Skocz do zawartości

[112l] Moje pierwsze akwarium - 112 litrów


Najmad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem zupełnie nowym akwarystą i pragnę się z Wami podzielić moim baniakiem.

 

Akwarium zalane 16.02.2013

 

Akwarium 112l

Oświetlenie 2x18W

CO2 - bimbrownia

Od dziś zacząłem nawozić Carbo z firmy Aqua Art

 

 

Wiem, że jest tutaj niemały chaos i kilka rzeczy jest nie tak jak być powinno:)

Ale z uwagi na fakt, iż jestem nowy i dopiero zaczynam swoją przygodę liczę na wyrozumiałość:)

 

Proszę o konstruktywne opinie i sugestie - co ewentualnie można zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś podstawowych parametrów wody, ale wizualnie do mnie przemawia. Może na tył akwarium jakąś gęstą roślinę lub coś większego gabarytu? Według mnie, fajnie by się komponował tam gęsto posadzony nurzaniec. Jesteś nowy, a ta roślinka łatwa w utrzymaniu, więc powinieneś dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o oświetlenie to planuję coś dołożyć - za jakiś czas może prawdziwe co2 z butli.

 

Jeśli chodzi o obsadę to jest:

15 Neon czerwony

5 Otosek

1+2 Kakadu

 

Zastanawiam się nad dodaniem Bojka, ale się trochę boję i mam obawy.

Kakadu są jeszcze młode i chciałbym dać też młodego Bojka.

Hodowca u którego kupowałem mówił, że nie powinno być problemu, tym bardziej, że rybki i tak "za małego" żyły w jednym akwa.

 

Roślinki w najbliższym czasie idą do podcięcia, postaram się również uporządkować je jakoś gatunkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuj oświetlenie a bimbrownia niech pracuje- zawsze to coś i chociaż rośliny pod świetlówką lepiej będą rosnąć. Heterantherę posadź w jednej kupie bo te gałązki poza zasięgiem mocnego światła szybko zmarnieją. Mógłbyś też napisać co tam posadziłeś, bo na zdjęciu nie widać wszystkiego tak dokładnie.

Proponuję dokupić drugie tyle otosków. Poza tym całkiem niegłupio, jak na początek dość poprawnie to wszystko urządziłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany, zmiany....

 

Przemeblowanie w baniaku. Została dokonana przycinka, wyższe rośliny poszły na tył, niższe dałem na 2gi plan.

Dokupiłem dodatkowo Ludwigę i Glossostigmę na pierwszy plan (jakąś czerwoną roślinkę słabo widoczną z lewej strony grzałki dostałem w bonusie).

 

Dodałem Bojka (piękny niebieski okaz...pfu, pfu :) ) powoli się aklimatyzuje i mam go na aku, gdyby jednak nagle zaiskrzyło na linii z Kakadu.

Doszło również 5 szt krewetek Red Cherry

 

A zdjęcie aktualnego baniaka przedstawia się następująco:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem pancerz po jednej z krewetek, razem z wąsikami.

 

I tak się zastanawiam, czy padła już ofiarą rybek, czy może jednak ten pancerz po prostu zrzuciła.

Ciężko dostrzec te maleństwa, ale udało mi się dojrzeć 3 szt siedzące na czyściku:) widocznie tutaj czują się bezpiecznie.

 

Gdzie jest pozostała dwójka, tego nikt nie wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu udało mi się zauważyć jedną RC - teraz nie widzę żadnej :(

W filtrze ich nie ma - otworzyłem i sprawdziłem (przy okazji wywaliłem trochę zassanych paprochów).

 

Pytanie z innej beczki.

Czy przy takim litrażu opłaca się kupować butlę z CO2?

 

Nawożę Easy Carbo - do tego jest bimbrownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh - znowu się udało zauważyć krewecie:)

 

Ale pytanie z innej beczki.

Ostatnio odnoszę wrażenie, że część moich roślin (z tej strony z której nawożę) jakby straciła kolor, stała się blada.

Dodatkowo na liściach jednej z roślin dały się zauważyć białe paski - nie wiem czy to jest normalne, czy też nie, więc proszę o pomoc.

 

 

Nawożę serią Aqua Art:

- Easy Carbo

- Classic

 

do tego jest bimbrownia.

 

W załączniku przesyłam zdjęcia - proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...