Jump to content

NFSMW

Użytkownik
 • Content count

  237
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2

About NFSMW

 • Rank
  Dyskutant
 1. NFSMW

  [300l] Malawi

  W płaskiej... czyli takie jak do układania np. na podłogę etc. nie wiem do czego to służy ale w postaci płaskiej to jest.
 2. NFSMW

  [300l] Malawi

  Właśnie takie szukam tyle, że nie mogę znaleźć. Byłem w 7 składach kamienia i wszyscy mi mówili, że w takiej postaci serpentynitu nie dostanę... a przecież wiele ludzi ma w postaci bryłek. No nic, może pójdę do składu ogrodniczego i tam zobaczę. Jeśli można wiedzieć, to ile zapłaciłeś za te ok. 100kg ?
 3. NFSMW

  [300l] Malawi

  Cześć. Gdzie kupiłeś serpentynit w bryłkach ? Bo ja pytałem u mnie w mieście w 7 składach i nie mają w bryłkach...
 4. Cześć. Mam do was pytanie dotyczące wkładów gąbkowych w filtrach. Otóż zmieniam biotop, przez ten czas filtry pracowały w wodzie kwaśnej, teraz idę w stronę biotopu Tanganickiego, i chciałem się was dopytać, czy trzeba jakoś specjalnie przygotować wkłady gąbkowe do ponownego użycia, czy jednak wystarczy porządnie wypłukać ?
 5. NFSMW

  Nurzaniec.

  Nie bo nie ma potrzeby, to jest akwarium bez roślin, lecz chciałbym spróbować właśnie z nurzańcem.
 6. NFSMW

  Nurzaniec.

  Cześć. Chciałbym kupić Nurzańce Śrubowe ( Vallisneria spiralis ) do akwarium Tanganickiego. Mam do was pytanie, czy ta roślina potrzebuje jakiegoś substratu typu kulki nawozowe lub ziemi czy też jakiegokolwiek nawożenia ? Akwarium z standardowym oświetleniem ( 15W na akwarium o poj. 54 l ).
 7. NFSMW

  neon innesa

  Może parametry są nie odpowiednie ? Neony Innesa wymagają kwaśniej wody, mocna herbatka, nie wiem jak tam u Ciebie z tą wodą.
 8. NFSMW

  neon innesa

  Tak nagle nie+które Neony straciły barwę ? Co do karm, z tych wybarwiających które ja używam to Ovo-vit i Vitality.
 9. NFSMW

  [64] BW na szybciaka

  No ogólnie to nie, jedynie to trzeba pilnować parametrów wody, np. gdy ja leje wode z armatkę + kranówka to za każdym razem badam parametry, by były jak najbardziej zbliżone do tych panujących w akwarium.
 10. NFSMW

  armatka

  I pamiętaj, że za każdym razem gdy użyjesz armatkę to właściwości torfu się zmniejszają. Przykładowo, ja mam armatkę gdzie za jednym razem przepuszczę przez nią ok 8 litrów wody i gdy torf jest nowy to parametry wody nie mieszczą się w skali, np PH poniżej 4,5 barwa mocno czerwona a GH i KH 1, po drugim użyciu parametry już są ok. PH 5,5 a GH KH ok 5, za trzecim razem parametry PH już są ok 6,5 z GH i KH też podobnie się zwiększają, więc ja ogólnie wymieniam torf w armatce tak ok. miesiąc, półtora miesiąca.
 11. NFSMW

  Profilowane vs. Proste

  Też bym tak zrobił, po prostu odwrócił akwarium Lecz jeśli nie chcesz tego zrobić to normalna sprawa, restart i jeśli uda Ci się szybko sprzedać akwarium i kupić drugie czyli np. w wtorek sprzedajesz profilowane i już w wtorek masz proste to bym zrobił tak, odlał jak najwięcej wody do pojemników, rośliny, korzenie etc. przeniósł również, podłoże też no i ryby do jakiegoś pojemnika z filtrem i grzałką i wtedy po prostu kładziesz podłoże, sadzisz rośliny ew. korzenie, wlewasz wode, podłączasz filtr etc. czekasz jak woda się wyklaruje i wpuszczać obsade.
 12. NFSMW

  Przeniesienie akwarium 300l

  Tak, od razu z szafką, myślę, że 4 chłopa wystarczy, ale chłopa a nie... A przez ile będzie te akwarium stało ?
 13. NFSMW

  Przeniesienie akwarium 300l

  Moim zdaniem nie trzeba przy przenosinach robić restartu bo jak nie ma takiej potrzeby to poco ? Ja też to przechodziłem ale z mniejszym akwarium ( 80x35x40 ) i nie miałem kompletnie z tym problemu, zrobiłem tak, że spuściłem wode do 1/4, i tatą przeniosłem do drugiego pokoju. Wiadomo, że lekkie nie było ale pomalutku i i było gites, zaraz po tym zalałem akwarium i za dwa tygodnie znów spuściłem do 1/4 i przeniosłem powrotem do pokoju. Ja na Twoim miejscu, zrobiłbym tak, że spuścił wodę tak do ok. 1/4 i wziął z 4 chłopa i bez problemu, pomalutku przeniesiecie.
 14. NFSMW

  Zmiana forum

  No też racja, ale ten problem nie trwa od kilku dni, więc tak jakby ten problem byłby olewany...
 15. NFSMW

  Zmiana forum

  Ja bym zaczął od naprawy, problemu który dotyczy zakładania kont na forum bo dużo ludzi ma z tym problemy. Ja zaprosiłem kilku kolegów na te forum, jedynie jeden kumpel założył tutaj konto bo reszcie osób na maile nie przyszły potwierdzenia a próbowali na innych mailach, komputerach i dalej nic, więc jest to niestety dość spory problem a widać, że kilka osób już o tym wspominało. Przenoszę do właściwego tematu. / Luna
×