Jump to content

Macudys

Użytkownik
 • Content count

  411
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Macudys

 1. Macudys

  Moc statecznika

  Witam jesli statecznik t8 ma mc 2x18W to pociagnie 2x20W swietlówki t8? Podobno 18w a 20w chodza na tym samym osprzęcie. ?
 2. Macudys

  Która wybrać

  Witam , chce kupić świetlówkę 18-20W z UVA i UVB i tu moje pytanie: Znalazłem takie oferty sylvania t8 18W 59cm uvb 5% i uva 30% za 38zł http://allegro.pl/akwarium-swietlowka-sylvania-reptistar18w-terarium-i3598366018.html I świetlówkę firmy Exoterra 60cm 20W za 61zł Czym one się od siebie różnią po za mocą? Czy ta tańsza jest gorsza?
 3. Macudys

  Która wybrać

  Ponieważ posiadam kraba tęczowego
 4. Macudys

  Moc statecznika

  Nie mogłeś połozyc statecznika np na drewnie?
 5. Witam , czy Ampularia nie zje mi małego Heńka? Bardzo podobają mi się te ślimaki. W akwarium są krewetki red cherry czy to im w czymś będzie przeszkadzało?
 6. Macudys

  Sun glo

  Mam repti glo 15W i zwykła żarowke 25W i dogrzewa temp. do 27-28 stopni tak wiec , się zastanawiam bo piszą , że sun glo mocno grzeje. Wiec 15W czy 25W?
 7. Macudys

  Sun glo

  Witam , posiadam kraba tęczowego , temp powietrza. utrzymywana przez grzałkę i świetlówkę repti glo 5.0 15W to zaledwie 22 stopnie. I tu moje pytanie jeśli dokupię żarówkę sun glo 15W to wystarczy by dogrzać temp. powietrza do 27-28 stopni? Czy musi być mocniejsza 25W?
 8. Macudys

  Problem

  Siema , zamontowałem ten reflektorek:http://allegro.pl/zarowka-lustrzana-reflektorowa-reflektorek-r50-25w-i3451894204.html temp powietrza to 27 28 wody to samo. Tylko coś się dzieje z krabem. Nie wiem czy to wina reflektorka czy taki jest a mianowicie : siedzi w kryjówce na lądzie , wychodzi tylko po jedzenie , dużo jeeee. Ale wychodzi z niej na lad i do wody tylko w nocy. Nie wiem czy się jeszcze nie przyzwyczaił , czy to wina reflektorka. Przy zwyczajnej żarówce normalnie chodził po ladzie i do wody nawet w dzień kiedy bylem w pokoju. Raz zauważyłem jak stał pod tym reflektorkiem i się wygrzewał kiedy wszedłem do pokoju uciekł. To wina tej nowej żarówki? Przy starej zwyczajnej żarówce widziałem jak chodził i wgl , ale wspinał się po doniczce by być bliżej ciepła a teraz nie.
 9. Witam , posiadam świetlówkę repti glo 5.0 15W uva i uvb , ale temp. powietrza wynosiła tylko 22 stopnie , dlatego wpadłem na pomysł dogrzania powietrza żarówka 25W na kilka dni , temp. powietrza podniosła sie do 28 stopni. W drodze jest żarówka 25W skupiająca światło w jednym punkcie żeby krab się mógł wygrzewać http://allegro.pl/zarowka-lustrzana-reflektorowa-reflektorek-r50-25w-i3451894204.html#tabsAnchor co sądzicie dobry pomysł , dogrzeje powietrze jak ta zwyczajna do 28? I czy krab będzie stał tam gdzie bezie padało światło? A i tu moje pytanie , czy ta żarówka nie będzie zakłócać pracy świetlówki i emitowania uva i uvb?
 10. Macudys

  Krab tęczowy

  Witam , ile razy dziennie albo w tygodniu karmić kraba?
 11. Macudys

  Krab tęczowy

  Aha dobrze dziękuje , na pewno będę jeszcze potrzebował pańskiej potrzeby , czyli na większa moc tej 25W żarówki nie zmieniać?
 12. Macudys

  Krab tęczowy

  Ok. Znaczy mam świetlówkę repti glo 5.0 15W ale utrzymywała tylko temp. powietrza 22 a po dodaniu zwyczajnej żarówki 25W jest 26 to dobrze? Woda dalej 26-27 dobrze?
 13. Macudys

  Krab tęczowy

  A co z tym dogrzewaniem powietrza zwyczajną żarówka dobry pomysł? Nie zaszkodzi krabowi? a może lepsza będzie jarzeniówka. Temp. po dodaniu żarówki wzrosła z 22 do 26. Dać większa moc czy wystarczy tyle? A i co ile karmić kraba?
 14. Macudys

  Krab tęczowy

  80 temp.wody wynosi 26-27 a powietrza 22 , posiadam 1 świetlówkę repti glo 15W , dodałem jeszcze zwyczajna żarówkę 25W może teraz temp, się podniesie do 26 -28 Bo tyle musi mieć powietrze tak? A jak się podoba akwarium?
 15. Macudys

  Krab tęczowy

  Trzymaj.
 16. Macudys

  Krab tęczowy

  A wystarczy mu 8cm wody czy dolać więcej?
 17. Macudys

  Krab tęczowy

  A jeśli parują mi trochę szyby trochę przodu i trochę tyłu?
 18. Macudys

  Krab tęczowy

  A dlaczego mój krab nosi jedzenie do kryjówki? Mam sprawdzić czy je zjada i nie zostaje czy nie?
 19. Macudys

  Wetylacja

  Witam , będę miał kraba tęczowe i tu moje pytanie czy wystarczy uchylona przykrywka pokrywy 2cm na 15cm i dał bym tam siatkę dla bezpieczeństwa aby nie uciekł. Czy muszę mieć jeszcze jakieś dziury? Nie chce aby pojawiła się pleśń i ani powietrze nie było suche. Pomocy z góry dziękuje
 20. Macudys

  Korzeń

  Z tego co czytałem to solanka zabija 98% bakterii i ludzie piszą , żeby go jeszcze wyprażyć w piekarniku na 150 stopni i wtedy nie będzie pleśni.
 21. Macudys

  Korzeń

  Szukam i szukam i nic , moje pytanie to jak dobrze przygotować korzeń , będzie trochę wystawał z wody i nie chce aby pojawiła się pleśń co radzicie? Wygotować w wodzie z sola? Wyparzyć w piekarniku? Pomocy z góry dziękuje
 22. Macudys

  Korzeń

  Wiem , korzenie na to pozwolą aby je gotować w garnku są nie duże. Myślałem je gotować przez 2h w solance a potem do piekarnika.
 23. Macudys

  Korzeń

  Czytałem czytałem. Wiec jaka metodę polecacie. A po 2 tam nie ma mowy o korzeniach wystających z wody
 24. Witam , czy można podłączyć świetlówkę repti glo 5.0 15W t8 do statecznika magnetycznego? Będzie działać?
 25. Macudys

  Statecznik magnetyczny

  Czyli można podłączyć statecznik magnetyczny do świetlówki repti glo t8?
×