Skocz do zawartości

Nil


hanuer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W samym Nilu to pewnie obecnie pływają głównie puszki po turystach i nie wiem za wiele o tym biotopie, ale w dorzeczu leży jezioro Wiktorii - a to już pełnoprawny [a także praktycznie zniszczony] i całkiem nieźle opisany biotop.

 

Żyją [bądź żyły] tam pielęgnice równie barwne, albo i barwniejsze od tych zamieszkujących Tangę i Malawi. Niestety są to też ryby zwykle bardzo trudne do pozyskania w Polsce. Jedynym gatunkiem o którym wiem że jest dostępny na giełdach [i był dość popularny w Polsce 15-20 lat temu] jest gębacz trójbarwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezioro Wiktorii z Nilem ma jednak dość mało wspólnego, to przez wodospad je dzielący.

Jezioro Wiktorii jest wielkości Irlandii, zostało zniszczone przez okonie nilowe, wtedy wpuszczono ich 34, teraz są tak silnie odławiane, że złowienie okazu +70cm graniczy z cudem.

Ja znam tylko jedną rybę z nilu: Mruka Petersa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samym Nilu to pewnie obecnie pływają głównie puszki po turystach i nie wiem za wiele o tym biotopie, ale w dorzeczu leży jezioro Wiktorii - a to już pełnoprawny [a także praktycznie zniszczony] i całkiem nieźle opisany biotop.

 

Żyją [bądź żyły] tam pielęgnice równie barwne, albo i barwniejsze od tych zamieszkujących Tangę i Malawi. Niestety są to też ryby zwykle bardzo trudne do pozyskania w Polsce. Jedynym gatunkiem o którym wiem że jest dostępny na giełdach [i był dość popularny w Polsce 15-20 lat temu] jest gębacz trójbarwny.

Prawdziwego Gębacz trójbarwnego dostać to nie lada wyzwanie.

Na Cichlidae (to nie reklama) jest parę osób zajmujących się gatunkami z Wielkich Jezior- w tym i gębacze.

 

link do galerii http://cichlidae.pl/forumdisplay.php?fid=58

 

Dużo gatunków wymarło w naturze, ale akwaryści sukceswnie je rozmnażają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle jeszcze nie wiem jaki biotop do 250l wymiary standard (100x50x50). Chyba będzie to SA ale zainteresowałem się Nilem bo jest to duża rzeka a biotop wyjątkowo rzadki.

 

Edit:

 

No i co? Temat umilkł a ja mam jedną rybkę? :P Nil to 2 pod względem długości rzeka na świecie... :)

A przypadkiem Nil to nie najdłuższa rzeka świata? :D

Czytałem że niektóre źródła tak podają. Inne że to Amazonka...

 

nemo130: Edytuj posty. Przypominam, że to forum akwarystyczne a nie lekcja geografii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...