 72l. Co zrobić bo wydaje mi się że za dużo co2. Co robić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na noc odłączyłem bimbrownie i zostawiłem filtr na noc żeby chodził i otworzyłem też klapkę od pokrywy. Na rano jak wstałem rybki były inne. Pływały całkiem inaczej niż wieczorem. Rybki wygłądały fatalnie i myślałem że coś padnie ;/ Teraz załączyłem z powrotem bimbrownie (bomble już lecą) i znanazlem dodatkową pompkę napowietrzającą z kostką (choć kostka stara to i mało leci to myślę że to lepiej niż sam filtr). Zobaczę co będzie za parę godzin. Jak się powtórzy sytuacja to zrezygnuje z bimbrowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...zostawiłem filtr na noc żeby chodził..." - filtr ma pracować 24h/dobę 7dni/tydzień

"...znanazlem dodatkową pompkę napowietrzającą z kostką..." - wystarczy abyś ustawił wylot z filtra tak aby poruszał taflą wody, to wystarczy aby odpowiednio napowietrzyć zbiornik

Problem z bimbrownią polega właśnie na braku regulacji. Nocą co2 jest zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , zrobilem przed chwila bimbrownie , czytalem tutaj kilka tematow, takze dostalem instrukcje jak kupilem nawoz na allegro i zrobilem tak : 100g drozdzy, 4x 200ml wody i 2 szklanki cukru czyli 400g , to wszystko rozpuscilem w letniej wodzie z kranu , az praktycznie nie zostalo cukru na spodzie . Wlalem do butelki 1.5l i druga butelke 0.5 wypelnilem tak z 3\4 woda , moj dyfuzor to ucieta sktrzykawka i wsadzony korek aby duze babelki rozdzielaly sie na mniejsze. Po kilku minutach zaczelo dzialac i babelki leca ciaglym strumieniem. Zamieszczam zdjecie jak to wyglada i moje pytania sa takie.

 

Dodam ze moj zbiornik to 60l , swiatlo to 24W , a rybki :

8gupikow

9 neonow innesa

6kirysow

kilkanascie krewetek , nie wiem ile bo ciagle sie chowia.

 

Chce jeszcze zainstalowac dozownik jak przy kroplowkach , chyba to dobry pomysl ?

Czy czasami nie za mocno to leci ?

Czy w dobrym miejscu to umiescilem , jest obok wlotu do pompki .

Ryby ciagle do tego podplywaja , mam nadzieje ze zdaja sobie sprawe ze sie udusza jak to beda wciagac ?:)

 

Czytajac post wyzej umieszczony mam pytanie czy mam ten dyfuzor umiescic jak najblizej tafli wody? Moze przy deszczownicy czylepiej tam gdzie jest teraz?

 

Prosze o odpowiedz na pytania i pomoc. Pozdrawiam.

post-13317-13685169075153_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...