Skocz do zawartości

[200l]OW bardziej ogólnie .


Gagatek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .
Akwarium 200l ,8mm szkło (100x40x50), zamówione w Planta graden .
Oświetlenie -T5 2x30W i 1x24w (10000k i 6500k)
Filtracja - Eheim 2215 ( wata ,keramzyt,ceramika,gąbka)
Podłoże -Substrat JBL AquaBasis plus i piasek
Tło :czarny kawałek papieru :D
Nawożenie : Co2 (butla ciśnieniowa + reaktor z filtra narurowego ),sole
Rośliny :
Anubias nana
Anubias barteri xxl (przynajmniej pod taką nazwą był kupiony )
Kryptokoryna wendtii brown
Hydrocotyle sp. japan
Mech Christmas moss i Quell Willow
Vallisneria spiralis
Hygrophila difformis
Obsada -brak


Wyszło tak jak wyszło ,sami widzicie ,z wyobraźnią troszku chyba u mnie kiepsko .Miało być dla bojka ,będzie dla yyyyyy nie wiem co tam będzie .
Akwarium przyszło fajnie zapakowane ,całe, nie porysowane, gdyby nie ich urlop to można powiedzieć ,że przyszło na 2 dzień .
Po zalaniu wyszło parę bąbelków czym się strasznie przeraziłam ,ale podobno to normalne .Nie mam pojęcia ,w każdym razie stoi jeszcze całe .
Czekam na jakieś propozycje ,uwagi i inne .
Kilka fotek :
I nie pisać że ładne firanki : )
img3440ws.jpg
Jakieś tam przymiarki
img3454ug.jpg
Ten strach w oczach
http://zwierzeta-domowe.pl/download/file.php?id=685
I zalane : )

post-8689-13685173900282_thumb.jpg

post-8689-13685173900624_thumb.jpg

post-8689-13685173900943_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się zapowiada, ja osobiście bym dał jakieś roślinki na 3 plan i po środku jakiś trawnik. Grzałke schował za roślinkami i koło skimera posadził roslinke która by go zakryła, test co2 dał na boczną ścianke i założył deszczownice bo z tego co widze woda z filtra wylatuje wprost na przednią szybe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z pokrywą ,jest aluminiowa diversa i dziś jak jej dotknęłam popieścił mnie prąd .Nie tak mocno ,ale jak się dotyka to drży pokrywa ,dopiero jak odłączę światło jest oki . I teraz czy coś się może stać ,czy tak powinno być . Troszku sie obawiam może nie tak o ryby jak o swoje dzieci jak tam podejdą .

Proszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z pokrywą ,jest aluminiowa diversa i dziś jak jej dotknęłam popieścił mnie prąd .Nie tak mocno ,ale jak się dotyka to drży pokrywa ,dopiero jak odłączę światło jest oki . I teraz czy coś się może stać ,czy tak powinno być . Troszku sie obawiam może nie tak o ryby jak o swoje dzieci jak tam podejdą .

Proszę o pomoc .

Witam a czy masz odpowiednio zamontowane gniazdko?chodzi mi czy posiada uziemienie i jak sprawdzając probówką w dwóch fazach nie zaświeca się kontrolka,bo w tedy może nastąpić przebicie.Chyba,że sama jesteś dodatnio naładowana i przez brak upustu energii dochodzi do reakcji :D .

W akwarium jak dla mnie korzenie mogłyby być grubsze. Spróbuj obsadzić niektóre gałązki mchem,skalary to bardzo dobry pomysł uwielbiam te ryby jednak nie mam odpowiedniego zbiornika do ich hodowli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gniazdko nie posiada uziemienia(chyba) ,może i dla tego tak się działo .Teraz już jest ok "nie kopie ",mnie ostatnio wszystko tak "kopie" :?

Co do obsady to ciągle się zastanawiam ,na razie zamieszkały akwa - kiryski pstre sztuk 10

- otoski x 3

- bojownik 1+2 (oddane będą )

- krewetki RC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam :)

Czekam aż nurzaniec tył zarośnie i staram się jakoś tą hydro opanować ,jak widać nic ciekawego nie ma, ale im więcej siedzę w domu tym bardziej mi się chce restart zrobić . 

 Pojawiły się jakieś ślimaki ,widziałam tylko 2 sztuki więc pomyślałam ,że to Brotia Pagodila, lecz po podmiance i wycięciu troszku roślin ich jest więcej .Może ktoś odgadnie co to po marnej fotce :).

post-8525-0-56854500-1369808119_thumb.jpg

post-8525-0-85162100-1369808157_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...