Jump to content

Desperat

Użytkownik
 • Content count

  170
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Desperat

 • Rank
  Dyskutant
 • Birthday 11/20/1998

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  łódzkie
 1. Desperat

  kolcobrzuch karłowaty

  Z tego co pamiętam kolcobrzuchy karłowate wymagają wody słonawej, żyją w estuariach, a jego utrzymanie jest nieco trudniejsze niż zbiornika słodkowodnego. Pozatym resztę obsady musisz skorygować. Jakie masz parametry wody?
 2. 1. Pewnie się da, ale trochę z tym kombinowania jest, lepiej użyć zwykłego odmulacza (zbiera więcej zanieczyszczeń) 2. Z tego co pamiętam (a ostatnio sobie przerwę zrobiłem) to dobry pomysł ( a napewno tańszy, mniej pomp trzeba), w biologu powstaje NO3, a w hydroponice rośliny rozkładają go do azotu w postaci gazowej. Niezapomij o 2 spustach wody w hydroponice (jeden ma być wyżej na wypadek zapchania się pierwszego)
 3. Desperat

  Co to może być za rybka?

  Tylko, że warunki chowu przeważnie są powodem choroby. Czym ją karmisz?
 4. Desperat

  chory Długonos ciernisty - co robić?

  Jakie masz parametry wody, te objawy dotyczą tylko długonosa czy również innych ryb, możliwe jest zatrucie amoniakiem, zbyt duże stężenie azotynów albo azotanów. Kiedy robiłeś ostatnio podmianki, jaki masz filtr, w jakiej ilości jest reszta ryb?
 5. Desperat

  Ryby głębinowe - ciśnienie.

  To, że delfiny i inne ssaki morskie mogą głęboko nurkować jest kwestią przystosowania się do środowiska w jakim żyją. Płuca człowieka na głębokości kilkudziesięciu metrów zostaną zmiażdżone, przepona nie wytrzyma. Nieco inaczej odbywa się to u ryb które mają skrzela, więc problem płuc ich nie dotyczy. Moim zdaniem to czy ryba żyje na danych głębokościach jest kwestią budowy komórek, ciśnienia które w nich panuje, z tego powodu większość ryb wyciągniętych z dużych głębokości umiera już po kilku sekundach na powierzchni.
 6. Desperat

  Co to może być za rybka?

  Patrząc na zdjęcie, to będzie martwa rybka,..., a tak na poważnie: to chyba bystrzyk czerwony, ryba stadna. Przed założeniem akwarium powinienieś trochę poczytać o utrzymaniu akwarium. Teraz Ci radzę, żebyś oddał rybkę do zoologa.
 7. Desperat

  problem z mieczykami.

  Jaki jest litraż zbiornika? Możesz dać zdjęcie mieczyka, wtedy określimy czy to samica czy samiec.
 8. Desperat

  Czerwonooki pyszczak?

  Może po prostu masz albinosa.
 9. Desperat

  Co to za ryba?

  Czerwieniak dwuplamy, agresywna rybka Dymorfizm płciowy: Samiec ma zaostrzoną płetwę odbytową i szersze niż u samicy płetwy. Samica jest mniejsza i bardziej krępa.
 10. Desperat

  Co to za ryba???

  Moim zdaniem jest on tatuowana. Prawie na pewno człowiek w jej rozwój ingerował.
 11. Desperat

  Bojownik wspaniały

  Halfmoon to odmiana płetw bojownika syjamskiego. W tak mały akwarium to tylko 1 bojek, i pare ślimaków (albo 1 ampularia) jeśli będzie dobrze zarościęte to możesz spróbować z krewetkami Red Cherry.
 12. Desperat

  podłoże

  Coś mi mówi, że ten piasek jest barwiony. Piasek kwarcowy jest biały a ten czarny. Więc proponowałbym niebarwiony biały piasek kwarcowy, ale to zależy od biotopu jaki planujesz.
 13. Desperat

  [200l] Śledziowy ogólniak.

  Piasek, trochę liści na dno, więcej korzeni takie al'a BW i by mi się b. podobało.
 14. Desperat

  Skalary manacapuru + tęczanki neonowe

  Tęczanki ze skalarami,... może i się dogadają ale nie te biotopy Co do krewetek to raczej większe np. Caridina multidentata, Atyopsis moluccensis, Atya gabonensis. Co do samych manacapuru to ja bym kupił 2 pary, w końcu ryba stadna.
 15. Też się zastanawiam nad czymś ciekawym i oryginalnym do mojego akwa, tylko jest o 5 cm krótsze. Jak na razie myślałem nad: - jaskinią, inspiracją było dla mnie akwarium ze ślepczykami jaskiniowymi ze zoo (chorzów), tylko z kąd tu wsiąść stalagmity? Tylko że do tak małego zbiorniczka nie wejdą,... - akwarium ze przekopnicami, czyli kilka moczarek na krzyż, żółty piasek, jakieś żabienice, tylko w odstępach, żeby to trochę surowo, prehistorycznie wyglądało ;p Pomijam obsady typu krewetki, gupiki, bojownik, bo są zbyt popularne.
×