Jump to content

Natural-Aqua

Użytkownik
 • Content count

  98
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Natural-Aqua last won the day on July 24 2013

Natural-Aqua had the most liked content!

Community Reputation

1

About Natural-Aqua

 • Rank
  Bywalec

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Lublin
 • Zainteresowania
  Motocykle, piłka nożna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Natural-Aqua

  Akwarium 60x35x30 jakie kupić

  Różnica w przezroczystości jest. Ale nie zawsze jest sens kupować OW, np jeśli nie ma w środku nic ciekawego do oglądania. Plantagarden cieszy się dobrymi opiniami.
 2. Natural-Aqua

  Skalar

  Ja myślę, że mogą być - nie ma co przesadzać. Oszczędniej z podłożem i wyjdzie praktycznie to samo co 50cm. Chyba że miałaś na mysli żaglowce (P.Altum), wtedy zdecydowanie za mało.
 3. Natural-Aqua

  zakup akwarium

  Aquael Comfortzone 75W/100W (cena taka sama) - 40zł FZN-2 - 90zł Na tło zwykły karton czarny lub niebieski.
 4. Natural-Aqua

  zakup akwarium

  Żwir naturalny - nie chodzi tu o sam kolor a o barwnik, czyli nie o naturalnym kolorze a po prostu podłoże "niemodyfikowane". Kwarc lub bazalt o granulacji do 5mm. Możesz też zastosować podłoże specjalistyczne. O filtrze pomyśl o kaskadowym, wygodniejsza opcja. Brakuje Ci jeszcze odmulacza (kawałek rurki wystarczy).
 5. Natural-Aqua

  240 początkującego

  Filtrujące powinny dać radę, taka atya gabonensis spokojnie, jeśli chodzi o mniejsze jak najpopularniejsza atyopsis moluccensis mogą mieć mały problem chociaż wielokrotnie zdarzały się przypadki powodzenia takiego połączenia. Ale krewetki muszą być wpuszczone do małych skalarów, nie do dorosłych.
 6. Natural-Aqua

  240 początkującego

  Krewetki zostaną zjedzone. Żaby masz na myśli karlika szponiastego? Z roślin tylko cieniolubne i niewymagające, celuj w kryptokoryny, anubiasy, żabienice, wszelkiego rodzaju mchy, mikrozoria, wątrobowce.
 7. Natural-Aqua

  zakup akwarium

  Chyba większość ludzi odczuwa dyskomfort przy patrzeniu na profilowane akwarium. Spotkałem się też z teorią, że szyby gięte są mniej odporne na uszkodzenia - łatwiej pękają. Niestety (a może im dobrze) sam nie sprawdziłem.
 8. Natural-Aqua

  240 początkującego

  Tylko żywe. Sztuczne nie dość, że wyglądają niekorzystnie (wątpliwe walory estetyczne a do tego tworzą się na nich różne osady), to jeszcze mogą powodować problemy jak np. kaleczenie się ryb. Jakie posiadasz oświetlenie?
 9. Natural-Aqua

  240 początkującego

  Nie wiem na których rybach najbardziej Ci zależy, ale ogólnie polecam trzymać się Ameryki Południowej i zacząć od obsady, którą podałem: 2/4x skalar 15-20x neon czerwony 10x kirysek 2x zbrojnik Są ryby które wymieniłeś więc powinieneś być zadowolony.
 10. Natural-Aqua

  zakup akwarium

  Ogólnie nie polecam akwarium profilowanego (ale to kwestia gustu). Oświetlenie z pokrywy pozwoli na hodowanie roślin tylko cieniolubnych. Filtr w tym zestawie dość szybko będzie do wymiany. Grzałki pokroju oferowanej mają zróżnicowane opinie, jest jednak dość spore ryzyko szybkiej awarii. Gratisy bardzo mało istotne. Odradzałbym zakup tego zestawu.
 11. Natural-Aqua

  240 początkującego

  Jeśli to pierwsze akwarium to trzeba skupić się na gatunkach mało wymagających. Dobrze by było też dopasować się jeśli nie do konkretnego biotopu, to chociaż żeby zwierzęta pochodziły z jednego rejonu świata. Jako pierwsze ryby podałeś skalary, proponuję jedną lub dwie pary. Jako ławica mogą być neony, z tym że tylko czerwone, inne zostałyby zjedzone przez dorosłe skalary, ilość 15-20. Z sumowatych najlepsze będą kiryski, tutaj odmiana dowolna - 10 sztuk pand myślę że będzie się dobrze prezentować. Jako "glonojad" może być parka zbrojników niebieskich, są to dość odporne ryby i niezbyt duże. Jaki dokładnie posiadasz filtr?
 12. Natural-Aqua

  Bojownik + hokejówki

  Nie powinno być problemu, hokejówki są na tyle dużymi rybami, że jak sam mówisz łagodny bojownik nie powinien ich atakować. Agresja może pojawić się co najwyżej wewnątrz stadka hokejówek.
 13. Natural-Aqua

  Agresywny neonek

  Również tak miałem i z czasem przeszło.
 14. Natural-Aqua

  Malawi- pierwszy zbiornik

  Jeśli masz możliwość akwarium rzeczywiście byłoby lepsze gdyby było szersze, nawet kosztem wysokości.Wkłady do filtra to standardowo, gąbka i ceramika, nie ma co tu stosować jakichś udziwnień. Filtr wewnętrzny powinien mieć jak największą wydajność, ma służyć do filtracji mechanicznej więc różego rodzaju kombinacje jak na przykład w Biopower 240 są zbędne. Powerline 2048 cena z kosmosu, proponuję zakupić Aquael Turbo i będzie dobrze, może być też to: http://allegro.pl/aquael-circulator-2000-pompa-turbinowa-do-500l-i4277032002.html Wyskakuje jakiś błąd "TypeError.." przez co nie mogę napisać dłuższej wiadomości niż powyższa, przy próbie edycji również. Tak więć dalszy ciąg mojej wypowiedzi:Skały możesz zastosować jakie chcesz tak naprawdę, kwestia gustu. Oświetlenie nie gra tak istotnej roli, rośliny które podałeś będą rosły już przy niedużej mocy (jeśli się uchowają).Zastosowałbym T8 3x40W lub T5 2x54W, barwa świetlówek 4000-10000K dla roślin, jak chcesz jakieś bardziej wymyślne efekty możesz dołożyć mniejsze świetlówki o barwie 20000K lub w przypadku T8 jedną zastosować niebieską a dwie pozostałe po 6500K.
 15. Jeśli chodzi o długość to im dłuższy tym większe pole manewru jeśli chodzi o obsadę czy wystrój. Dla zawierząt oczywiście też lepiej. Unimax 500 powinien dać radę, ewentualnie zawsze możesz coś jeszcze dołożyć.
×