Skocz do zawartości

Akwarium 54L


Rekomendowane odpowiedzi

Oświetlenie 1x 20W ( pokrywa w trakcie powstawania )

Filtr dość mocny bo był w akwarium 200l ( nazwy nie znam :-) )

Podłoże żwirek bazaltowy o granulacji 2-4mm

Korzeń przywieziony rok temu z zalanego lasu gdzie wędkowałem

Tło strukturalne

Temp 26 C

 

Akwa wystartowało przedwczoraj, już na początku zawaliłem z podłożem ponieważ nic nie dałem pod bazalt i tu rodzi się pytanie jak to naprawić bez restartu ?? kulki gliniano torfowe ?? Pytam ponieważ moja wiedza o nawozach jest bardzo uboga niestety, wracając do planów to planuję akwarium 20 neonków + 10 krewetek+ kilka gupików.

 

Proszę o porady co zmienić ? Jak naprawić podłoże no i w sprawie obsady :-)

 

A i nie pytajcie o tą rurkę z prawej zrobiona by nie było pralki w akwarium^^ muszę kupić albo zrobić deszczownicę konkretną z jakiejś rurki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki to super a odnośnie obsady co proponujesz z łatwych w uprawie roślinek dosadzić ? Wiadoma sprawa że mchy na korzeń ale niestety nie mam nigdzie w okolicy sklepu z mchami jakie mnie interesują a z allegro czy ten mech wysyłany w paczce przetrwa podróż ??

Możesz śmiało kupować. Wszystko dojedzie do Ciebie zabezpieczone i namoczone. Mech to nie kura w transporcie. Ja swój na tło też kupiłem przez Allegro i już zaczyna wypuszczać pędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zamówię sobie jakieś mchy :D Mech STRINGY MOSS jest genialny co myślicie o posadzeniu go na 1 szy plan i położeniu na siatce ?? Chciał bym taki trawniczek :D

Stringy Mossa nie sadzi się na 1 planie, bo po 4 tyg nic nie zobaczysz w akwarium. Ja by go dał u Ciebie po bocznych ściankach lub z tyłu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze to może na tą lewą ściankę sobie go zrobię, a mam jeszcze pytanko odnośnie krewetek, czy krewetki babuaulity wybarwiają się jakoś ?? Dostałem za grosze od kolegi 30 i wszystkie były szare, teraz po 1 dniu w akwa troszkę nabrały kolorów ale wiadomo bez rewelacji jakiejś, czy są jakieś pokarmy/preparaty do tego by nabrały one kolorów? A może taka ich uroda? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłeś podobny błąd do mojego, a mianowicie "kirys mix" w sklepach. Spiżowy jest za duży do 54L, a jedynym kirysem jaki się nadaje jest Kirys Sterby. Nie ma "plaży" dla Ramirezków, ale czy jest konieczna to wolałbym poczekać na opinie bardziej doświadczonych forumowiczów. Od strony wizualnej, mnie się bardziej podoba teraźniejsza aranżacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramirezy odpadają przy tak grubym i z ostrymi krawędziami podłożu. Dla nich konieczny jest piach. Bez tego zabierasz im jedno z podstawowych zachowań czyli grzebanie w piasku i przesiewanie go przez skrzela. Na tym bazalcie będą się źle czuły i mogą się pokaleczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...