Skocz do zawartości

Doczekany baniak!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje akwarium ma 60 l (60x30x35). Dzięki Waszym poradom i uwagą udało mi się do trzeć do końca jego urządzania ;* . Dzięki Waszym wypowiedzią uniknąłem niektórych błędów. Inne muszę popełnić sam, żeby się czegoś nauczyć.

Na pewno zbiornik jest teraz bardziej zielony, ale od niektórych pomysłów nie udało się Wam mnie odwieść.

Obsada to:

- 6 x samiec Gupika

- 14 x Neon Innesa

- 10 x Krewetka RC

 

 

-akwa w całej okazałości

 

Dołączona grafika

 

- mieszkańcy

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

- a tu udało mi się znaleść krewetki, co nie jest takie łatwe :P

 

Dołączona grafika

 

 

Jeśli można to proszę o rady, jak dalej prowadzić mój zbiornik i jak zajmować się rybkami.

Wiem, żeby raz w tygodniu podmieniać wodę(20% - 30%)i raz w tygodniu robić przerwę w karmieniu rybek. Również będę się starał raz na jakiś czas karmić je żywą karmą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupiki i neonki mają odmienne wymagania co do wody.

Przy takim kolorze podłoża ryby, a zwłaszcza neonki będą się stresować.

Takie statki i inne zamki wyglądają tandetnie jak i również mogą mieć negatywny wpływ na wodę w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda jest wyśrodkowana pod oba gatunki i mieści się w ich wymaganiach. Statki i inna ,,tandeta" są zdrowe i nie szkodzą na wodę, bo sprawdzałem. Co do podłoża to tylko przypuszczenia, że neonki się stresują na takim podłożu... Ludziom po prostu bardziej się podobają na ciemnym ;) . A jeśli ktoś do końca nie umie czytać o co chodziło w poście to lepiej niech się nie wypowiada na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda jest wyśrodkowana pod oba gatunki i mieści się w ich wymaganiach. Statki i inna ,,tandeta" są zdrowe i nie szkodzą na wodę, bo sprawdzałem. Co do podłoża to tylko przypuszczenia, że neonki się stresują na takim podłożu... Ludziom po prostu bardziej się podobają na ciemnym ;) . A jeśli ktoś do końca nie umie czytać o co chodziło w poście to lepiej niech się nie wypowiada na ten temat.

Nie podobają się na ciemnym tylko neonki są z BW ,a jak tam znajdziesz podłoże jasne to nie wiem jak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Waszym wypowiedzią uniknąłem niektórych błędów

A powiedz kolego których błędów uniknąłeś?

 

Skoro wypośrodkowałeś parametry to znaczy, że nie pasują ani neonom ani gupikom- gratulacje. 8-) I powiedz jak sprawdziłeś wpływ ozdób na wodę- zestawem "Małego Chemika" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie te ceramiczne upiększacze to bym powiedział, że ładne (kwestia gustu). A to pięknie białe dno i tak zasrają (że tak bez kozery się wyrażę:)) i już nie będzie takie super. I wtedy zmienisz na ciemne bo nie będzie Ci się chciało co trochę odmulać podłoża a wtedy kubas i Madk nie będą musieli się złościć, że do neonków dałeś jasne podłoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale muszę wsadzić swoje "trzy grosze".

Dzięki Waszym poradom i uwagą udało mi się do trzeć do końca jego urządzania ;* .

 

Musiałeś słuchać nie tych, których powinieneś.

Dzięki Waszym wypowiedzią uniknąłem niektórych błędów.

Jak na razie popełniłeś ich bardzo dużo.

Inne muszę popełnić sam, żeby się czegoś nauczyć.

Nie wiem jak u ciebie z nauką ale idzie ci ciężko.Ale to już ustaliliśmy bo słuchałeś się pewnie ludzi, którzy swoje akwaria traktują jako śmietnik do którego można wsadzić wszystko co napotka się w sklepie.

Na pewno zbiornik jest teraz bardziej zielony.

Czy aby na pewno zbiornik???

Bardzo mało zieleni, która i tak wydaje mi się nie nadająca do akwarium.Widzę tam trzy roślinki, które bardziej nadają się do doniczki na parapet niż do całkowitego ich zanurzenia.

Co do podłoża to powiem, że w ciągu miesiąca zmieni on swoją barwę na kolor brązowy co nie zbyt ciekawie wygląda.

Moja propozycja:

Poczytaj na temat urządzania akwarium i o tworzeniu właściwych warunków dla różnego gatunku ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 wszystko jest kwestią gustu, po 2 jeśli bd utrzymany porządek w akwarium to bd dobrze, a po 3 czy rybką jest dobrze okaże się za jakiś czas.

\A jeśli wszyscy jesteście tacy dobrzy dla swoich rybek to wypuście je w naturalnym środowisku, tam będzie im najlepiej. A nie zrobicie tego bo są wam potrzebne do ozdoby. Więc znów się nasuwa hasło,,nie ładne to co ładne, tylko co się komu podoba " ;) .

 

A czytałeś może tzw. "Regulamin" podczas rejestracji? +1 i 2 tygodnie wolnego. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 wszystko jest kwestią gustu, po 2 jeśli bd utrzymany porządek w akwarium to bd dobrze, a po 3 czy rybką jest dobrze okaże się za jakiś czas.

A jeśli wszyscy jesteście tacy dobrzy dla swoich rybek to wypuście je w naturalnym środowisku, tam będzie im najlepiej. A nie zrobicie tego bo są wam potrzebne do ozdoby. Więc znów się nasuwa hasło,,nie ładne to co ładne, tylko co się komu podoba " ;) .

 

Ja swoich nie wypuszczę, bo nie starczyło mi na bilet do Brazylii.... pisze się RYBKOM a nie rybką.... jesteś beznadziejny...oczekiwałeś jakichkolwiek porad czy tylko pochwał..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując zdjęcia z obydwóch wątków, jakoś nie widzę różnicy. Widocznie autor oczekiwał zachwytów i innych ochów. Niestety, krytyki nie umie przyjmować. Też uważam, że niektóre rośliny powinny rosnąć na parapecie- dwie z prawej strony i coś co wygląda jak tatarak- ale zdjęcia niewyraźne. Pewnie niedługo, jak minie przymusowy urlop, pojawi się temat typu: "roślinki mi gniją, pomocy". Poczekamy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Autora tematu - Szanowny kolego! Nie wiem czy zauważyłeś że jesteśmy na forum AKWARYSTYCZNYM - nie na fejsie , nie na czacie, nie na forum dla stolarzy czy majsterkowiczów - tutaj nasze hobby traktujemy poważnie i profesjonalnie i nie sadzę aby ktoś kto na rzeczy się zna wystawił opinię pochlebną na temat Twojego zbiornika. Możesz się obrażać albo i nie - tu nikt nie robi osobistych wycieczek pod Twoim adresem - poddajemy krytyce słusznej i oczywistej to co fundujesz swoim podopiecznym - to żywe stworzenia i niezależnie od tego czy Tobie się to podoba czy też nie - traktowanie żywych istot tak samo jak martwych przedmiotów tu akceptacji i poklasku nie znajdzie. No chyba że wśród takich samych "fachowców" jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej, widzę że oszczędność na roślinach była ;d A mama wie że połowę z tych roślin wziąłeś z parapetu ? A Ty wiesz, że one nie nadają się do całkowitego zanurzenia ? :) To że być może kupiłeś je w sklepie akwarystycznym to nie oznacza, że te rośliny są odpowiednie ... Za ten statek pewnie zapłaciłeś 25 zł + , gdzie za tą kwotę będę miał około 40 rogatków lub Limnophili które przy tym świetle i gdybyś miał, bo nie wiem, ziemię ogrodową pod podłożem było by pięknie, one szybko rosną i są piękne :)

 

Luna: Dbaj o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rogatka to nawet za szybko :P Ja za mojego zapłaciłem 1.50zł

Sam kupiłem na początku taką ceramiczną płaszczkę. Była w akwarium 2 dni, po czym wylądowała na półce i stoi do dziś. Miałbym za nią 3 dębowce albo papirusy. Żal wydanych pieniędzy, ale akwarium to koszty, również te pozytywne-negatywne mające na celu nauczyć nas sztuki.

 

Ten statek nie jest brzydki, ale jest sztuczny - dobry do akwarium dla 7-miolatka. Żwirek jasny będzie wymagał czyszczenia, jeśli ma wyglądać tak jak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...