Jump to content

Desperat

Użytkownik
 • Content count

  170
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Desperat

 1. Desperat

  kolcobrzuch karłowaty

  Z tego co pamiętam kolcobrzuchy karłowate wymagają wody słonawej, żyją w estuariach, a jego utrzymanie jest nieco trudniejsze niż zbiornika słodkowodnego. Pozatym resztę obsady musisz skorygować. Jakie masz parametry wody?
 2. 1. Pewnie się da, ale trochę z tym kombinowania jest, lepiej użyć zwykłego odmulacza (zbiera więcej zanieczyszczeń) 2. Z tego co pamiętam (a ostatnio sobie przerwę zrobiłem) to dobry pomysł ( a napewno tańszy, mniej pomp trzeba), w biologu powstaje NO3, a w hydroponice rośliny rozkładają go do azotu w postaci gazowej. Niezapomij o 2 spustach wody w hydroponice (jeden ma być wyżej na wypadek zapchania się pierwszego)
 3. Desperat

  Co to może być za rybka?

  Tylko, że warunki chowu przeważnie są powodem choroby. Czym ją karmisz?
 4. Desperat

  chory Długonos ciernisty - co robić?

  Jakie masz parametry wody, te objawy dotyczą tylko długonosa czy również innych ryb, możliwe jest zatrucie amoniakiem, zbyt duże stężenie azotynów albo azotanów. Kiedy robiłeś ostatnio podmianki, jaki masz filtr, w jakiej ilości jest reszta ryb?
 5. Desperat

  Ryby głębinowe - ciśnienie.

  To, że delfiny i inne ssaki morskie mogą głęboko nurkować jest kwestią przystosowania się do środowiska w jakim żyją. Płuca człowieka na głębokości kilkudziesięciu metrów zostaną zmiażdżone, przepona nie wytrzyma. Nieco inaczej odbywa się to u ryb które mają skrzela, więc problem płuc ich nie dotyczy. Moim zdaniem to czy ryba żyje na danych głębokościach jest kwestią budowy komórek, ciśnienia które w nich panuje, z tego powodu większość ryb wyciągniętych z dużych głębokości umiera już po kilku sekundach na powierzchni.
 6. Desperat

  Co to może być za rybka?

  Patrząc na zdjęcie, to będzie martwa rybka,..., a tak na poważnie: to chyba bystrzyk czerwony, ryba stadna. Przed założeniem akwarium powinienieś trochę poczytać o utrzymaniu akwarium. Teraz Ci radzę, żebyś oddał rybkę do zoologa.
 7. Desperat

  problem z mieczykami.

  Jaki jest litraż zbiornika? Możesz dać zdjęcie mieczyka, wtedy określimy czy to samica czy samiec.
 8. Desperat

  Czerwonooki pyszczak?

  Może po prostu masz albinosa.
 9. Desperat

  Co to za ryba?

  Czerwieniak dwuplamy, agresywna rybka Dymorfizm płciowy: Samiec ma zaostrzoną płetwę odbytową i szersze niż u samicy płetwy. Samica jest mniejsza i bardziej krępa.
 10. Desperat

  Co to za ryba???

  Moim zdaniem jest on tatuowana. Prawie na pewno człowiek w jej rozwój ingerował.
 11. Desperat

  Bojownik wspaniały

  Halfmoon to odmiana płetw bojownika syjamskiego. W tak mały akwarium to tylko 1 bojek, i pare ślimaków (albo 1 ampularia) jeśli będzie dobrze zarościęte to możesz spróbować z krewetkami Red Cherry.
 12. Desperat

  podłoże

  Coś mi mówi, że ten piasek jest barwiony. Piasek kwarcowy jest biały a ten czarny. Więc proponowałbym niebarwiony biały piasek kwarcowy, ale to zależy od biotopu jaki planujesz.
 13. Desperat

  [200l] Śledziowy ogólniak.

  Piasek, trochę liści na dno, więcej korzeni takie al'a BW i by mi się b. podobało.
 14. Desperat

  Skalary manacapuru + tęczanki neonowe

  Tęczanki ze skalarami,... może i się dogadają ale nie te biotopy Co do krewetek to raczej większe np. Caridina multidentata, Atyopsis moluccensis, Atya gabonensis. Co do samych manacapuru to ja bym kupił 2 pary, w końcu ryba stadna.
 15. Też się zastanawiam nad czymś ciekawym i oryginalnym do mojego akwa, tylko jest o 5 cm krótsze. Jak na razie myślałem nad: - jaskinią, inspiracją było dla mnie akwarium ze ślepczykami jaskiniowymi ze zoo (chorzów), tylko z kąd tu wsiąść stalagmity? Tylko że do tak małego zbiorniczka nie wejdą,... - akwarium ze przekopnicami, czyli kilka moczarek na krzyż, żółty piasek, jakieś żabienice, tylko w odstępach, żeby to trochę surowo, prehistorycznie wyglądało ;p Pomijam obsady typu krewetki, gupiki, bojownik, bo są zbyt popularne.
 16. Desperat

  Oprawa meblowa do akwa.

  Przydałoby się więcej informacji o zbiorniku i najlepiej zdjęcia.
 17. Desperat

  niezidentyfikowana rybka

  Drewniak - Bunocephalus coracoideus
 18. Desperat

  Filtr w gąbce

  Ponieważ, by zamocować gąbkę w niektórych filtrach np. pat mini aquael'a trzeba ją nabić, na "szpikulec" który tam specjalnie do tego jest, inaczej by się nie trzymała.
 19. Desperat

  Odliczanie do 1000

  07
 20. Desperat

  Jaka obsada do 100l.

  Ja tam nie jestem zwolennikiem mieszania biotopów więc ci proponuję: Azja: - bojek 1+3 - ławica: razbora klinowa/espei/hengela - na dno piskorki, np. kuhla Ameryka południowa: Wybierz sobie pomiędzy bw/cw: - neon innesa 20 - kirysek większość gatunków 10 - zbrojnik ancistrus sp. 1+1/2
 21. Desperat

  Skojarzenia :>

  woda utleniona - powietrze
 22. Desperat

  Zbiornik 120l + Paletki

  Już po twoim pytaniu twierdze że na tak delikatne ryby jak paletki się nie nadajesz. Potrzebują minimum 240L na 2 parki (ryba stadna). Wybierz sobie biotop, a my ci dobierzemy obsadę i całą reszte. Przydałyby się wyniki testów na: ph, gh, kh,...
 23. Desperat

  Filtr do akwarium BW.

  JBL e1501 może być.
 24. A wywal na chwile filtr wewnętrzny i wszystko co masz metalowe w akwa i okolicach, np. grzałka itp. Przypuszczam, że z nimi jest jak z wiosłonosami, jak w zbiorniku jest coś metalowego to wariują z powodu pola elektromagnetycznego z tego co pamiętam.
 25. Ja Cię jednak do narożnego zniechęcę, po prostu oczy po kilku chwilach/minutach patrzenia w akwarium bolą. Lepiej postaw coś około 100 (prostokątne nie profil)o ile większego nie możesz. Do tego dojdzie filtr, np. JBL e900 grzałka, podłoże, oświetlenie bo to w pokrywie się nie nadaje, choć to zależy od biotopu, tak samo wystrój który trzeba dokupić: rośliny, korzenie(samemu można) kamienie ( też samemu możesz znaleść), odmulacz,.
×