Skocz do zawartości

Co z tymi otoskami.


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Macie może jakieś wieści co się dzieje z Otoskami ostatnio? Próbuję je dostać mniej więcej od miesiąca czasu bezskutecznie, fakt trafiłem na 1 szt. ale co to jest przy 63L... To ryba stadna, wiadomo. Czyżby ograniczono import czy co? Na allegro też chudo z otocinclusami, przynajmniej w mojej okolicy. Jakby ktoś gdzieś widział w okolicach Katowic to piszcie. Przydałoby się z 10 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie w zaufanych sklepach są i tylko z takich proponuję kupować , żeby nie wydać kasy na marne. Niestety przy kasie nie ma skrupułów i są ryby które maja zdechnąć, akurat znam to z autopsji. Więc jeżeli możecie kupujcie ryby z polskich hodowli, a najlepiej w małych sklepikach, duże firmy czyli kakadu, zoonatura, Aquael Zoo, mają ciekawe ryby , które zazwyczaj nie są dostępne w innych - ciekawe dlaczego

 

 

 

Opowiem taką historyjkę , mam znajome sklepy i właściciel opowiadał ostatnio mi jak to jest z rybkami w handlu , najczęściej są to otoski i kirysy panda , oraz gupiki (te takie super kolorowe). W skrócie " Przy zamówieniu właściciel sklepu od hurtownika dostaje informację - ty te ryby ty musisz sprzedać w ciągu tygodnia :shock: , bo potem padną. Właściciel na to , ale jak sprzedam i u kogoś padną to co ? Hurtownik to powiesz że miał nie odpowiednie warunki w akwa." mniej więcej tak to sie odbywa, właściciel który jest ok , nie ściąga takiego badziewia , ale niektórzy hmmmmm. Rybki , fakt nie wszystkie dostają hormony podczas transportu żeby nie po zdychały, ale później i tak padną dotyczy to większości ryb sprowadzanych. 80 % ryb z odłowy zdycha podczas transportu.

 

To była rozmowa z człowiekiem aquael zoo

 

Aha pewne otoski ja mogę załatwić i wysłać , o ile jest bezpośrednie połączenie pks, lub pkp i transport nie przekracza 8 godzin

 

a tak dla ciekawości http://www.youtube.com/watch?v=hdpDPbRX ... re=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety taka prawda :| te olorowe gupiki za 7 złotych zdychają po kilku dniach ...dlatego najlepiej nie kupować takich kolorowych bo nigdy nie wiadomo co sie ma ...niektórym rybką to nawet kolory wczepiają :( np. przezroczką ...

a czy zamiast otosków zjedzą mi okrzemki kosiarki ?? :) bo kosiarki akurat są ..

\

odpowie ktoś ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha pewne otoski ja mogę załatwić i wysłać , o ile jest bezpośrednie połączenie pks, lub pkp i transport nie przekracza 8 godzin

Danielku, to jak będziesz u mnie następnym razem to przywieź mi tak z 6 otosków... Mi zostały tylko 2 a też nie mogę ich u siebie dostać :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co, wy już wszystkie zamordowaliście w tym Lubinie ?????? ja nie mogę

 

Danielku, to jak będziesz u mnie następnym razem to przywieź mi tak z 6 otosków... Mi zostały tylko 2 a też nie mogę ich u siebie dostać :(

misiu przywiozę dla ciebie wszystko

 

 

 

pati to było do mnie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a c wy juz wszystkie zamordowaliscie w tym Lubinie ?????? ja nie mogę

 

misiu przywiozę dla ciebie wszystko

 

pati to było do mnie ???

u mnie także nie ma :( ale mam nadzieje że ściągną ..bo zamówiłam :)

w razie czego danielku i ja od ciebie wezme :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...