Skocz do zawartości

Ikra barwniaków.


wojtekwz12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sama ikra do 25 litrów bez podłoża-tylko filtr gąbkowy i grzałka a do tego dosłownie kilka kropel srodka na grzyby-może byc i healtosan tropicalowski i powinno być dobrze.

 

Pielęgnice powinny same wychowywać młode. Barwniak jest doskonałym rodzicem to po co niszczyć wspaniałe zachowania? By zarobić 20zł ?

 

Gdyby była mowa o gatunku rzadkim, który sam nie jest w stanie wychować młodych to ok- przenieście ikrę. Ale do barwniaków?

 

25L nie nadaje się na "kotnik" dla młodych barwniaków. Względnym minimum jest 60cm baniak, by ryby jako tako mogły rosnąć i nie zabiła ich podmiana wody, co w przypadku tak małego litrażu jakim jest 25L jest wysoko prawdopodobne.

 

I po co stosować chemie, skoro natura daje podobne (a nawet lepsze) efekty? Garbniki- tyle powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna miałem u siebie parkę barwniaków, która karmiona głównie żywcem i mrożonkami (w czasie tarła ponoć innego pokarmu absolutnie nie przyjmują) składała u mnie ikrę kilkunastokrotnie. Schemat był ciągle ten sam- samiec przesiaduje w kokosie, a samica czyści rewir;) z reszty obsady i na odwrót. Po wylęgu, który na moje oko następował po około 3-4 dniach, oboje rodziców troskliwie eskortowało potomstwo podczas pierwszych wycieczek po akwa- obserwacja tego daje sporo frajdy, więc naprawdę nie warto rozdzielać młodych od rodziców.

 

Ps. jeżeli nie masz zamiaru handlować tymi rybkami to zostaw wszystko w baniaku ogólnym. Barwniaki tylko delikatnie odganiają resztę obsady, która tak czy owak podje sobie co nieco żywca...

 

 

 

 

agunia997- Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pley-do larw i ikry nie jest potrzebne od razu po 500 litrów wody. Do miesiąca przyrosty są tak małe, że spokojnie dadzą radę, a potem mogąć do większego. Spróbuj wykarmić kilka larw w dużym akwarium, bo ja to na co dzień przerabiam i wiem, że są problemy wykarmić taka drobnicę w dużym akwarium, gdyż one się rozpływają w nim, a podanie dużej ilości pokarmu spowoduje zanieczyszczenie wody, co może potem skutkować padnięciem larw i tyle. Pielęgnice pielęgnicami-a chodziło o uniknięcie walk z resztą obsady, a jak się im ikrę zabierze to na pewno nie będą ganiać innych ryb w ogólnym- dlatego napisałem o przeniesieniu.

 

 

 

agunia997- Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...