Jump to content

hanuer

Użytkownik
 • Content count

  133
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About hanuer

 • Rank
  Gaduła
 • Birthday April 29

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Górny Śląsk
 1. hanuer

  [63l] Dekoracyjne

  Litraż - 63l Wymiary - 60x30x35 Filtracja - FZN-2 (połowa gąbka, połowa ceramika) Oświetlenie - 2 świetlówki led Ogrzewanie - brak Nawożenie - brak Podłoże - ziemia ogrodnicza przykryta drobnym żwirkiem, poza "strefą roślinną" piasek Dekoracje - kamienie i korzenie Rośliny: hygrophila polysperma echinodorus tenellus anubias barteri var. nana - na korzeniu Obsada: 6x Kiryski panda 6x Krewetki amano 2x Głowaczyk barwny Po zalaniu: Jakiś czas później: Obecnie:
 2. hanuer

  63l pandy i amano

  Baniak 63l (60x30x35) pH 6,8 Aktualnie plywają w nim 6x Kiryski panda 6x Krewetki amano Chcialbym uzupelnić obsade jakimś haremem lub małą ławicą ale jakie rybki utworzą w tak małym akwarium faktyczną ławicę...? Myślalem o kilku gatunkach ale im wiecej o nich czytam tym bardziej nie jestem do żadnego przekonany. Te gatunki to: Proporczykowiec z Kap Lopez Szczupieńczyk karłowaty Tęczanka wernera Modrook sloneczny albo gertrudy Może polecicie coś co bedzie pasowalo do obecnej obsady.
 3. hanuer

  [60l] Kamieniołomek

  Dzień 37 Krewetki się zadomowiły. Dzisiaj pierwsza przycinka. Hydrocotyla rośnie powoli. Glony chyba ustępują ale nie w zadowalającym tempie.
 4. hanuer

  [25L]Pierwsze akwarium

  Pokaż akwarium.
 5. hanuer

  Jaki filtr kubełkowy do 200l?

  Wydaje mi sie że aquael to za mało. Ja w 250l mialem hw-303 przez ponad 3 lata. Nie miałem z nim problemów ale słyszałem różne opinie o tych filtrach. Zależy chyba od egzemplarza. Prócz tego filtra mialem Eheim pick-up 200.
 6. hanuer

  [60l] Kamieniołomek

  Wpadło 11 krewetek Neocaridina davidi od 2 różnych hodowców (5 i 6). Akwarium jak widać trochę zzieleniało. Jeżeli w ciągu 2 tygodni nic się nie poprawi przechodzę na klasyczne świetlówki T8 bo wydaje mi się że może to być związane z nieodpowiednim oświetleniem lub "świeżością" zbiornika.
 7. hanuer

  [60l] Kamieniołomek

  Decyzja zapadła. Będą krewetki Neocaridina davidi. Planuję wpuścić 15 krewetek od 3 różnych hodowców, po 5 od każdego.
 8. hanuer

  [60l] Kamieniołomek

  Paski więc pomiar może być niedokładny. Nie bede kupował bakteri bo akwarium ma juz ponad 2 tyg i napewno zaczeły się rozwijać. Poczekam. Zacząłem podawać carbo. Przy okazji pierwszej podmiany wpadło mikro+makro ale w dawce 1/5 naracie. Glony wyraźnie odpuszczają.
 9. hanuer

  [60l] Kamieniołomek

  NO3=0, PO4 nie mam.
 10. hanuer

  [60l] Kamieniołomek

  Akwarium ma prawie 2 tygodnie i zaczęły pojawiać się glony nitkowate na hydrocotyli. Rozpoczęcie nawożenia zahamuje ich wzrost?
 11. hanuer

  Start 250l

  Rybka to chyba welon. Akwarium bardzo dużo by zyskało gdybyś zmienił to niebieskie tło np. na czarne. Wyglądało by poważniej.
 12. hanuer

  [60l] Kamieniołomek

  Niestety zmodyfikowane żarówki nie dały rady. Przegrzały się i spaliły. Obecnie w akwarium świeci bardziej odpowiednie oświetlenie led ok 9W. Jakie podstawowe nawozy powinienem zacząć podawać?
 13. hanuer

  84l z apisto

  Piękne akwarium. Gratuluję
 14. hanuer

  Rozmnażanie Gupików jako żywy pokarm ???

  Nie widze w tym nic stracznego. Też tak robiłem. A kogo chcesz tak karmić?
 15. hanuer

  Hydrocotyle tripartita

  może tak zrobię. dzięki za pomoc
×