Skocz do zawartości

[112l] Moje pierwsze akwarium - 112 litrów


Najmad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, chodziło właśnie o to zielsko:)

Podziękował, a już się martwiłem, że coś jest nie tak.

 

Niedługo dodaję więcej światła, więc mam nadzieję, że będzie lepiej.

 

Zmieniła się obsada, która aktualnie wygląda:

Neon czerwony - 15szt

Otosek - 5szt

Pielęgniczka Kakadu - 1+2

Zwinnik Jarzeniec - 5szt

Bojownik - 1szt

Ślimak Helenka - 5szt

Red Cherry - ? jakieś tam są :)

 

 

O dziwo jak na razie Bojek i Kakadu żyją w zgodzie, czasami Bojek je przegoni, ale nie podgryzają sobie płetw i mam nadzieję, że tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja 04.04.2013.

 

Witajcie.

Dziś wystartowałem z nowym, dodatkowym oświetleniem

2x24W

 

Aktualnie jest:

standardowe 2x18W

1x24W o barwie 6500K

1x24W - Supra Red 5000K

 

Akwarium się rozrosło, jest przyjemne dla oka (zdjęcia tego nie oddają, muszę popracować nad ich robieniem:)).

Nawożę codziennie:

Easy Carba z Aqua Artu

Classic również Aqua Art

Jak na razie CO2 z bimrbrownii - za jakiś czas pewnie dojdzie butla.

W podłożu mam FloraPol z JBL'a

 

Poniżej prezentuję fotki prosząc o komentarz i uwagi co zmienić:)

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić (póki co bez zdjęć), że mam małe Kakadu! :)

Mamuśką jest samiczka, którą uważałem za zdominowaną - kilka ostatnich dni siedziała w łupince kokosa i nie chciała wypływać - zapewne pilnowała ikry o której w ogóle nie miałem pojęcia:)

 

Podczas dzisiejszego, wieczornego posiedzenia przed akwa zauważyłem jakieś paprochy koło liści.

Po dokładnym przyjrzeniu stwierdziłem, że to są rybki!:)

 

Mamuśka dzielnie ich pilnuje, odgania pozostałych mieszkańców.

Na razie nie mam co zrobić z narybkiem - nie mam osobnego zbiornika.

Chyba będę zmuszony do pozostawienia tego samemu sobie, może przy tej naturalnej selekcji coś się uchowa.

 

Jak tylko małe będą ciut większe i da się je sfotografować to na pewno zrobię fotkę:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejne, szybkie zdjęcia mojego baniaczka.

 

Rośliny poszły do góry, zazieleniło się.

Parametrów nie znam, bo też nie posiadam testów:(

Nawożę Easy Carbo, Mikro i Makro.

 

Narybku Kakadu nie udało się sfotografować, ukrywa się dzielnie :)

Małe dość szybko rosną w odróżnieniu od rodzeństwa, które celowo zostało wyłowione do akwa ~10l.

Dokładnie 6szt zostało odłowionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie czegoś mi tam brakuje a mianowicie jakiejś większej rybki może oddaj bojka i kup sobie parkę skalarów albo jakąś większą pielęgniczkę (nie wiem jak jest wyposażony twój akwarystyczny ale skalary raczej wszędzie dostaniesz). A poza tym wywalił bym te sztuczne rośliny i koło filtra wsadził coś wysokiego i walną bym po lewo jakiś kamień i mech u jego dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie rośliny są żywe:)

Znaczna ich część pochodzi od tutejszego forumowicza:)

 

Nie planuję dodania kolejnych rybek.

Aktualna obsada to:

15 Neon Czerwony

5 Zwinnik Jarzeniec

5 Otosek

1+2 Pielęgniczka Kakadu

1 Bojownik

 

narybek Kakadu

5 slimak Helenka

 

pewnie i tak jest już zupa mleczna, ale tak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh...

sora na drugim zdjęciu wydawało mi się że coś widzę sory ( to czerwone pod filtrem ) a co do skalarów nie zmienię zdania.

Sverting musisz mi wybaczać te błędy gdyż jestem akwarystą dopiero 2 lata a ty zapewne około 10-ciu piszę co wiem ale to co pisze (w 90%) sprawdziłem w praktyce i się nic nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalu, napiszę Ci opowieść o tym. Dla reszty: będzie w spojlerze i bez podpisu żeby nie zajmować miejsca.

 

Za PRL masowo trzymano mieczyki w niewielkich akwariach poniżej 70 litrów, w których dorastały do około 5-6cm.

 

Wszystko było ok. Żyły rozmnażały się. Woda podmieniana co pół roku prawie cała. Młode były? Były. Ryby żyły? Żyły.

 

A potem pojawiły się filtry kubełkowe i częstsze podmiany wody. Nagle okazało się, że ta sama ryba w lepszych warunkach nie tylko żyje kilka lat dłużej, ale także rośnie o 2 cm większa.

 

Wszystko było ok. Żyły rozmnażały się. Woda podmieniana co pół roku prawie cała. Młode były? Były. Ryby żyły? Żyły.

 

A potem ktoś wpadł na to, żeby dowiedzieć się jakie rosną na dziko.. Nagle okazało się, że samica mieczyka w naturalnym środowisku rośnie do 12 i więcej cm!

 

Wtedy ktoś poszeł po rozum do głowy, zaczęły się badania nad inhibitorami wzrostu itp, a w wyniku tego okazało się, że w akwarium 160 l (100x40x40) mieczyki już są w stanie swoje naturalne rozmiary osiągać! Jedyne czego jeszcze brakowało, to podmian około 20% co tydzień i utrzymania twardej, zasadowej wody.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem o tym czytałem o jakiejś chorobie gdy się trzyma ryby w małych zbiorkach i im się organy wewnętrzne kurzą czy jakoś tak ale mam skalary rok rosną wiem że powinno być większe dlatego kupuję w grudniu albo wcześniej (jak budżet pozwoli większe) i pytanie do ciebie Sverting jaki litraż powinien mieć zbiornik dla skalarów? Planowałem 240 ale jeśli będzie trzeba to kupię większe.(wiem że powinienem utworzyć osobny temat ale poco jedno pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...