Skocz do zawartości

[60l] Ogólne


Cubensi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zaprezentować moje akwarium które mam już od jakiegoś czasu. przechodziło ono wiele restartów modyfikacji itp. Swój baniak pokazuję głównie, aby usłyszeć propozycję zmian i porady bardziej doświadczonych ;)

 

Oto co składa się na całość:

napowietrzanie: brak

oświetlenie: fabrycznie zainstalowana świetlówka 15W + świetlówka kompaktowa Philips 15W o barwie światła 6500K

filtracja: AQUAEL Fan2

technika CO2: brak

gatunki i ilość ryb:7x neon, 5x fantom czarny, 1x gurami marmurkowy (chcę oddać, ale niestety nie mam znajomych akwarystów), 2x bocja wspaniała, 1x zbrojnik niebieski

rośliny: głównie anubiasy, rogatek, moczarka i dwie roślinki których nazw niestety nie znam

inne sprzęty: brak

stosowane nawozy: Aqua art Planta Gainer Classic

parametry wody: PH-7,2. KH-6. GH-14. NO2-O. NO3-100.

ozdoby: korzenie( jeden ze sklepu akwarystycznego drugi z wyłowiony z rzeki i odpowiednio spreparowany), składki( nie wiem co to za rodzaj przywiezione przez ojca z jakieś wycieczki, powiedziano mi na tym forum, że nie będą wpływały na jakość wody)

 

Od zawsze miałem problem z glonami, mimo zalecanych już na różnych forach ilości i częstotliwości podmian, wrzucaniu szyszek olchy i wiele wiele innych. Niedawno pokusiłem się o kupno testów z braku funduszy były to testy paskowe firmy eSHa. Wiem doskonale, że testy paskowe nie dają dokładnych i wiarygodnych wyników, ale chciałem chociaż orientacyjnie znać parametry wody w zbiorniku. Po ich wykonaniu zwróciłem uwagę na wysokie NO3 które wynosiło 100. Zaczęła mnie zastanawiać tak wysoka wartość, coś mnie podkusiło zmierzyłem też parametry wody wodociągowej. Niestety okazuje się, że w wodzie tej NO3 jest również bardzo wysokie. Jako argument na wiarygodność testu przyjąłem to iż przu NO3 wynoszącym około 100 pojawiają się krasnorosty ( wyczytane na forum) i tak też było u mnie w zbiorniku. Zupełnie nie wiem co powinienem z tym zrobić.

 

Proszę o porady, uwagi i opinie na temat zbiornika ;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...