Skocz do zawartości

Scaler pomocy ^^


Mizzu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Wszystkim ^.^

 

Kupilam 1 Pterophyllum Scalare i 1 Colisa Lalia , tak mi dobierali ryby !

 

Czytalam ze Scalary jedza zywy pokarm ale w sklepie dali mi suchy ! i on go je normalnie ;) ( czy jedzenie moze tak zostac ??)

 

mam kilka roslin w akwarium ;) i zauwazylam ze Colisa Lalia je wlasnie rosliny (czy nie zachoruje od nich ??)

 

chce dokupic jeszcze jednego Scalara i kilka rybek (np ta rybke ktura czysci akwarium )

 

czytalam ze scalar rosnie w miesiacu 2 razy wiecej niz jest teraz (czy to prawda ?) wiem ze bedzie duzy dlatego sie wlasnie pytam czy moge kupic jeszcze jednego ;)

 

zauwazylam ze Colisa Lalia czesto jest w roslinach pewnie bo je je ale czy moze to miec cos spulnego z scalarem ?

 

czesto wiedze jak scaler dziwnie plywa czasami wyglada to jak by nie zyl ! tak dziwnei z gory spada na dul albo wyglada czasami jak by kulka robil !! czy wszystko z nim ok ? jak go wpuscilam do akwarium to byl wystraszony ze w roslinach bez ruchy siedzial ale mu po 10 min przeszlo i zaczol plywac normalnie !;)

 

kiedy mam go karmic i ile ilosci ? ( w sklepie mowili malo i raz na 2 dni !)

 

to nie jest moje pierwsze akwarium mialam mniejesze i inne ryby dlatego sie o te martwie i naj wiecej o scalera czy bedzie mu dobrze !

 

tu dam link do zdj moje akwarium i scalera powiedzcie czy akwarium moze byc czy nie zamale itp.

 

moj tata powiedzial ze jak scaler urosnie i bedzie mial malo miejsca to mu bez problemu wieksze akwarium kupimy ^.^

 

ps sorry za bledy mieszkam we wloszech i nie chodzilam nigdy do polskiej szkoly bo moj tata to wloch xD i od czasu do czasu jezdze do polski ^^

 

http://i1157.photobucket.com/albums/p58 ... 2dcbf7.jpg

 

http://i1157.photobucket.com/albums/p58 ... 44ac74.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz, że woda wszystko ok i "chyba" 110-120 litrów jest niewystarczająca.

Do parametrów wody trzeba podać PH, GH oraz temperaturę. Natomiast wielkość akwarium podaj wymiary długość, szerokość oraz wysokość.

Pterophyllum Scalare oraz Colisa Lalia to nie jest idealne połączenie ryb ze względu na ich wymagania.

Rybek tych też nie trzyma się w ilości 1 sztuka. Jednak więcej o rybach dopiero jak będą parametry wody.

Co do tego co widzę na zdjęciach wszystkie plastiki, ozdoby ceramiczne itp. powinny zostać wyjęte. Co to za podłoże?

To na początek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podloze jest normalny zwir (jesli ci o to chodzi )

 

jesli o wymiary chodzi akwarium naprawde nie wiem!

dostalam go jutro popatrze troche albo sie lepiej dowiem !

a jak na razie to bede namawiac tate na akwarium z 200l zeby chociaz Pterophyllum Scalare mial pare ;)

powiedzcie jakie akwarium powinnam dla nich kupic ??

 

a jesli chodzi o ryby ze do siebie nie pasuja to nie jest moj blad !

przy kupnie rybek dokladnie mowilam zeby wybrali mi ryby kture do siebie pasuja !!

jutro pujde tam gdzie kupilam i im nagadam !!

ale na razie ryby nic nei maja widze tylk ojak scaler caly czas za ta druga rybko plywa tak jak by go papugowalxD

raz widzialam ze go skubna ;(

jak na razie bede sie starac o wieksze akwarium !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Skalar, SKALAR a nie scalar.

Gdzie mieszkasz? Języka się zapomniało? Czy pisać się wstydzisz po Polsku??

 

Żeby było na temat: masz za małe i na 100% za niskie "acwarium" na " Scalaryyy"

 

 

edit:

ktury, pujde...brawo.

ctury się pisze ;p

oraz pujte ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale mnie obraziles tym co napisales :x

nie mieszkam w polsce ani nie mieszkalam !!

jak bys uwaznie czytal to co napisalam to byc wiedzial !!!

sama sie uczylam polskiego normalnie rozmawiam i pisze po wlosku!!

i nie zapomnialam polskiego !!

 

Mamy na forum regulamin, który zobowiązuje do pisania poprawnie i to bez żadnych ustępstw. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium mam 150 l i bede kupowac nowe ^-^

Jesli chodzi o Skalar (Chyba dobrze napisalam) To poznalam takiego Pana co bardzo sie zna na rybach itp.

i mi powiedzial ze Skalar moze w 150 l akwarium zostac ^-^

Mozecie mi napisac np jakie idealne akwarium kupic dla niego ? ^.^

szerokosc , dlugosc itp ^.^

 

( Staralam sie pisac poprawnie i uzywalam troche google ^.^)

 

Przeczytaj prywatne wiadomości, mam nadzieję że dzięki temu będziesz pisać poprawnie. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...