Skocz do zawartości

[40l] ogólne Aktualizacja 4 strona


prov
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik ma miesiąc, rybki dziś wpuściłem. Kamienie na korzeniu niestety przymusowo, gdyż jeszcze jest za lekki (miesiąc w wodzie), wiec jak tylko przestanie wypływać wyjmę te ciężary.

 

Zbiornik własnej roboty ma około 40l wody. wysokość wody 24 cm. powierzchnia w kształcie trapezu + prostokąta.

 

podłoże

Aquael Acti Substrat 3 litry. Podłoże dla roślin. - warstwa 1,5 cm.

Filtus Floran warstwa 2-3 cm

 

napowietrzanie

Aquael Pompa Circulator 350 L + gąbka

 

oświetlenie

świetlówka 15W w 438mm Colour line firmy Juwel

świetlówka 8 W 280mm - jakaś zwykła

 

filtracja

Aquael Pompa Circulator 350 L + gąbka

 

technika CO2

brak

 

dekoracje

tło Granatowy pognieciony brystol

korzeń dębowy - wielki ale część zakupów robiłem z myslą o wiekszym akwarium

 

gatunki i ilość ryb

obecnie:

gupiki - małe x 10 dostałem gratis do roślin (planuje je oddać)

bojownik x 1

otosek x 2

w planach:

neonki x 8

Krewetki ( jakie polecacie)

czy ramirezy parka może być??

 

rośliny

moczarka x 10

blyxa japonica x 1

limnofila wodna x 2

Ludwiga repens x 8

nurzaniec x 1

rogatek sztywny x 2

Hemiantus zwyczajny

Limnofila bezszypułkowa x 2

 

planuje jeszcze coś małego czerwonego na 2 plan i gałęzatkę.

 

na korzeniu christmas moss, java moss, wgłębka

 

pokarmy,

tetra guppy

 

parametry wody

temperatura 25 stopni

Ph nie wiem

stęzęnia N03 i N02 w normie w sklepiku mi mierzyli p

 

preparaty

lałem JBL denitrol

 

Ps. mógłby mi ktoś powiedzieć jak robić ładne fotki zwykłym kompaktowym aparatem?? zrobiłem ze 100 ale 1 się nadaje.

 

Prosze o rady, mam nadzieje ze jak sie to porozrasta bedzie lepiej wyglądać zwłaszcza tam za korzeniem. Czy christmas moss zawsze tak wolno rośnie?? bo rośliny dość szybko ida w górę. A mech cały w glonach.

 

mod: temat poprawiony na zgodny z regulaminem. Proszę, zwracaj uwagę na pisownię.

 

Dołączona grafika

 

ączona tylko 15W z daleka dla yodaniel17

Dołączona grafika

 

Obie świetlówki

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Dziękuję za porady które dostałem w innym swoim wątku. Proszę o więcej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy zbiornik bardzo ładnie , Mech może Ci się przyjmie ;) Urozmaić diete ( więcej pokarmów jakiś tropical płatki , mrożone jedzonko , żywe )

 

Co do zdjęć to rób je w totalnej ciemności w pokoju i otoczeniu , staraj się nie poruszać ekranem :)

 

A i mam jedną prośbę możesz zrobić zdjęcie całego baniaka ? tak z bardziej daleka?

 

planuje jeszcze cos małego czerwonego na 2 plan i gałezatkę.

Kup może "ludwige repens" ;) W takim oświetleniu powinna Ci ładnie rosnąć ;)

 

P.S.

 

Schowaj jeszcze grzałke tam za moczarki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludwiga repens rośnie za korzenie przed grzałką.

Za Ludwigami są jeszcze moczarki, ale są małe.

Urosną to zasłonią grzałkę.

 

no no Ludwiga szybko rośnie:)

 

po lewo od tego trawniczka z hemantusa chce właśnie jakieś małe roślinki (na 2 plan czerwone) . dzięki

 

gupiki mam od wczoraj dziś kupiłem Otoski i bojownika,

 

 

a jeszcze mam ful ślimaczków jak jes wygonić z akwa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U znajomego widziałem podobne akwarium, więc mogę podsunąć jeden pomysł od niego. Dla tego typu niewymiarowych akwa nie ma pokryw, a że do samego końca nie sposób nalać wody, to możesz parę centymetrów od wierzchu okleić taśmą w kolorze takim jak masz akwa (lub szafkę). Do kupienia w większości sklepów stolarskich. Kawałek okleiny a sprawia, że akwarium wygląda na pełniejsze i nie będzie tak świetlówka oślepiać w przypadku patrzenia od frontu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U znajomego widziałem podobne akwarium, więc mogę podsunąć jeden pomysł od niego. Dla tego typu niewymiarowych akwa nie ma pokryw, a że do samego końca nie sposób nalać wody, to możesz parę centymetrów od wierzchu okleić taśmą w kolorze takim jak masz akwa (lub szafkę). Do kupienia w większości sklepów stolarskich. Kawałek okleiny a sprawia, że akwarium wygląda na pełniejsze i nie będzie tak świetlówka oślepiać w przypadku patrzenia od frontu :)

 

fajny pomysł:) jutro chyba się wybiorę po jakieś okleiny:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. mógłby mi ktoś powiedzieć jak robić ładne fotki zwykłym kompaktowym aparatem?? zrobiłem ze 100 ale 1 się nadaje.

Tutaj masz ciekawy link na ten temat :)viewtopic.php?f=33&t=6289

 

Akwa bardzo mi się podoba. Widać, że wszystko przemyślałeś dokładnie i dopracowałeś. Na prawdę super i jestem pod wrażeniem :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Twoich planów obsadowych, to powinieneś wiedzieć że bojownika nie należy trzymać z neonami inessa (bo pewnie takie byś kupił), ponieważ często bywa że obgryzają one płetwy bojownikowi. możesz poszukać neonów czerwonych, które do bojownika się nadają lub rozejrzeć się za innymi rybkami np rozbora klinowa.

krewetki najprostsze i najdostępniejsze to red cherry. krewetki czasem padają ofiarami bojownika, ale tutaj potrzebny jest eksperyment, bo to zależy od charakteru bojownika. dobre byłyby też amano, które najrzadziej padają ofiarami agresji bojka.

ramirezki do 40 litrów z bojownikiem to moim zdaniem fatalny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Twoich planów obsadowych, to powinieneś wiedzieć że bojownika nie należy trzymać z neonami inessa (bo pewnie takie byś kupił), ponieważ często bywa że obgryzają one płetwy bojownikowi. możesz poszukać neonów czerwonych, które do bojownika się nadają lub rozejrzeć się za innymi rybkami np rozbora klinowa.

krewetki najprostsze i najdostępniejsze to red cherry. krewetki czasem padają ofiarami bojownika, ale tutaj potrzebny jest eksperyment, bo to zależy od charakteru bojownika. dobre byłyby też amano, które najrzadziej padają ofiarami agresji bojka.

ramirezki do 40 litrów z bojownikiem to moim zdaniem fatalny pomysł.

 

w sumie dla Ramirez to zdecydowanie za mało miejsca:) dziś kupuje zestaw do C02 :lol: bo hemantus mi troszkę zaczyna żółknąc i nawóz JBL - Ferropol - 100 ml. nie rozrastają mi się w ogóle mchy:( 2 tygodnie i nic Java Moss taki sam a christmass Moss się zżółknął... O dziwo wszystkie inne roślinki rosną jak na drożdżach, moczarki, Ludwigi regens nurzaniec itd,

 

Co radzicie to kwestia CO2 i nawozów czy może za mało światła mam?? wychodzi mi 0,7 WAT na litr

 

Proszę o rady i dziękuję za powyższe komentarze:)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Bojownik nie goni gupików wydaje się spokojny:)

 

niestety dzis przy porządkach wywaliłem hemantus, bo zżółknął, co polecacie z przodu jakie roślinki?? i co na trawnik?? Z góry dzięki

 

 

będę wdzięczny jeśli ktoś powie mi co mogę zrobić by mech jawajski zaczął rosnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZMNIEJSZ ROZMIAR ZDJĘC NATYCHMIAST ZANIM JAKIŚ ADMIN CIEBIE ZJE....

ale... napisane jest że 800x600 w zupełności wystarczą- a te właśnie tyle mają ;)

akwa bardzo ładne, podoba mi się korzeń i bojek :D:D

 

były dużo dużo większe zmieniłem na 800x 600

 

dziękuje za komentarz... co polecasz na trawnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie była bym pewna czy mech Ci urośnie. Ja osobiście mam marne 0,5W\L i mech rośnie tylko w zacienionych miejscach- taka jego natura- nie lubi być w pełnym świetle.

u mnie przez miesiąc nie rosną nigdzie ani na korzeniu, ani pod korzeniem nic... christmas Moss zrobił sie brązowy a lava Moss stał w miejscu dziś zauważyłem jaśniejsze kropeczki na Java Moss. to chyba dobry znak:)

a dziwo po 1 dniu CO2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepięęękny bojownik :D

 

nowe fotki:) dziś wpuściłem neonki inessa ( 2 na próbę) bojowik okazał się spokojnie usposobiony i jutro dokupię jeszcze 8 neonków:)

niestety nie mam jeszcze hemiantusa

a teraz kilka fotek:

Gwiazdor, spokojny i lubi jak się robi zdjęcia

Dołączona grafika

Neonki szybko odnalazły się w nowym otoczeniu

Dołączona grafika

mech powoli ale zaczął łapać żywszy kolor i chyba rośnie

Dołączona grafika

i jeszcze raz on, kolorki takie by pasowały do neonów...

Dołączona grafika

W tych roślinkach uwielbia siedzieć

Dołączona grafika

Neonków jutro będzie więcej

Dołączona grafika

więcej fotek w galerii

 

Proszę o komentarze uwagi rady :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja:)

 

w akwarium zagościły neonki x8 a także roślina Eleocharis acicularis, wrzuciłem też z 5 szyszek olchy ( do końca nie wiem po co, ale podobno warto wrzucić) troszkę pozmieniałem rozstawienie roslin za korzeniem sa tylko ludwigi, a z drugiej strony 2xnurzaniec i 6x rogatek 3 x moczarki ( do oddania) z przodu małe ludwigi jak urosną to oddam

 

jak wam sie podoba?

 

w planach dokupienie swietlówki 15 W tzn całego zestawu oraz świetlówki 8 wat by łącznie było 38 W, prosze o pomoc w doborze świetlówek.

 

z roślin to chce jeszcze po lewo posadzić cos bardzo czerwonego, i hemiantusa na trawnik ale to dopiero jak do kupie światła, z obsady to 2x krewetka red charry i 5 gupików (samców) oraz 4 kiryski sierpowe wiem ze trochę będą miały ciasno ale zobaczę może z czegoś zrezygnuję

 

 

pytania

czy rośliny nie są za gęsto??????

 

 

jaki pokarm jeszcze dokupić teraz mam tetra gupyy i sera bettagran

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

idę przetrzeć akwarium:P :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Te rośliny to nie Ludwigi a Ludwigia.

*Mnie się nie podoba,korzeń odbiera przód w akwarium a szkoda bo jak na tak małe akwarium rybom przydałoby się trochę miejsca do pływania bez przeszkody na drodze.

*Po co Ci 38W/40L akwarium, skoro masz mało roślin a w dodatku żadna z nich nie jest jakoś super wymagająca. Takie natężenie światła jest dobre do typowego holendra. Poza tym neony nie lubią zbyt jaskrawego światła.

*na trawnik łatwiejsza w uprawie jest elatine triandra lub glosstigma. na dodatek ma dużo bardziej jaskrawą zieleń co ładnie kontrastuje z ciemnymi ozdobami [korzeń]

*po co dokupujesz gupiki do akwarium, w którym i tak już masz neony, które wymagają sporego litrażu by mogły swobodnie pływać w stadzie. jakby tego było mało masz bojownika, który szybko oskalpuje ci gupiki z płetw ogonowych.

 

czy rośliny nie są za gęsto??????

Prawdę mówiąc, na tyle roślin co masz spokojnie wsadzisz jeszcze 3 razy tyle. Mało roślin, w dodatku większość łodygowych i traw, przydałoby się coś z szerokolistnych. Nie masz powodów do obaw, twoje akwarium jest skromne w florę.

 

idę przetrzeć akwarium:P :oops:

słusznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzeń odbiera przód w akwarium a szkoda bo jak na tak małe akwarium rybom przydałoby się trochę miejsca do pływania bez przeszkody na drodze.

Przód jest wolny od szyby do korzenia jest okolo 10 cm

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Akwarium jest szerokie

dzięki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...