Skocz do zawartości

54l - obsada


marcinek 222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Sytuacja wygląda następująco; mam akwarium 54l, a w nim:

- 2 skalary (Stefan i Czarny), jeszcze nie rozpoznałem ich płci. Ale widzę, że podzieliły się terytorium i kiedy jeden wpływa na teren drugiego, ten drugi momentalnie go odgania, hmm?

- 6 neonów innesa, trzymają się w "ławicy", w dolnej części, podczas karmienia czekają, aż im coś spadnie. Wobec innych rybek sa łagodne, lecz między sobą trochę się gonią...

- 1 otosek (drugi niestety zdechł, przy wpuszczaniu do zbiornika - zbyt przyssał ię do worka), ogólnie to chciałem kupić ich 6, ale nie mieli na składzie. Ten jeden na razie ma się dobrze, w środę dokupię 5.

- 5 mieczyków, w tym na pewno jeden samiec (wszystkie ryby w akwarium boją się go, tak trochę jest "królem akwarium"). Myślę, że te 4 to samice.

- 6 gupików, w tym 3 samce i 3 samice. Coś mi się wydaję, że wkrótce stadko gupików się stanowczo powiększy. Wśród samców jeden ma wielki ogon, a reszta mniejsze i lekko poobgryzywane.

- w moim akwarium jest jeszcze jedna rybka, niestety nigdzie nie umię znaleźć co by to było, jutro postaram się zamieścić fotkę tej ryby.

Poza tym temperatura ustawiona na 24’C (jak najbardziej optymalna pod skalary). Niestety roślinności na razie nie posiadam, są tylko 2 sztuczne gałązki. Za miesiąc dokupię podłoże (na razie kamienie - 1 - 2cm średnicy + domek, muszle). Ciekawi mnie jakie podłoże polecacie i najlepiej pod jakie rośliny. Mogą być linki, chętnie poczytam i się czegoś dowiem.

Pozdrawiam, marcinek 222

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, na razie jest OK i tego się trzymam. Nic się nie dzieje, zrobię jeszcze światło i jakieś roślinki.

 

To przepraszam, ale po jasną ciężką w ogóle zadajesz pytanie w dziale "obsada" ? Mieczyki- to o wiele za duże ryby na takie akwarium. A jeszcze 5 szutk... Skalary zwykle nie są trzymane poniżej 200 litrów. Dorzuciłeś do mieczyków kolejne żyworódki- gupiki. Też ciekawie.

 

Rozumiem, że póki co ryby się obywają bez roślinek. :roll:

 

Skończy się tak, że filtr zwyczajnie nie wyrobi, bo swoimi rybami spokojnie mógłbyś obdzielić akwarium 200- litrowe. Wystąpi zatrucie ryb , może posocznica... Szkoda zwierząt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...